Co może nam pomóc gdy zatrudniamy pracownika w salonie fryzjerskim?

Skomentuj jako pierwszy!

Co może nam pomóc gdy zatrudniamy pracownika w salonie fryzjerskim?
Kiedy stylistka lub stylista prowadzący własny salon dochodzi do etapu, że potrzebuje drugiej osoby do pomocy stoi przed nim lub nią sporo dodatkowej pracy, decyzji do podjęcia i kwestii do uregulowania. Najtrudniejszym zadaniem jest znalezienie dobrej, profesjonalnie pracującej osoby, która ma umiejętności zawodowe i potrafi nawiązać kontakt z klientem. To najważniejsze, ale należy być świadomym również obowiązków, jakie na pracodawców nakłada prawo oraz konieczności uregulowania zasad współpracy. To jak ułożymy sobie współpracę będzie decydował o naszym komforcie pracy i klimacie panującym w salonie.

Gdzie szukać pomocy?

Zanim zatrudnimy pracownika powinniśmy poradzić się księgowej, która wyjaśni i pomoże lub wskaże gdzie szukać pomocy w kwestiach związanych z obowiązkami spoczywającymi na pracodawcy lub innych obowiązków w przypadku nawiązywania współpracy na innej podstawie niż umowa o pracę. Księgowa również podpowie jaki będzie rzeczywisty koszt zatrudnienia dodatkowej osoby, zależnie od ustalonej płacy i wyjaśni jak to wygląda w kontekście finansów firmy.

Jak samemu sobie pomóc

Na etapie poszukiwań powinniśmy dać pracownikowi jasną informację czego będziemy od niego oczekiwali, jak będzie wyglądała współpraca i jak poziom obsługi klientów jest dla nas standardem. Sprawdzenie umiejętności i referencji to etap którego w żadnym wypadku nie należy pomijać i większość stylistów zdaje sobie z tego sprawę niejako naturalnie. To co jeszcze warto wziąć pod uwagę, a ciężko określić po jednym spotkaniu to temperament i osobowość, która powinna się komponować z temperamentem i osobowością właściciela. Codzienna współpraca wymaga dopasowywania, kompromisów i wysiłków podejmowanych dla dobra klientów i salonu. Relacje wpływają na nastrój a stali klienci, którzy czują się w salonie komfortowo od razu wyczują zmianę.

Jak zapewnić sobie wiedzę o jakości usług wykonywanych przez pracownika i zadowoleniu klientów?

Najgorszym scenariuszem w którym dowiemy się o błędach i niedociągnięciach pracowników jest wpis niezadowolonej klientki na Facebooku lub Instagramie. Możemy zapobiec takiej sytuacji uczciwie i w przyjazny sposób informując klienta w obecności pracownika, że są to początki współpracy i prosimy o wszelkie uwagi i sugestie. Możemy to obudować zniżką na usługę i wspólnie wysłuchać opinii klienta. Jeśli korzystamy z programu do salonu fryzjerskiego możemy wysyłać klientom prośby o opinie po wizytach i razem z pracownikiem je omówić. Nikt nie jest idealny i wszystkim zdarzają się pomyłki i gorsze dni, chodzi o to by zapobiegać kryzysom i wspólnie budować profesjonalny wizerunek salonu.

Jak kontrolować ilość usług wykonywanych przez pracownika?

Tu po raz kolejny przychodzi nam z pomocą program do salonu fryzjerskiego, w którym zarówno pracodawca jak i pracownik na bieżąco mają dostęp do kalendarza i listy klientów pracownika. Taki dostęp umożliwia pracodawcy komfortową możliwość sprawdzenia czy zatrudnienie pracownika jest opłacalne lub czy przyrost bazy klientów pracownika i ilość wykonywanych usług świadczy o tym, że ta współpraca niebawem stanie się opłacalna dla obu stron. Program do salonu fryzjerskiego porządkuje nam pracę na wiele sposobów i pozwala na ochronę naszych interesów, pozwala zdobywać klientów ale też obserwować i regulować rozkład obowiązków i obciążenia wewnątrz naszego zespołu.

O czym nie zapomnieć

Pamiętajmy o informowaniu pracownika o tym jak postrzegamy i doceniamy jego pracę, nie tylko realizując comiesięczny przelew. Pochwała, docenienie i publikowanie opisanych imieniem wykonawcy prac naszego salonu to nasza reklama. Budowanie pozytywnego wizerunku naszych pracowników będzie ich motywowało do lepszej pracy, a kiedy będą chcieli odejść, trudniej im będzie zrezygnować z wsparcia jakie otrzymywali.

Najnowsze posty na forum