Jak urządzić poczekalnię w salonie fryzjerskim? Mamy dla Ciebie kilka rad!

Skomentuj jako pierwszy!

Jak urządzić poczekalnię w salonie fryzjerskim? Mamy dla Ciebie kilka rad!
Chyba zgodzisz się z nami, że pierwsze wrażenie jest często decydujące ... i to w bardzo wielu obszarach życia. Kiedy poznajemy nową osobę, przychodzimy w nowe miejsce lub znajdujemy się w nowej dla nas sytuacji, to właśnie pierwsze wrażenie decyduje w ogromnym stopniu o tym, jakie będą nasze odczucia.

Chyba zgodzisz się z nami, że pierwsze wrażenie jest często decydujące... i to w bardzo wielu obszarach życia. Kiedy poznajemy nową osobę, przychodzimy w nowe miejsce lub znajdujemy się w nowej dla nas sytuacji, to właśnie pierwsze wrażenie decyduje w ogromnym stopniu o tym, jakie będą nasze odczucia. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój salon fryzjerski stał się popularny, musisz zadbać o to, aby Twoi klienci zaraz po przekroczeniu jego progu czuli się w nim naprawdę dobrze. Jak osiągnąć ten efekt? Przede wszystkim powinieneś odpowiednio urządzić poczekalnię w salonie. Poczekalnia fryzjerska to miejsce, w którym klient przebywa, zanim fryzjer zaprosi go na fotel. Jak ją urządzić, aby robiła naprawdę dobre wrażenie? W naszym artykule znajdziesz kilka praktycznych rad.

Dlaczego wystrój poczekalni jest taki ważny?

Poczekalnia fryzjerska to nie poczekalnia u lekarza lub dentysty! Twoi klienci nie powinni kojarzyć jej z nudnym oczekiwaniem na swoją kolej. Poczekalnia w salonie fryzjerskim powinna kojarzyć się raczej z relaksem i wygodą. Oczywiście musi wyraźnie współgrać z resztą salonu fryzjerskiego - w końcu to jego bardzo ważna część. Jednocześnie poczekalnia musi być przytulna, przyjazna dla klienta. To właśnie, siedząc na sofie w poczekalni, klienci świadomie lub podświadomie podejmują decyzję, czy jeszcze odwiedzą Twój salon. Czekając na swoją kolejkę na fotelu, klienci mogą obserwować Ciebie i Twoich współpracowników przy pracy. Bez problemu mogą też nawiązać z Wami lub innymi klientami kontakt. To bardzo ważne, bo klient w takiej sytuacji nie nudzi się.

Estetyka jest bardzo ważna

W miarę możliwości poczekalnia powinna być wygodna, praktyczna i po prostu estetyczna. Jak już wspomnieliśmy, musi być zgrana stylistycznie z resztą salonu. Dość często właściciele salonów decydują się na wybór klasycznych mebli i stonowanych kolorów, które pasują do wszystkiego. Jeśli jednak lubisz bardzie wyraziste aranżacje, możesz postawić na meble fryzjerskie o niebanalnych kolorach, czy kształtach. Popularni producenci mebli do salonów fryzjerskich oferują np. tapicerowane fotele lub pikowane kanapy w intensywnych kolorach. Czasami wystarczą niebanalne dodatki, aby dodać uroku poczekalni. Możesz zdecydować się chociażby na dekoracyjne poduszki w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Niebanalnym dodatkiem mogą być plakaty na ścianach oraz zielone rośliny w dekoracyjnych donicach.

wh2104061

Zadbaj o komfort klientów

Wygoda klienta jest bezsprzecznie bardzo ważna. Jak urządzić poczekalnię w salonie fryzjerskim w sposób komfortowy? Przede wszystkim zastanów się nad tym, ile osób miałoby w niej przebywać jednocześnie. I tak zaplanuj rozstawienie foteli, kanapy itd., aby każdy z klientów mógł usiąść wygodnie. Zadbaj o to, aby meble w poczekalni były nie tylko estetyczne, ale także wygodne. Duże miękkie kanapy, pufy, fotele ze stabilnym oparciem - to rozwiązania, które pomogą Ci atrakcyjnie urządzić poczekalnię w Twoim salonie. Nie zapomnij o niedużym stoliku na środku, możesz na nim serwować kawę klientom, a także ułożyć prasę. Przydadzą się także stojak na parasole oraz wieszak na okrycia wierzchnie klientów.

Poczekalnia musi być praktyczna

Oczywiście poczekalnia w salonie fryzjerskim powinna być praktyczna. Dlatego zachęcamy Cię do wyboru mebli solidnych i trwałych, które będą służyły przez lata. Najlepszym rozwiązaniem byłyby kanapy, fotel, stoliki itd., których utrzymanie w czystości nie nastręcza trudności. Lepiej zrezygnować z materiałów delikatnych i wymagających specjalnego czyszczenia. Jeśli uda Ci się zainteresować swoją ofertą szerokie grono klientów, w poczekalni Twojego salonu będzie przewijać się sporo osób. A to oznacza, że zabrudzeń nie da się uniknąć. Choćby z tego względu warto postawić na profesjonalne meble fryzjerskie zamiast zwykłych kanap i foteli. Meble fryzjerskie mają obicie, których utrzymanie w czystości będzie o wiele łatwiejsze. Możesz je zamówić online w hurtowniach fryzjerskich.

Duża hurtownia fryzjerska: Fryzomania.pl

Strona www: https://www.fryzomania.pl/category/poczekalnie

wh2104062

Przyjemna atmosfera to podstawa

Samo urządzenie poczekalni to jeszcze nie wszystko. Aby klienci dobrze się czuli w Twoim salonie, musisz zadbać o odpowiednią atmosferę. A tę tworzą nie tylko meble i akcesoria, ale przede wszystkim ludzie. Profesjonalna obsługa, przyjazne podejście do klienta, wyrozumiałość, cierpliwość - te czynniki są bardzo ważne w kontakcie z ludźmi. Jeśli chcesz, aby Twoi klienci wracali, musisz postarać się ich do tego zachęcić. Nawet najlepsze strzyżenie nie wynagrodzi klientowi nieprzyjemnej obsługi. Ty i Twój personel musicie postarać się, aby klient dobrze czuł się podczas wizyty w salonie. Uśmiech, kawa i poczęstunek czymś słodkim - to drobiazgi, które mają ogromny wpływ na atmosferę. Muzyka relaksacyjna i nastrojowy zapach (świece zapachowe) także się przydadzą.

Warto uprzyjemnić klientom czas oczekiwania na usługę. Niektórzy klienci lubią niezobowiązujące rozmowy, inni z kolei za nimi nie przepadają. Na wszelki wypadek przyda się prasa, nie tylko fryzjerska. Pamiętaj o tym, że klienci mają różne zainteresowania, więc kupuj do salonu tytuły o zróżnicowanej tematyce. Twoi klienci na pewno docenią te starania!

 

Najnowsze posty na forum