Jak pielęgnować meble z eko-skóry?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak pielęgnować meble z eko-skóry?

Posiadanie takich mebli w salonie fryzjerskich wymaga właściwie dobranych zabiegów pielęgnacyjnych. Przede wszystkim z uwagi na to, że są one trakcie codziennego użytku narażone na wzmożoną eksploatację, należy im zapewnić należytą ochronę. W związku ze składem sztucznej skóry należy ją konserwować nieco inaczej niż naturalną. Dla ułatwienia przygotowaliśmy kilka ważnych porad, które pomogą Wam zachować meble fryzjerskie w idealnym stanie na długo.

Pojawiające się zabrudzenia w miarę możliwości należy usuwać na bieżąco, gdyż, jeśli to zaniedbamy, po dłuższym czasie staną się cięższe do usunięcia, a nawet mogą spowodować odbarwienie się skaju. Bardzo prostym i tanim sposobem konserwacji jest woda z mydłem. Do niewielkiego pojemnika należy nalać ciepłej wody i dodać mydła (lub płynu do naczyń). Całość wymieszać, następnie zamoczyć w cieczy gąbkę (lub szmatkę), dobrze ją wycisnąć (by nie ciekła), pocierać materiał w celu usunięcia zabrudzeń. Gdy plama jest uporczywa nalać na zabrudzone miejsce niewielką ilość płynu/mydła i delikatnie przetrzeć chropowatą częścią gąbki. Po zakończeniu wytrzeć mebel suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem. Do czyszczenia nie należy używać twardych szczotek, twardych gąbek czy szorstkich szmatek. Można także zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do czyszczenia eko-skóry.

Trzeba także mieć na uwadze, że im lepszy skaj, tym bardziej odporny na środki chemiczne, aczkolwiek raczej nie poleca się używania agresywnych środków chemicznych i detergentów, które zawierają naftę, amoniak, alkohol i inne składniki żrące a także wszelkich rozpuszczalników, które zawierają octany, cykloheksanon czy tetrahydrofuran. Nie należy także woskować skaju, gdyż może to doprowadzić do sztywności, a w rezultacie pęknięć materiału. Wystrzegać się należy się także kontaktu materiału z kolorowymi tkaninami o słabo utrwalonych barwnikach. Jednakże może to być ciężkie w przypadku mebli fryzjerskich, gdyż ciężko narzucać klientom, by np. nie siadali na fotelu w nowych jeansach. W takim wypadku z pewnością dłużej swoją żywotność zachowają obicia w ciemnych kolorach. Ważną kwestią jest systematyczność. Nie należy zaniedbywać rutynowej konserwacji mebli.

W przypadku zabrudzeń od długopisu można użyć czystej gumki do zmazywania, jeśli chodzi o mazaki sytuacja jest trudniejsza, należy już zainwestować w profesjonalny środek czyszczący. Jednakże nadal liczy się czas reakcji. Generalnie należy pamiętać, że do sztucznych skór zaleca się używanie stosunkowo delikatnych środków czystości.

Szeroki wybór środków czystości (nie tylko do skaju) znajdziesz tutaj: http://www.hairstore.pl/dezynfekcja-i-czystosc-c699.html

Najnowsze posty na forum