Zabiegi na wypadające włosy

Skomentuj jako pierwszy!

Zabiegi na wypadające włosy

Zdrowe i zadbane włosy to symbol piękna. Jednak nie każdy może pochwalić się bujną i lśniącą fryzurą. Coraz więcej osób boryka się z włosowymi problemami typu rozdwajające się końcówki, przetłuszczające się włosy, łupież czy też wypadanie włosów. Z całą pewnością owe dolegliwości rzutują na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Okazuje się, że utrata owłosienia skóry głowy może świadczyć o poważniejszych zaburzeniach wewnątrz naszego organizmu, więc warto trzymać rękę na pulsie i w porę zareagować. Gdzie szukać pomocy, gdy zacznie wypadać nam znacząca ilość włosów? Jakie metody leczenia są dostępne?

Prawidłowa diagnoza to klucz do sukcesu

Jeśli mamy problemy ze skórą głowy czy też z włosami, to należy udać się do trychologa, który zajmuje się leczeniem i pielęgnacją schorzeń włosa. Trychologia obejmuje łysienie androgenowe, plackowate oraz telogenowe, atopowe zapalenie skóry, uszkodzenia strukturalne włosów, łojotokowe zapalenie skóry oraz trądzik.

Rozpoznanie przyczyny wypadania włosów jest niezwykle istotne, ponieważ dzięki temu będzie można dobrać indywidulaną i skuteczną metodę leczenia. Trycholog przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad oraz wykonuje badanie – trychoskopię. Jest to badanie polegające na ocenie stanu skóry głowy i włosów na podstawie aż dwustukrotnego powiększenia. Dzięki temu trycholog może przyjrzeć się nie tylko skórze głowy, ale także cebulkom włosowym. Podczas badania pacjent również może zapoznać się ze stanem swojej skóry głowy oraz włosów, ponieważ wszystko jest widoczne na ekranie monitora.

Zobacz też: Leczenie łysienia i wypadania włosów - DrTrycholog.pl Gdańsk

Bardzo przydatnym badaniem jest także analiza pierwiastkowa włosa, która pokazuje ilość pierwiastków zmagazynowanych przez organizm. Dzięki temu można ocenić poziom odżywienia oraz stan biochemiczny organizmu. Na podstawie otrzymanych wyników badań specjalista jest w stanie dobrać dla pacjenta odpowiednią metodę leczenia, dzięki czemu można uporać się z nadmiernym wypadaniem czy przetłuszczaniem się włosów. Analiza pierwiastkowa włosa pokazuje zawartość wszystkich pierwiastków w organizmie pacjenta, a dodatkowo mamy do dyspozycji także opis przemiany mineralnej, tendencji chorobowych oraz wskazań dietetycznych wraz z niezbędną suplementacją.

whi160929

Na problemy związane z utratą włosów

Osoby zmagające się z wypadaniem włosów mogą zastosować zabiegi profilaktyczne, czyli metody zapobiegawcze w celu zahamowania nadmiernej utraty owłosienia skóry głowy. Chodzi głównie o domowe zabiegi z wykorzystaniem środków leczniczych przeznaczonych dla skóry tłustej, podrażnionej, dotkniętej łupieżem, swędzącej oraz dla włosów zniszczonych, które wymagają regeneracji.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w skórę głowy substancji aktywnych. Preparat przeznaczony do wprowadzenia jest dobierany przez lekarza, ponieważ musi on spełniać indywidualne potrzeby danego pacjenta. Przyczyny wypadania włosów są różne, więc zastosowana terapia lecznicza musi być indywidualna, aby można było liczyć na jej skuteczność. Zwykle w mezoterapii stosuje się minoxidil, dekspantenol, witaminę b12 oraz mikro- i makroelementy. Substancje aktywne wykazują właściwości regenerujące oraz rewitalizujące. Celem mezoterapii jest zahamowanie procesu wypadania włosów, wzmocnienie ich oraz pobudzenie cebulek włosowych do wzrostu.

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia

Zabiegi wykorzysujące osocze bogatopłytkowe mają na celu stymulację komórek skóry. Osocze jest pozyskiwane z własnej krwi pacjenta i wykazuje właściwości regeneracyjne dzięki działaniu czynników wzrostu oraz komórek macierzystych. Tego typu zabiegi trwają krótko, a do próbówki potrzeba pobrania niewielkiej ilości krwi. Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest potwierdzona i pacjent może liczyć na pobudzenie procesów regeneracyjnych tkanek oraz procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Poza tym dochodzi do aktywacji komórek macierzystych oraz pobudzenia fibroblastów do wytworzenia kolagenu. Więcej na temat leczenia wypadania włosów osoczem: http://drtrycholog.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe/

Jak uzyskuje się osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta? Otóż pobrana do specjalnych próbówek krew jest poddawana wirowaniu w specjalnej wirówce laboratoryjnej, dzięki czemu następuje oddzielenie osocza od białych i czerwonych krwinek. Do oddzielonego osocza dodaje się czynnik aktywujący płytki krwi.

Najnowsze posty na forum