Ile kosztuje otworzenie salonu barberskiego?

Skomentuj jako pierwszy!

Ile kosztuje otworzenie salonu barberskiego?

Salon barberski to biznes, który ze względu na rosnącą potrzebę mężczyzn, by dbać o siebie, często pięknie się rozwija i osiąga sukces. Każdy barber marzy o dużym salonie z wieloma stanowiskami i stylowym wystrojem. Początki bywają wprawdzie trudne, jednak warto zainwestować pieniądze w swoje pasje, by spełniać zawodowe marzenia. Warto zatem zajrzeć do hurtowni berberskiej, by przekonać się jaki jest koszt wyposażenia.

Mały biznesplan, czyli co trzeba rozważyć, planując otwarcie salonu barberskiego

Otwarcie własnego salonu berberskiego wymaga spełnienia kilku warunków i zadbania o szereg kwestii. Należy zastanowić się nad kosztem wynajmu lokalu czy ceną kursu barberskiego, jeśli jeszcze go nie mamy. Wyposażenie lokalu to chyba najważniejszy punkt, na który trzeba zabezpieczyć środki. Hurtownia barberska jest pierwszym miejscem, do którego trzeba zajrzeć, gdy rozważamy otwarcie biznesu. 

Jakie koszty należy rozważyć zakładając salon barberski?

Oto lista kosztów do przemyślenia przy otwieraniu salonu barberskiego:

 1. Najem i opłaty związane z ubezpieczenie lokalu
 2. Koszty związane z legalizacją działalności 
 3. Wyposażenie i aranżacja wnętrza
 4. Wyposażenie salonu fryzjerskiego
 5. Personel i szkolenia
 6. Marketing i promocja
 7. Inne koszty

Hurtownia barberska - czyli wszystko, czego potrzebujesz otwierając salon

Wspominając o hurtowni berberskiej, warto skoncentrować się na wyposażeniu salonu, tak, aby był jak najwygodniejszy w obsłudze, jednocześnie stylowy i ergonomiczny. Co zatem jest niezbędne w salonie barberskim? 

Na początku należy wybrać fotele barberskie, które są podstawą komfortu klientów. Naprzeciwko foteli należy oczywiście umieścić stylowe lustra - trend podpowiada, że z doświetleniem LED. Oświetlenie punktowe nad stanowiskami pracy jest natomiast istotne dla zapewnienia odpowiedniego komfortu pracy stylistów. Stanowiska do pracy dla personelu powinny być wyposażone w stoliki lub półki na narzędzia i produkty barberskie. 

Dodatkowo, fotele lub sofy w poczekalni dla klientów tworzą przyjemną atmosferę oczekiwania. Wyposażenie łazienki dla klientów i personelu, takie jak toalety, umywalki i inne elementy, zapewniają odpowiednie warunki sanitarno-higieniczne. Dekoracje ścienne oraz dodatki aranżacyjne nadają charakter salonowi, podkreślając jego estetykę i styl. Wreszcie, narzędzia i produkty do pielęgnacji włosów i brody, takie jak maszynki do strzyżenia, trymery, golarki fryzjerskie ( https://hurtowniabarberska.pl/golarki-shaver/ ) , szampony, odżywki i żele, są niezbędne do wykonywania usług barberskich na najwyższym poziomie.

Szacunkowe koszty barberskich zakupów

Koszty zależą od lokalizacji, miasta a także dobranego sprzętu. Sam dobrej jakości fotel barberski to koszt około 5000 zł. Sprzęt fryzjerski z dobrej hurtowni, to kolejne kilka tysięcy, podobnie zapas kosmetyków. Szacuje się, że na start potrzeba około 20-25 tysięcy złotych. Zainwestowana kwota jednak zazwyczaj szybko się zwraca, biznes na siebie zarabia, a w kilka miesięcy po otwarciu zazwyczaj można rozbudować swój salon o kolejne, w pełni wyposażone stanowiska.

Artykuł Sponsorowany 

Najnowsze posty na forum

 • alexseen Avatar Pokazy

  After my friends and I couldn't find anything interesting to do for the weekend, we decided to look...

  Ostatni post przez alexseen

 • pavloviktor Avatar royalvegas

  Hello dear friends, I would like to tell you about , a place where I always find great games and...

  Ostatni post przez pavloviktor

 • militaria Avatar Zabieg botoksu na włosy

  Ja olejuję skórę głowy i zostawiam na godzinę do trzech godzin przed myciem, a potem zawsze...

  Ostatni post przez militaria