OMO Advance – Problem z ręcznikami / fartuchami brudnymi od farby koloryzacyjnej do włosów

Skomentuj jako pierwszy!

OMO Advance – Problem z ręcznikami / fartuchami brudnymi od farby koloryzacyjnej do włosów
Środki czystości niezbędne w twoim salonie fryzjerskim Jeśli prowadzisz salon fryzjerski z pewnością wiesz, że na jego sukces składa się wiele czynników. Oczywiście najważniejszą z nich jest profesjonalizm twoich pracowników i zadowolenie klientów. Jeśli widzisz, że kobieta w nowej fryzurze czuje się doskonale i szeroko się uśmiecha, a mężczyzna zachwycony jest nowym obcięciem, który zaproponowałeś – osiągnąłeś już sukces!

Jednak oprócz usatysfakcjonowanych z twojej pracy klientów, ważne są jeszcze inne kwestie. Oto kilka oczywistych, ale czasami zapominanych aspektów, o które trzeba dbać.

Dobieraj najlepsze farby i kosmetyki pielęgnacyjne

Częstym dylematem fryzjerów jest praca na farbach jednej lub kilku marek. Okazuje się, że zdecydowanie lepiej wybrać jedną firmę, gdyż każdy producent farby będzie miał własną filozofię. Jako fryzjer możesz mieć także i swój wyrazisty pogląd na fryzury damskie i męskie. Możesz być zwolennikiem jak najbardziej naturalnego wyglądu i lekkości upięć. Tym samym, staraj się dobierać farby i kosmetyki z jak najmniejszą ilością obciążających włosami substancji. Pamiętaj, że klienci są coraz bardziej świadomymi kupcami, czytają składy i wiedzą, co jest dobre dla ich włosów. Z tego względu, warto nieustannie się doszkalać i monitorować zmiany oraz nowe trendy w branży fryzjerskiej.

Klienci oprócz dobieranych fryzur i koloru cenią sobie także wszelkie porady dotyczące pielęgnacji włosów. Na pewno nie raz zostałeś zapytany o to, jakimi szamponami myć farbowane włosy, jak wzmocnić cienkie włosy czy jak radzić sobie z przetłuszczającymi włosami. Bądź przygotowany na takie pytania i pomóż swoim klientom z problemami, z którymi się borykają.

Zadbaj o wystrój i atmosferę w salonie

Wystrój salonu to kwestia gustu. Możesz zdecydować się na jeden konkretny styl, na przykład nowoczesny, retro, rustykalny, a może po prostu klasyczny. Pamiętaj, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały. Jeżeli stawiasz na ponadczasowość zdecyduj się na minimalizm. Czasami za niewielkie pieniądze możemy naprawdę gustownie urządzić wnętrze. Jednak meble w salonie fryzjerskim mają nie tylko wyglądać, lecz przede wszystkim być praktyczne. Lustra powinny być duże i przejrzyste, a fotele komfortowe i porządne.

Spraw, aby twoi klienci poczuli się wyjątkowo. Dla niektórych wizyta u fryzjera to dość stresujące przeżycie, dlatego postaraj się, aby jak najmilej spędzili u ciebie czas. Rozmawiaj z klientami i buduj relacje. Niech w twoim salonie gra także spokojna i przyjemna muzyka, która sprzyja koncentracji i relaksacji. Proponuj gościom kawę, herbatę, wodę a może zdrowy koktajl owocowo-warzywny zamiast niezdrowych słodyczy. Doradź swoim klientom jaka dieta dobrze wpływa na kondycję ich włosów.

Pamiętaj także o dobrym oświetleniu. Niekiedy w salonach fryzjerskich światło jest zupełnie inne przez co nieodpowiednio dobieramy farby.

Perfekcyjna czystość

W twoim salonie nie możesz pozwolić sobie na zakurzony stolik, odciski na lustrze czy brudną podłogę. Z tego względu, w trakcie przerwy przeznacz parę minut na porządki. Pamiętaj, aby meble były dokładnie wypolerowane, powierzchnie lśniły, a lustra perfekcyjnie błyszczały. Zwróć uwagę także na zapach w twoim salonie. Regularnie wietrz, a także używaj odświeżaczy, mgiełek zapachowych bardzo delikatnych o neutralnym zapachu.

Nie zapominaj o wyborze profesjonalnych i skutecznych środków chemicznych, nie tylko do czyszczenia mebli i podłóg, lecz także do prania ręczników czy fartuszków. Jeśli używacie jasnych ręczników częste mocne zabrudzenia, na przykład po farbach czy tłustych olejkach są problematyczne do wyczyszczenia. Z tego względu, wybierz środki efektywne i bezpieczne dla skóry, na przykład Omo Advance z linii Pro Formula by Diversey. W miejscach użytku publicznego, takich jak salony fryzjerskie czy kosmetycznie dbanie o sterylność oraz dezynfekcję użytkowanych narzędzi oraz czystość mebli, ręczników i podłóg to jedne z najistotniejszych kwestii. Dbaj o zadowolenie, bezpieczeństwo i satysfakcję swoich klientów!

Artykuł powstał przy współpracy z Pro Formula.

Najnowsze posty na forum