THE YELLOW GARDENS Collection by GONZALO ZARAUZA

Skomentuj jako pierwszy!

THE YELLOW GARDENS Collection by GONZALO ZARAUZA

Kolory przenikają wszystko. Gdybyśmy się ich wyrzekli, wyrzeklibyśmy się samej rzeczywistości. Podobnie kolory nieustannie przekazują nam wiadomości; jesteśmy przyzwyczajeni do odbierania i interpretowania ich prawie nieświadomie. Problem polega na tym, że tradycjom i osobliwościom każdej kultury przypisano kolorom pozytywne i negatywne konotacje, a jego skutki znajdują odzwierciedlenie w postrzeganiu ich przez ludzi.

Jeśli chodzi o kolor żółty, chrześcijaństwo kojarzyło go z siarką piekła. W średniowieczu żółta flaga ostrzegała przed epidemią dżumy, więc chorzy musieli nosić ten kolor. A kto nie słyszał o prasie brukowej, która posługuje się sensacją, by sprzedawać więcej, nawet jeśli traci uznanie wśród najbardziej prawdomównych dziennikarzy? Albo panika, że ​​w teatrze muszą pożółknąć, za co obwiniają swój pech tylko dlatego, że Molier – myślę, że to tylko kolejna legenda – umarł ubrany w ten kolor, kiedy wystawiał swoją sztukę The Imaginary Sick?
Obraz historii

Ale nie wszyscy mają negatywne opinie. Dla wielu żółty reprezentuje ciepło, kreatywność i optymizm, a także samokrytykę, analizę, racjonalność. To także kolor słońca i życia, złota i fortuny.

W moim przypadku nie podobał mi się żółty, ale była to decyzja, która nie miała z powyższym nic wspólnego. Po prostu mi się to nie podobało i dlatego użyłem go w tej kolekcji. Pozwoliło mi to zmierzyć się z moimi fobiami estetycznymi, lepiej je zrozumieć, dać szansę temu kolorowi, a tym samym wyeliminować negatywne skojarzenia, jakie żółty miał w bilansie moich uczuć, a które nie przyniosły mi żadnych korzyści. Tam narodziły się Żółte Ogrody.
Obraz historii

W tej kolekcji kolor żółty jest dominującym kolorem, ale otoczonym pięknem, niczym orientalny ogród pogrążony w ciemności, w którym w centrum uwagi znajdują się tylko najistotniejsze elementy. W nich różne żółcie uzyskane z tlenku żelaza kontrastują z ciemnością, cieniami i tajemnicą, jaką przekazywałby obraz Caravaggia. Bez wątpienia to doświadczenie udowodniło, że nie możesz i nie powinieneś nienawidzić czegoś, nie wiedząc o tym lub tylko z powodu jego wyglądu, ponieważ kiedy zagłębisz się w to głębiej, twoja percepcja może się zmienić.

«Poznanie cię, drogi żółty, pozwoliło mi kochać cię na zawsze»

Hair: Gonzalo Zarauza @gonzalo_zarauza @centrobeta
Photography: David Arnal @davidarnalteam
Retouching: Javier Villalabeitia @javiervillalabeitia
MUA: De María @de_maria
Styling: Visorifashionart @visorifashionartstudio
Products: Montibello @montibello_peluqueria
Video creator: Germán de la Hoz @german_delahoz

Najnowsze posty na forum