Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne – poznaj ich zalety!

Skomentuj jako pierwszy!

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne – poznaj ich zalety!

Z roku na rok rośnie zainteresowanie zabiegami, mającymi na celu przede wszystkim poprawienie naszej urody, a przez to pewności siebie i samopoczucia. Sprawdź, jakie cieszą się dużą popularnością i jakich efektów można się po nich spodziewać.

Usuwanie przebarwień

Mało estetyczne plamki na skórze są prawdziwą zmorą wielu kobiet. Ich powstawaniu sprzyjają zmiany hormonalne, choroby tarczycy i wątroby, nadmierna ekspozycja na słońce oraz trądzik. W gabinecie kosmetycznym czy medycyny estetycznej można spotkać się z różnymi sposobami na ich zwalczenie i wyrównanie kolorytu cery. Przykładem są peelingi i krioterapia, czyli mrożenie skóry ciekłym azotem. Inną metodą jest zastosowanie lasera – jego wiązka powoduje mikrouszkodzenia w skórze, która następnie zaczyna proces regeneracji. Laser jest skutecznym sposobem na pozbycie się zmian na skórze, będących pamiątką po słońcu, stanach zapalnych i wypryskach.

Depilacja laserowa

Poddanie się depilacji laserowej to idealny pomysł dla osób, które zmagają się z nadmiernym owłosieniem różnych partii ciała. Wbrew pozorom, również panowie coraz częściej się na nią decydują, mając kompleksy na punkcie owłosionych pleców, karku, czy dołu brzucha. Do głównych zalet tego rozwiązania należy to, że efekty są trwałe, a sam zabieg jest niemal bezbolesny. Na uwagę zasługuje również pozbycie się dyskomfortu związanego z niechcianymi włoskami oraz to, że po nim można bez obaw spontanicznie umówić się na basen czy ubrać odsłaniające ciało ubranie bez wcześniejszych przygotowań w zaciszu własnego domu, czy hotelowej łazience.

Zabieg z kwasem hialuronowym i botoksem

Siłą kwasu hialuronowego jest to, że jest naturalnym wypełniaczem występującym w naszej skórze. Wraz z upływem czasu jego ilość w naszym organizmie zaczyna spadać, czego efektem jest zmniejszenie elastyczności i jędrności skóry. Zabieg z jego wykorzystaniem ma na celu najczęściej powiększenie ust, zniwelowanie zmarszczek i uwydatnienie kształtu twarzy. Do niwelowania zmarszczek mimicznych  świetnie nadaje się również botoks.  

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że usługi kosmetyczne w Krakowie czy innym polskim mieście stoją na wysokim poziomie, co jest wynikiem rosnącego zainteresowania korzystania z nich wśród konsumentów, potrzeby dbania o swój wygląd oraz rozwoju technologii i medycyny.  

Najnowsze posty na forum