Jak pielęgnować skórę głowy?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak pielęgnować skórę głowy?

Choć mnóstwo uwagi poświęcamy swoim włosom, nie zawsze pamiętamy o tym, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry głowy. To przede wszystkim od niej zależy kondycja naszych włosów, dlatego warto wprowadzić dobre nawyki, które poprawią jej stan. Jak pielęgnować skórę głowy?

Szampon na porost włosów, odżywki do włosów przetłuszczających się, suchych czy farbowanych – pielęgnacja włosów jest dla nas bardzo ważna, lecz zapominamy o tym, jak istotna jest zdrowa skóra głowy i w jaki sposób jej stan wpływa na kondycję włosów. Jak zadbać o zdrową skórę głowy i cieszyć się pięknymi włosami każdego dnia?

Dlaczego warto pielęgnować skórę głowy?

Stan naszych włosów zależy nie tylko od tego, jakie kosmetyki do pielęgnacji wybierzemy. Kluczową rolę odgrywa tutaj skóra głowy. Niestety, takie zabiegi jak prostowanie, farbowanie, stylizacja z użyciem żeli i lakierów, a nawet mocne upinanie włosów mogą negatywnie wpłynąć na skórę głowy i osłabić jej kondycję. Prowadzi to do podrażnień, łupieżu czy wypadania włosów, czyli często spotykanych problemów, których zwykle nie wiążemy z naszymi działaniami. Dlatego na co dzień warto pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry głowy, ponieważ gdy będzie ona w dobrej kondycji, również nasze włosy będą zadbane i zdrowe. Kosmetyki, które ułatwiają pielęgnację skóry głowy i włosów znajdziesz na stronie http://sklep.visplantis.pl/.

Jak pielęgnować skórę głowy?

Dbając o właściwą pielęgnację skóry głowy, unikniemy wielu problemów i będziemy cieszyć się zdrowymi, mocnymi włosami. O czym warto pamiętać?

  • - Co najmniej raz w tygodniu wykonuj peeling skóry głowy, dzięki czemu zadbasz o jej dokładne oczyszczenie. Wykonuj przy tym masaż skóry głowy.
  • - Po umyciu dokładnie spłucz szampon i odżywkę, ponieważ resztki kosmetyków, które pozostaną na głowie, mogą podrażniać i zatykać ujścia gruczołów łojowych. Do mycia nie używaj gorącej wody, ponieważ wysusza ona włosy. Pamiętaj też, aby pod koniec mycia spłukać włosy letnią wodą.
  • - Do mycia włosów używaj produktów o naturalnym składzie, bez substancji, które mogą podrażnić skórę. Pamiętaj też, aby dobrać kosmetyki do potrzeb swojej skóry i włosów. Innej pielęgnacji potrzebują włosy suche, a innej przetłuszczające się. Kosmetyki do każdego rodzaju skóry głowy i włosów oferuje sklep VisPlantis.
  • - Jeśli masz czas, zrezygnuj z suszenia włosów suszarką. Pozwól im wyschnąć naturalnie, wyciskając jedynie nadmiar wilgoci w ręcznik.
  • - Skórę głowy warto też zbadać u trychologa. Pozwoli to sprawdzić jej stan, aby jak najlepiej dobrać sposób pielęgnacji.

Najnowsze posty na forum