PEELING SKÓRY GŁOWY

Skomentuj jako pierwszy!

PEELING SKÓRY GŁOWY

O konieczności wykonywania peelingu twarzy i ciała wie chyba każda kobieta. Oczyszczone z martwego naskórka, zanieczyszczeń środowiskowych, depozytu kosmetycznego ciało zdecydowanie lepiej absorbuje składniki aktywne z preparatów, dając tym samym lepsze efekty terapeutyczne.

Po dermabrazji twarzy i ciała czujemy że nasza skóra jest gładsza, bardziej miękka, jędrniejsza, pory są oczyszczone, wypryski zmniejszone, a kosmetyki nakładane później lepiej działają – taka sama sytuacja ma miejsce na skórze głowy, aby absorpcja składników aktywnych z szamponów oraz serum była skuteczna mieszki włosowe muszą być „otwarte” – niestety często zabieg ten jest pomijany.

Nasza skóra to nasza naturalna bariera ochronna, która blokuje dostanie się do wnętrza naszego ciała obcych substancji, niestety „nie wie” ona które są dobre a które złe, dlatego we wszystkich dobrych gabinetach kosmetycznych przed wykonaniem zabiegu na ciało aplikowany jest peeling aby oczyścić i „otworzyć drogę” do wniknięcia dla składników aktywnych.

Na skórze głowy mamy około 80,000 – 120,000 mieszków, daje nam to ogromny potencjał do wprowadzenia aktywnych preparatów w głąb skóry dzięki któremu uzyskamy pozytywny efekt terapeutyczny. Osiągniemy go jednak tylko wtedy, gdy skóra głowy będzie pozbawiona depozytu blokującego działanie kosmetyku, dlatego też dermabrazja skóry głowy powinna być sztandarowym zabiegiem w każdym salonie fryzjerskim i trychologicznym.

Częstotliwość oraz rodzaj zastosowanego peelingu dobieramy po wcześniejszej obserwacji skóry głowy w obrazie z mikrokamery. Bardzo ważne jest określenie jaki rodzaj produktu zastosujemy, peelingi enzymatyczne dedykujemy skórze płytko unaczynionej, suchej, odwodnionej, wrażliwej, z trichodynią. Mechaniczne natomiast tłustym, grubym, ze znacznie nadbudowaną warstwa keratyny.

Istotne jest również to jaki kosmetyk zastosujemy, szukajmy produktów organicznych, zawierających w swoim składzie w większości składniki naturalne – jest to ważne gdyż przez oczyszczone ujścia mieszków do wnętrza organizmu dostanie się to co jest zawarte w peelingu, a powinny być to tylko przyjazne i nieszkodliwe składniki.

Regularne i prawidłowe oczyszczanie skóry głowy pozwala na dłużej zachować świeżość włosów, ułatwia wnikanie składników aktywnych co skutkuje odrostem mocnych i zdrowych włosów, zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy oraz jej przesuszenie, niweluje łuskę łuszczycową, łupież tłusty, suchy, kosmetyczny, przywraca naturalne ph skóry dzięki czemu pomaga organizmowi w jej ochronie.

Kamila Zielińska:  Wykładowca w Akademii MSP Ochrony Zdrowia i Urody, szkoleniowiec w poznańskiej Wyższej Szkole Edukacji i Terapii, studentka podyplomowej Psychodietetyki, autorka artykułów trychologicznych na portalach internetowych  Właścicielka jedynego w województwie lubuskim gabinetu trychologicznego. Współzałożycielka pierwszego Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Polecamy peeling organicznej marki O’right

Najnowsze posty na forum