Rękawiczki jednorazowe dla fryzjera. Które najlepsze?

Skomentuj jako pierwszy!

Rękawiczki jednorazowe dla fryzjera. Które najlepsze?

Używane w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, w kuchni restauracyjnej i przy produkcji cukierniczej jednorazowe rękawiczki znalazły swoje zastosowanie również w salonach fryzjerskich. Należą do niezbędnych jednorazowych artykułów fryzjerskich, zapewniając bezpieczeństwo i higienę pracy. Chronią przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów, a także bezpośrednim kontaktem skóry z substancjami chemicznymi. Wykonuje się je z różnych materiałów. Każdy ich rodzaj wyróżnia się innymi właściwościami.

Rękawiczki winylowe jako skuteczna ochrona przed substancjami chemicznymi

Jednorazowe rękawiczki winylowe wykonane są z PCV, który wyróżnia się bardzo dużą trwałością. Jednocześnie jest to materiał, który sprawia, że rękawiczki stają się mniej elastyczne. Z tego powodu przy zakupie należy bardzo dokładnie zapoznać się z tabelą rozmiarów, ponieważ są to rękawiczki, które się nie rozciągają i tym samym nie dopasowują się dobrze do dłoni. Ich największą zaletą jest doskonała ochrona przed substancjami chemicznymi, co na pewno jest ważne przy niektórych zabiegach wykonywanych w salonach fryzjerskich. Trzeba jednak pamiętać, że nie zapewniają najlepszej ochrony przed wirusami i bakteriami. Warto jednak wiedzieć, że jednorazowe rękawiczki winylowe są też bardziej przyjazne skórze niż rękawiczki lateksowe.

Rękawiczki jednorazowe lateksowe jako ochrona przed bakteriami

Są to najpopularniejsze i najczęściej wybierane rękawiczki jednorazowe. Wykonane są z naturalnego kauczuku i uznawane są za jedne z najbardziej wytrzymałych. Są zdecydowanie bardziej elastyczne niż jednorazowe rękawiczki winylowe, przez co lepiej dopasowują się do dłoni i są bardziej odporne na przetarcia i rozdarcia, również podczas zakładania. W przeciwieństwie do rękawiczek winylowych bardzo dobrze chronią przed drobnoustrojami. W przypadku bezpośredniego kontaktu z tłustymi substancjami może jednak dojść do zniszczenia materiału. Nie będą najlepiej chroniły skóry przed skutkami kontaktu z substancjami chemicznymi. Nie poleca się również osobom z wrażliwą skórą, ponieważ lateks ma właściwości uczulające.

jednorazowe rękawiczki w salonie fryzjerskim

Solidne jednorazowe rękawiczki nitrylowe

Kolejnym rodzajem jednorazowych rękawiczek są rękawiczki nitrylowe. Nitryl to syntetyczny kauczuk, trwalszy od lateksu. Są to rękawiczki ,które wykazują się lepszą odpornością na substancje chemiczne niż jednorazowe rękawiczki lateksowe. Dużą ich zaletą jest niewielka grubość, co przekłada się na większy komfort wykonywania w nich różnego rodzaju, nawet najbardziej precyzyjnych czynności. Ponadto nie uczulają i są przyjazne dla skóry. Jednocześnie jednak nie są one tak elastyczne jak rękawiczki lateksowe.

Foliowe rękawiczki jednorazowe – czy warto im zaufać?

Jeszcze innym rodzajem rękawiczek jednorazowych powszechnie używanych w wielu branżach są rękawiczki foliowe. Znalazły swoje zastosowanie przede wszystkim w gastronomii i kosmetyce profesjonalnej. Spotkamy się z nimi w sklepach samoobsługowych, w których klienci samemu nakładają owoce, warzywa i pieczywo. Czy warto jest mieć je również w salonie fryzjerskim?

Przede wszystkim foliowe rękawiczki jednorazowe nie przylegają idealnie do dłoni, więc może się do wewnątrz przedostać każda substancja czy kosmetyk. Przy tym są to rękawiczki charakteryzujące się stosunkowo niską ceną. Można ich używać jako alternatywę dla innych rękawiczek jednorazowych, jednak trzeba mieć świadomość, że minimalizują rozprzestrzenianie się drobnoustrojów, ale nie chronią dobrze przed zabrudzeniami i nie należą do najtrwalszych.

Możesz więc zdecydować się na kilka rodzajów jednorazowych rękawiczek, używając ich w zależności od wykonywanego zabiegu. Rękawiczki winylowe zakładaj podczas kontaktu z substancjami chemicznymi. Lateksowe rękawiczki noś w trakcie innych zabiegów, aby zapewnić sobie i klientkom ochronę prze wirusami i bakteriami. Rękawiczki nitrylowe wybierz podczas pracy z ostrymi narzędziami.

Najnowsze posty na forum