Ile zarabia fryzjer?

Skomentuj jako pierwszy!

Ile zarabia fryzjer?
Ile zarabia fryzjer? Na to pytanie uczciwe byłoby odpowiedzieć: To zależy! Zarobki fryzjerów uzależnione są bowiem od wielu czynników: miejsca pracy, doświadczenia w branży i… żyłki przedsiębiorczości. Finalnie, to ile zarabia fryzjer, jest uzależnione od jego umiejętności, bo to właśnie znajomość nowoczesnych technik koloryzacji i strzyżenia są wyznacznikiem ceny usługi. Sprawdzamy, na jakie warunki finansowe mogą liczyć fryzjerzy w Polsce!

Ile zarabia fryzjer? Niech przemówią statystyki!

Według danych wskazanych przez Kancelarię Sedlak & Sedlak średnie miesięczne wynagrodzenie fryzjera wynosi 4390 złotych. Najmniejsze zarobki na tym stanowisku oszacowane są na poziomie 3470 złotych, a na zarobki powyżej 5 770 złotych może liczyć 25% fryzjerów.

Jak widać, w branży panuje dość duża rozpiętość widełek wynagrodzeń. Wiele zależy od wielkości miejscowości, w której się pracuje, polityki salonu, w którym fryzjer świadczy swoje usługi, ale również - jak już wspomnieliśmy na samym początku - od indywidualnych umiejętności. Co wpływa na zarobki fryzjera i w jaki sposób można je poprawić?

Najwięcej zarabiają rozwijający się fryzjerzy

Fryzjerstwo jest branżą, w której nie ma miejsca na spoczęcie na laurach. Zawodowy fryzjer, który chce dobrze zarabiać, musi się rozwijać i nieustannie inwestować w swoją wiedzę. Szkolenia fryzjerskie są zatem jednym z nieodłącznych elementów funkcjonowania w tej branży. Z uwagi na dużą konkurencję na rynku, szkolenie fryzjerskie np. z nowoczesnej techniki rozjaśniania włosów, lub barberingu może nie tylko podnieść umiejętności fryzjera, ale również wpłynąć na większe zadowolenie z wykonanej usługi. Certyfikaty i dyplomy z odbytych szkoleń i kursów fryzjerskich mogą być również doskonałą formą reklamy salonu lub brandingu marki osobistej.

Inwestycja w dobre kursy ma zatem realny wpływ na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i jak najbardziej uprawnia fryzjera do: złożenia wniosku o podwyżkę w miejscu, w którym pracuje, zmiany salonu na inny - lepszy, czy podniesienia cen usług. To wszystko realnie wpływa na poziom zarobków. Warto również podkreślić, że bardzo często można skorzystać z częściowego a nawet 100% dofinansowania do szkoleń fryzjerskich.

Ile zarabia początkujący fryzjer?

Początkujący fryzjerzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją praktykę, mogą zarabiać najniższą krajową. Niektórzy absolwenci szkół fryzjerskich, po uzyskaniu dyplomu decydują się nawet na podjęcie bezpłatnego, albo odpłatnego (przez praktykanta) stażu w znanym renomowanym salonie. Gotowość zdobywania doświadczenia u boku znanego i liczącego się w branży mentora jest jednym ze strategicznych kroków na rozwój i już w niedługim czasie - podjęcie świetnie płatnej pracy w wymarzonym miejscu.

Jednak niektóre osoby nie mogą pozwolić sobie na takie rozwiązanie. To właśnie dlatego, poza odbywaniem płatnych praktyk lub zajęciem stanowiska w zwykłym salonie fryzjerskim, warto inwestować w branżowe szkolenia. Wraz z rozwojem swoich umiejętności można próbować swoich sił w nowych miejscach pracy i w każdym z kolejnych pochwalić się nowym certyfikatem, dyplomem i doświadczeniem.

Ile zarabia doświadczony fryzjer?

Na największe zarobki mogą liczyć fryzjerzy pracujący w dużych miastach. Wielu z najlepszych fryzjerów decyduje się na rozszerzenie swojej oferty o prowadzenie szkoleń i kursów. Dzieląc się swoją wiedzą, zwiększają równolegle swoje zarobki. Jednak i ci najlepsi nadal nie ustają w procesie kształcenia. Odbywają kursy i szkolenia za granicami, w najlepszych salonach na świecie. Jeżeli i Ty chcesz być w tym miejscu, podejdź strategicznie do swojego zawodu i zainwestuj w siebie. Potraktuj to jako odroczona gratyfikację!

Okazuje się, że najlepiej zarabiający fryzjerzy pracują we Włoszech. Tam średnia pensja fryzjera wynosi około 136 000 euro rocznie! W Polsce najlepiej zarabiają z kolei znani fryzjerzy prowadzące własne salony (lub sieci salonów) i organizujący szkolenia branżowe. Za np. metamorfozę koloru włosów w renomowanych miejscach można zapłacić nawet ponad 3000 złotych. Co ciekawe - znajduje się coraz więcej osób skłonnych do inwestycji w taką usługę. Mogą mieć bowiem pewność, że np. rozjaśnianie nie zniszczy włosów, a wręcz przeciwnie - poza zaoferowaniem pożądanego odcienia blondu, włosy będą odżywione, lekkie i błyszczące.

Ile zarabia fryzjer? Jak się okazuje - bardzo różnie. W tym zawodzie nie ma miejsca na stagnację. Dbanie o zdobywanie nowych umiejętności i opanowywanie nowych technik może poprawić wysokość zarobków i wpłynąć na przebieg całej kariery fryzjera. Dlatego szczególnie ważną kwestią w tym zawodzie jest inwestycja w kursy i szkolenia fryzjerskie, które można dopasować do swojego poziomu zaawansowania lub innych, indywidualnych potrzeb (np., popytu na wybraną usługę).

Najnowsze posty na forum