Łysienie u mężczyzn. Jak je hamować? Co doradzać klientom?

Skomentuj jako pierwszy!

Łysienie u mężczyzn. Jak je hamować? Co doradzać klientom?

Klienci coraz częściej pytają Cię o to, jak zahamować wypadanie włosów? Wcale nas to nie dziwi. Łysienie to spory problem, który wpływa zarówno na wygląd, jak i samopoczucie. Nawet jeżeli nie jesteś trychologiem, warto mieć na ten temat elementarną wiedzę. Świadomość na temat wypadania włosów rośnie, stąd panowie coraz chętniej korzystają i będą korzystać z profesjonalnych zabiegów. Chcesz wiedzieć, co doradzać klientom, którzy pytają Cię o łysienie? Zależy Ci na pogłębianiu wiedzy fryzjerskiej na różnych obszarach? Zapraszamy na krótki przewodnik.

 

Zacznijmy od tego, że przyczyn łysienia jest naprawdę wiele. Bez konsultacji z trychologiem trudno określić jednoznacznie, co powoduje nadmierne wypadanie włosów. Do najczęściej spotykanych przyczyn można jednak zaliczyć:

 • wypadanie włosów na tle hormonalnym (łysienie androgenowe),
 • predyspozycje genetyczne,
 • choroby skóry głowy np. łupież lub łojotokowe zapalenie skóry głowy,
 • niezdrowy tryb życia,
 • stres i niedosypianie,
 • palenie papierosów,
 • przyjmowanie sterydów.

Czy łysienie można zatrzymać? To pytanie zadaje sobie każdy mężczyzna, który zauważył pierwsze przerzedzenia lub pogłębiające się zakola. Niestety nie ma magicznej różdżki, która raz na zawsze wyeliminuje problem. Warto uświadomić klienta, że większość terapii i stosowanych preparatów działa wtedy, gdy są stosowane regularnie. Nawet jeżeli Twój klient teraz wykona serię zabiegów, za jakiś czas będzie musiał ją powtórzyć - oczywiście jeżeli będzie chciał utrzymać efekty.

Czy odpowiednia pielęgnacja może zahamować łysienie? Dużo zależy od rodzaju łysienia. Jedno jest pewne – starannie dobrana pielęgnacja i suplementacja nie zaszkodzi. Jak najbardziej może poprawić kondycję włosów. I na pewno będzie dobrym wsparciem dla profesjonalnych terapii.

Dieta a łysienie. Co jeść, aby wzmocnić włosy? Przede wszystkim produkty bogate w witaminę B, E i D. Witamina D to łosoś, tuńczyk, wątróbka. Witaminę B (z naciskiem na B6 w przypadku łysienia mężczyzn) znajdziesz w groszku, marchewce, fasoli, orzechach. Dużo witaminy E jest w szpinaku, brokułach i orzeszkach ziemnych.  Ponadto warto suplementować dwutlenek krzemu, cynk, jod i żelazo. Każdy z tych minerałów może wzmocnić włosy i pobudzić je do wzrostu.

Popularne zabiegi, które hamują łysienie. Klienci pytają Cię, jak zahamować łysienie? Najlepiej doradzaj wizytę u trychologa, który przeprowadzi badanie trychologiczne i dobierze specjalną terapię. Jeżeli nie masz takich usług w swoim salonie, nawiąż współpracę z trychologiem ze swojego miasta.

Do najczęściej wybieranych zabiegów hamujących łysienie należą:

 • mezoterapia skóry głowy - dostarczanie specjalnie dobranych składników aktywnych do skóry głowy za pomocą igły,
 • DR Cyj - specjalistyczna terapia peptydowa, którą wykonuje się w formie serii zabiegów (także polega na nakłuwaniu skóry),
 • karboksyterapia skóry głowy, czyli podanie w skórę medycznego dwutlenku węgla,
 • infuzja tlenowa, czyli wtłoczenie do skóry tlenu, który poprawia krążenie krwi i wspomaga leczenie niektórych chorób skóry,
 • terapie laserowe, które polegają na stymulacji wiązką laserową mieszków włosowych.

Na zabieg nie warto umawiać się bez konsultacji z trychologiem. Jeżeli klient ma takie pomysły, poinformuj go o możliwych skutkach ubocznych i pogłębieniu problemu. Masz dodatkowe pytania na temat łysienia? Daj znać w komentarzu.

Katarzyna Grzech

Najnowsze posty na forum