Dlaczego włosy trzeba obcinać specjalnymi nożyczkami fryzjerskimi?

Skomentuj jako pierwszy!

Dlaczego włosy trzeba obcinać specjalnymi nożyczkami fryzjerskimi?

Każdy, kto często chodzi do fryzjera dobrze wie, jak wiele przyrządów  do pielęgnacji włosów można tam spotkać. Prym wiodą jednak nożyczki o różnych rozmiarach, kształtach i ostrzach, za których pomocą można  podcinać, skalować, ząbkować czy wyrównywać włosy.

 

Samodzielne obcinanie włosów - czy to takie proste?

Wiele osób decyduje się na podcinanie włosów w domowym zaciszu. Jeśli kręci cię taka branża i czujesz, że masz smykałkę do obcinania i modelowania włosów, musisz jeszcze dobrze wyposażyć swój mini salon fryzjerski. Nawet w takich małych zakładach domowych musisz mieć pełny zestaw nożyczek przeznaczonych do konkretnego cięcia włosów. Podstawą są nożyczki klasyczne. Bez nich ani rusz! Laik pewnie by się zdziwił, że do zwykłego podcinania włosów trzeba użyć profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. Co więcej, trzeba jeszcze odpowiednio dobrać nożyczki do swoich dłoni i kupować tylko, te, które są zrobione z materiałów jak najwyższej jakości. Gdzie ich szukać? Tylko w profesjonalnych sklepach, mających w swojej ofercie asortyment dla salonów fryzjerskich, jak np. ten. Kupowanie sprzętu niewiadomego pochodzenia może skutkować gorzkim rozczarowaniem.

Kupujesz nożyczki? Koniecznie przeczytaj!

Taka jest jednak prawda, że tylko za pomocą dobrej jakości fryzjerskiego sprzętu można obcinać, cieniować, wyrównywać, stopniować, palcować czy konturować włosy. Nożyczki fryzjerskie mają odpowiednie ostrza, bardzo dobrze naostrzone, profilowane, wypukłe lub fazowane. Nożyczki klasyczne, o których była mowa wyżej, służą do podstawowego cięcia. Degażówki zaś do poprawiania strzyżenia, czyli do teksturowania, strzyżenia punktowego i również cieniowania. Szczególnie polecane nożyczki fryzjerskie znajdziesz tutaj -> http://enzopolska.pl/wyposazenie-fryzjerskie/nozyczki-i-degazowki. Są jeszcze nożyczki do tzw. ślizgu, tnące włosy równomierne na całej długości ostrza i za ich pomocą można wyczarować ciekawe fryzury o zwiększonej objętości włosów. Charakteryzują się tym, że końce części tnących są wygięte.

Nożyczki fryzjerskie i ich cechy

To bardzo ważne elementy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie nożyczek. Podstawowym surowcem służącym do produkcji tego typu nożyczek jest stal nierdzewna. Co więcej, coraz więcej osób zaopatruje się w innowacyjne nożyczki hartowane w temperaturze ok -180 stopni Celsjusza. Jest to tzw. technologia Friodur. Drugi ważny parametr nożyczek to ich waga. Jeśli nie chcesz, aby twoja ręka mdlała po  godzinie strzyżenia, musisz zainwestować w lekkie nożyczki. Z tą cechą wiąże się tak samo odpowiedni profil nożyczek dzięki któremu można je precyzyjnie trzymać w dłoni. Koniecznie też zwróć uwagę na ostrze, na technikę jego wykonania oraz na śruby, za pomocą których precyzyjnie wyregulujesz nożyczki do swoich indywidualnych potrzeb.

Wiadomo, że jakość trochę więcej kosztuje, ale nie warto na niej oszczędzać. Trzeba zwracać uwagę nawet na pozornie mało istotne szczegóły. Przykładem bardzo dobrej jakości nożyczek są na pewno takie, które oprócz wyżej wymienionych cech są idealnie wyważone, mają ceramiczne wykończenie, są ręcznie polerowane i dają efekt bardzo gładkiego cięcia. Oczywiście tak samo istotny jest bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a to jest jak najbardziej możliwe u profesjonalnych sprzedawców asortymentu fryzjerskiego.

Niektórzy próbują obcinać włosy za pomocą zwykłych nożyczek, ale efekty są mizerne. Rozdwojone końcówki, nierówne włosy to efekt strzyżenia bez użycia profesjonalnego sprzętu. Każde nożyczki fryzjerskie w trakcie obcinania włosa, łamią go, a nie miażdżą, tak jak w przypadku zwykłych nożyczek. Dzięki temu włosy mogą potem zdrowo wzrastać.

Najnowsze posty na forum

 • asia76 Avatar Buciki dla dziecka

  Polecam buty od firmy Mrugała Znajdziesz je na tej stronie. Na tych butach wychowalam starsze i...

  Ostatni post przez asia76

 • rockshoot Avatar GLYNT?

  Cześć. Pracował ktoś kiedyś na Glyncie? Marka z górnej półki, może ktoś tutaj zna ich...

  Ostatni post przez rockshoot

 • asia76 Avatar Wybielanie zebów

  Próbowałam bardzo wielu domowych sposobów. Nie wiem już ilu ale było ich sporo. I niestety ale...

  Ostatni post przez asia76