Trychologia – czego dotyczy?

Skomentuj jako pierwszy!

Trychologia – czego dotyczy?

Trychologia jest nauką, która intensywnie rozwija się na ryku polskim. Na obecną chwilę nie istnieje jeszcze zawód trycholog. Niemniej jednak środowisko lekarskie i kosmetologiczne samodzielnie wyznacza zakres kompetencji. Coraz bardziej powszechny staje się podział na trychologię medyczną oraz trychologię kosmetyczną (kosmetologiczną). W tym drugim obszarze znajduje się również  istotna przestrzeń dla fryzjerów.


Pamiętajmy, że fryzjerzy, trycholodzy, kosmetolodzy czy kosmetyczki są pierwszymi osobami, które zauważą nieprawidłowości skóry głowy czy włosów. Klienci właśnie często im jako pierwszym powiedzą o swoich problemach.

Obszar jakim zajmuje  się trychologia to nadmierna utrata włosów, łysienie, łupież, łojotok, słaba kondycja włosów, łojotokowe zapalnie skóry, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry.

W zakresie trychologii kosmetycznej nie ma miejsca na leczenie. Trychologia kosmetyczna zajmuje się bardzo ważnymi obszarami, a mianowicie: właściwą analizą stanu skóry głowy i włosów, utrzymaniem odpowiedniej higieny i homeostazy (równowagi) oraz profesjonalną pielęgnacją trychologiczno - kosmetyczna.

W ostatnich latach świadomość i potrzeba kompleksowej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów stała się tak samo ważna, jak pielęgnacja twarzy i ciała. To właśnie trychologia kosmetyczna daje możliwości odpowiednich działań skupiających się na szeroko rozumianej pielęgnacji i wczesnym reagowaniu na pojawiające się problemy.
Posiadając odpowiednie zaplecze czyli niezbędną wiedzę, urządzenia (m.in. mikrokamerę z oprogramowaniem) oraz profesjonalne kosmetyki jesteśmy w stanie zapewnić swoim klientom dodatkową usługę, której oni coraz częściej potrzebują.

Weronika Patrycja Słupek – trycholog kosmetyczny, edukator Organics Beauty Concept, autorka książki „Trychologia kosmetyczna. Pielęgnacja skóry głowy i włosów.”, wykładowca WSIiZ w Warszawie

Więcej w tej kategorii:

Zabiegi na wypadające włosy »

Najnowsze posty na forum

 • Papryk8 Avatar Olaplex

  Czy można dodać Olaplex do dekoloryzatora (nie rozjaśniacza) czy to jakoś wpłynie na działanie...

  Ostatni post przez Papryk8

 • asia76 Avatar Gdzie kupię buty w wiekszych rozmiarach

  Jakieś 20 par W sumie z 3 powinnam rozstać się w najbliższym czasie. I pewnie po okresie...

  Ostatni post przez asia76

 • militaria Avatar Rozstępy

  Być moze dopiero teraz je zobaczylaś a masz je od jakiegoś czasu. Rozstępy w tym wieku...

  Ostatni post przez militaria