Jak prowadzić fanpage salonu fryzjerskiego, który sprzedaje?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak prowadzić fanpage salonu fryzjerskiego, który sprzedaje?

Aktualnie większość z nas przeżywa trudny czas w swoim salonie. Zagrożenie związane z koronawirusem sprawiło, że wiele salonów wstrzymało swoje usługi lub działa na zdecydowanie mniejszych obrotach. Warto to wykorzystać. Chcesz dobrze przygotować się do powrotu na rynek? Zależy Ci, aby tuż po opanowaniu pandemii nadrobić starty i ruszyć z pełną energią?

 

Redakcja fryzjerzy.com przygotowała dla Ciebie kilka rad dotyczących działań w social media. Na co dzień nie zawsze mamy czas, aby prowadzić regularne działania marketingowe. Profile firmowe wielu salonów fryzjerskich ograniczają się do wrzucania zdjęć swoich klientów oraz życzeń świątecznych. A przecież Facebook ma ogromny potencjał reklamowy! Jest tam większość Twoich klientów! Możesz nie tylko zaprezentować efekty swoich koloryzacji i cięć. Przy odpowiedniej strategii, zwiększysz sprzedaż zabiegów pielęgnacyjnych oraz kosmetyków, co znacząco poprawi budżet Twojego salonu.

JAK PROWADZIĆ FANPAGE SALONU FRYZJERSKIEGO, KTÓRY SPRZEDAJE?

1.   Stwórz strategię działań dla swojego salonu fryzjerskiego

Zanim zabierzesz się za odświeżanie swojego fanpage weź notes lub otwórz edytor tekstu i nakreśl wstępną strategię komunikacji. Zastanów się, jak chcesz, aby postrzegano Twój salon? Jakie posty chcesz publikować? Co chcesz nimi osiągnąć? Przeanalizuj obecną sytuację i zastanów się, czy Twoje posty są zachęcające. Popatrz na swój salon okiem klienta? Czy patrząc na swój profil chciałbyś kupić u siebie jakieś kosmetyki? Czy na pierwszy rzut oka wiadomo, kto należy do Twojego zespołu i dlaczego warto tym osobom zaufać? W strategii komunikacji nakreśl swoją obecną sytuację oraz cele, które chcesz osiągnąć.

Rozpisz wszystkie swoje mocne strony oraz wypisz najważniejsze elementy oferty, które planujesz promować. Nakreśl z góry częstotliwość publikacji np. 2 posty w tygodniu. Trzymaj się tego, jeżeli będziesz miał/miała więcej pomysłów na nowe posty, rozplanuj je na kolejne tygodnie. 

2.   Zaprojektuj spójny wizerunek

Stwórz spójny wizerunek swojej marki. Wygląd postów, zdjęcia w tle oraz wszelkich innych materiałów ma znaczenie. Dopracowana identyfikacja wizualna, która bazuje na określonych kolorach, czcionkach i stylu graficznym sprawi, że klienci łatwiej i szybciej Cię zapamiętają. W ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji. Jak wykonać pierwsze szablony i grafiki? Skorzystaj z darmowego systemu online https://www.canva.com/. Do jego obsługi nie trzeba mieć żadnych umiejętności graficznych.

3.   Dodawaj posty tematyczne, a nie tylko zdjęcia klientek

Czy Twoje klientki wiedzą, co daje olaplex? Czy wiedzą na czym polega sauna włosów? Jakie są plusy prostowania keratynowego? Można wypisać dziesiątki takich pytań.  Edukuj swoich klientów. W końcu jesteś ekspertem w tym, co robisz. Jeżeli będziesz regularnie przekazywać wiedzę swoim klientom, chętniej będą sięgali po dodatkowe usługi podczas strzyżenia lub koloryzacji. Zapewniam Cię, że 85% klientów w ogóle nie zna Twojej oferty. Co więcej, same nazwy zabiegów nic im nie mówią. Zdjęcia klientek i klientów są potrzebne, jednak powinny stanowić jedynie 15%-20% wszystkich postów.

4.   Prezentuj kosmetyki

Prezentując swoją ofertę nie zapomnij o kosmetykach, które sprzedajesz. Tylko pamiętaj, nie chodzi o to, aby kopiować opis ze strony producenta ze składem danego preparatu. Napisz w dwóch, trzech zdaniach, co Twoim zdaniem jest w tych produktach super. Opowiadaj o nich na swoim fanpage, tak jakbyś reklamowała/reklamował ten produkt swojemu dobremu koledze lub koleżance.

5.   Mów co Cię wyróżnia – nie kopiuj konkurencji

W komunikacji marketingowej bardzo ważna jest świadomość swoich mocnych stron. Zastanów się, co Cię wyróżnia. Jakie są mocne strony Twojego salonu. Może Twoi pracownicy biorą udział w konkursach? Może oprócz usług oferujesz także szkolenia, czyli jesteś ekspertem w tym, co robisz? A może masz w swojej ofercie specyficzne zabiegi, których klient nie znajdzie w każdym salonie?  Wypisz wszystkie swoje mocne strony i najważniejsze usługi, które chcesz promować w pierwszej kolejności. W swojej komunikacji podkreślaj to, co Cię wyróżnia. Czasem wystarczy jeden post w miesiącu z Twoją mocną stroną, aby po jakimś czasie być z tym kojarzonym na rynku.

6.   Naucz się tworzyć płatne reklamy

Jeżeli chcesz docierać do klientów na szeroką skalę, reklamy na Facebooku będą koniecznością. Ich uruchomienie wcale nie jest, aż tak skomplikowane, jak się wydaje. Na początku nie musisz też inwestować w reklamę bardzo wysokich budżetów. Kryzys to doskonały czas na to, aby poczytać trochę na temat tworzenia płatnych kampanii. W sieci znajdziesz setki przewodników, webinarów, szkoleń, filmów na Yt na ten temat.

Masz jakieś pytania na temat prowadzenia fanpage salonu fryzjerskiego? Zostaw komentarz pod tym wpisem. Nasza specjalistka Kasia Grzech, która specjalizuje się w marketingu dla salonów fryzjerskich, postara się odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. 

Najnowsze posty na forum

 • izkass97 Avatar Labioplastyka

  Ja zabieg labioplastki wykonywałam w Klinice Galena w Bielsku Białej u dr Emilia Sitkiewicz i...

  Ostatni post przez izkass97

 • militaria Avatar Wybielanie zebów

  Jakie znacie najskuteczniejsze metody na wybielanie zębów? Co da dobry rezultat?

  Ostatni post przez militaria

 • mariankaa Avatar dobry fryzjer kraków

  Ja wam mogę polecić salon colette, to naprawdę świetny fryzjer damski Kraków:...

  Ostatni post przez mariankaa