Jak wystrój wnętrz wpływa na renomę Twojego salonu fryzjerskiego?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak wystrój wnętrz wpływa na renomę Twojego salonu fryzjerskiego?
Wytarta, pękająca skóra na zużytym już fotelu czy mało przyjemna kolorystyka to detale, które niestety na długo zapadną w pamięci naszych klientów. Tych negatywnych wrażeń nie zatrze nawet dobrze wykonana fryzura. Wystrój odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Klientka powinna dobrze czuć w naszym salonie, od samego początku do samego końca. Twój salon musi więc przekonywać, że to właśnie tam pracują najlepsi styliści i fryzjerzy w okolicy. Sprawdź więc, jak osiągnąć taki efekt.

Wytarta, pękająca skóra na zużytym już fotelu czy mało przyjemna kolorystyka to detale, które niestety na długo zapadną w pamięci naszych klientów. Tych negatywnych wrażeń nie zatrze nawet dobrze wykonana fryzura. Wystrój odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Klientka powinna dobrze czuć w naszym salonie, od samego początku do samego końca. Twój salon musi więc przekonywać, że to właśnie tam pracują najlepsi styliści i fryzjerzy w okolicy. Sprawdź więc, jak osiągnąć taki efekt.

Zacznij od właściwych barw

Kolorystyka ma kolosalne znaczenie. Po pierwsze dla Ciebie i pracowników, którzy w salonie pracują kilka, a czasem kilkanaście godzin dziennie. Po drugie dla samych klientów, którzy w oczekiwaniu na swoją kolej czy podczas samych zabiegów muszą się czuć po prostu komfortowo. Tego efektu nie osiągniesz, jeśli zdecydujesz się na bardzo jaskrawe, czy bardzo ciemne, ciężkie tonacje.

Kolor też może optycznie powiększyć albo zmniejszyć powierzchnię salonu. Jeśli więc prowadzisz mały salonik decyduj się na biele, szarości czy beże. Kontrasty również będą dobrym rozwiązaniem. Np. akcenty mocnego różu czy czerni przełamią monotonię białych ścian, wprowadzą więcej dynamiki i nowoczesności.

whi1907181

Przy większych przestrzeniach możesz pomyśleć o ciemniejszych kolorach – np. wybierając drewniane meble w odcieniu ciemnego dębu, kasztanu czy orzecha. Wiele możliwości kolorystycznych odnośnie mebli jest tu https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie można również wybrać skóry w wielu kolorach.

whi1907182

Drewno znów wraca do łask. Twój salon będzie więc dobrze się prezentował z lustrami w drewnianej oprawie, z drewnianymi konsolami czy utrzymaną w ciepłym brązie recepcją.

Przekonaj klienta, że jesteś najlepszy

Oprawione w ramki certyfikaty, dyplomy, czy ukończone szkolenia z pewnością zwrócą uwagę klientek i przekonają je o Twoich umiejętnościach. Jeśli Twój salon odwiedzają znane osoby z Twojego miasta czy okolicy, albo może ktoś znany, to zdjęcie z autografem również zapewni Ci prestiż i lepszą rozpoznawalność. Możesz też sam zaprosić kogoś znanego do swojego salonu i zaproponować darmowe usługi w zamian za kilka ciekawych zdjęć, które potem umieścisz na centralnym miejscu w salonie.

whi1907183

Dziś dla wielu klientów znaczenie mają także gadżety – kubki, długopisy, breloki do kluczy itd. Dla Ciebie to również jest ważny, ponieważ Twój znak firmowy jest lepiej rozpoznawalny.

Zaproś do środka właściwym klimatem – zapachem i muzyką

Wszystkie detale mają znaczenie, a więc również muzyka i zapach. W małych salonach często włączona jest któraś ze stacji radiowych. To dobry pomysł, ponieważ często wiadomości czy informacje podawane w radiu stanowią dobry zaczątek do rozmowy z klientką. Ponadto klientka może poprosić o zmianę stacji, by posłuchać czegoś innego. Szumy i zakłócenia działają drażniąco, więc przy takich problemach możesz zdecydować się na włączenie muzyki np. z płyty cd. Pytanie, czy uda Ci się dobrać odpowiedni repertuar? Każdy bowiem lubi coś innego. Dlatego często stacja radiowa jest nieco lepszym rozwiązaniem. W dużych salonach panuje większy ruch, a co za tym idzie stężenie hałasu jest wyższe. W takich miejscach płyta cd jest lepszym rozwiązaniem.

whi1907184

whi1907185

Inną kwestią jest zapach. Często już przy wejściu do salonu klientkę uderza mocna woń chemikaliów, środków do trwałej ondulacji czy farb do włosów itp. Dlatego ważne jest, by te zapachy neutralizować i dbać o przyjemną woń w salonie. Wentylacja, regularne wietrzenie i odświeżacze czy nawet olejki eteryczne – przetestuj, co w Twoim salonie zda egzamin. Spraw, by klient, mimo wykonywanych różnych zabiegów, w Twoim salonie mógł się zrelaksować i odprężyć. Drażniące i niemiłe zapachy zdecydowanie będą mu w tym przeszkadzać.

Oświetlenie w Twoim salonie

Światło zarówno dziennie, jak i sztuczne jest bardzo ważnym aspektem w urządzaniu Twojego salonu. Dlatego na salon fryzjerski wybieraj lokale z dużymi przeszkleniami, albo takie zaprojektuj. Światło dzienne jednak nie wystarczy. Potrzebujesz też oświetlenia sztucznego – lamp sufitowych, karniszy przy lustrach, łagodnego oświetlenia w poczekalni. Musisz pamiętać, by światło nie raziło klienta, kiedy wchodzi do salonu, ale było na tyle mocne, by widoczne były końcowe rezultaty – cięcie włosów, fryzura, kolor nałożonej farby.

Przy lustrach świetnie sprawdzą się ruchome klosze. Lampę można ustawić tak, by podczas wykonywania usługi, nie drażniła klientki, ale ułatwiła zaprezentowanie wykonanej usługi.

whi1907186

W porze jesiennej i zimowej już w poprze popołudniowej w Twoim salonie będzie panował nieprzyjemny półmrok. Dlatego potrzebujesz też oświetlenia sufitowego, który rozjaśni Twój salon także w godzinach wieczornych. Tutaj możesz pomyśleć o eleganckich żyrandolach, które wpiszą się w nowoczesny czy modny design Twojego salonu. Jeśli cenisz minimalistyczny styl, to seria małych lamp, rozmieszczonych po całym suficie, również świetnie wpisze się w klimat i zapewni właściwe oświetlenie w salonie.

Jeśli myjnia znajduje się w ustronnym miejscu, to także potrzebujesz tam dodatkowego oświetlenia. Światło nie musi być już tak mocne, jak to przy lustrach, jednak pamiętaj, że zbyt duży kontrast w oświetleniu może być męczący, zwłaszcza jeśli klientka przy myjce spędza więcej czasu, bo wykonujesz jeszcze dodatkowo masaż głowy i nakładasz odżywkę. Dlatego łagodniejsze światło zdecydowanie wprowadzi w tym miejscu odpowiedni nastrój, zwróć jednak uwagę, by nie było tam jednak zbyt ciemno.

 

 

 

Najnowsze posty na forum