Przeszczep Włosów Sapphire Fue vs DHI. Wybierz najlepszą metodę.

Skomentuj jako pierwszy!

Przeszczep Włosów Sapphire Fue vs DHI. Wybierz najlepszą metodę.

Przeszczep włosów w Turcji - techniki transplantacji

Zabieg przeszczepu włosów stanowi obecnie jedyną, skuteczną a przede wszystkim trwałą metodę leczenia utraty włosów. Swoją skuteczność zawdzięcza temu, że podczas jego wykonywania przeszczepiana jest nie tylko cebulka włosa, a także komórki macierzyste, które są odpowiedzialne za wzrost włosa w późniejszym czasie.

Dokładniej mówiąc - proces transplantacji włosów polega na precyzyjnym pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych zwanych graftami z wcześniej określonego miejsca dawczego, a następnie na przeszczepieniu ich do miejsca objętego problemem łysienia.

Warto jednak dodać, że sam zabieg przeszczepu włosów nie jest w stanie zagwarantować nam w 100% oczekiwanego efektu. Aby tak się stało należy zapoznać się z charakterystyką poszczególnych technik przeszczepiania włosów, tak by móc wybrać tą, która jest dla nas najbardziej odpowiednia.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam metody takie jak - FUTFUE oraz DHI. Postaramy się wytłumaczyć czym dane techniki się charakteryzują oraz jakie występują między nimi różnice.

Przeszczep włosów FUT

Metoda FUT czyli Follicular Unit Transplantation jest jedną z najstarszych metod przeszczepiania włosów. Stanowi ona pierwszą, skuteczną metodę transplantacji włosów, gdyż właśnie jako pierwsza z dotychczas opracowanych w tamtym okresie metod dawała bardzo zadowalające rezultaty. Obecnie jednak jest coraz rzadziej wykorzystywana ze względu na rozwój nowych technik, a także swoje liczne wady. Wykonanie przeszczepu włosów z wykorzystaniem metody FUT, polega na wycięciu fragmentu skóry (najczęściej z okolic tyłu głowy) wraz z nieuszkodzonymi mieszkami włosowymi, a następnie na oddzieleniu ich od siebie przy pomocy mikroskopu. Zebrane mieszki włosowe zostają przeszczepione w miejsca pozbawione włosów, a powstałe nacięcia skóry zostają zszyte przy użyciu specjalnych szwów kosmetycznych. Niewątpliwe plusem metody FUT jest fakt, że podczas jednego zabiegu można przeszczepić bardzo dużą ilość włosów, a sama operacja ma wysoki wskaźnik skuteczności. Jednak uzyskane efekty są znacznie mniej naturalne niż w przypadku pozostałych technik, czas rekonwalescencji jest zdecydowanie dłuższy a po jego wykonaniu często pozostają nieestetyczne, liniowe blizny.

* W klinice Esthetic Trip, przestarzała metoda FUT, nie jest stosowana ze względu na stopień inwazyjności zabiegu oraz zwiększone ryzyko powikłań pooperacyjnych. 

1) Przeszczep włosów FUE

Metoda FUE czyli Follicular Unit Extraction jest obecnie najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodą przeszczepiania włosów na świecie. Nie pozostawia widocznych blizn, wykonywana jest bez użycia skalpela, a co za tym idzie nie ma konieczności zakładania szwów. Ta bezpieczna, a także małoinwazyjna metoda polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych, bez konieczności wycinania fragmentu skóry głowy. Ze względu na fakt, iż włosy pobierane są przy użyciu specjalnego narzędzia z ostrą stalową końcówką zamiast wykonywania nacięć skalpelem jak w poprzednio omawianej technice - czas rekonwalescencji ulega znacznemu skróceniu. Efekty uzyskane tą metodą są w 100% naturalne, a sam zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki któremu pacjent nie odczuwa bólu w czasie jego wykonywania.

Oprócz klasycznej metody przeszczepu włosów FUE, wyróżnić możemy także metodę Sapphire FUE, która stanowi jej innowacje. Różnica między tymi obiema metodami polega głównie na materiale, z którego jest wykonane ostrze narzędzia niezbędnego do przeszczepu włosów. W przypadku klasycznej metody FUE jest ono wykonane ze stali, a w przeszczepie włosów Sapphire FUE, jak sama nazwa wskazuje - z szafiru. Jego wykorzystanie sprawia, że nacięcia są bardziej dokładne i delikatne. Rodzaj materiału wpływa także na kształt ostrza - stalowe ostrze posiada trzepień w kształcie literu U, a szafirowe w kształcie litery V, co czyni je ostrzejszym od swojego poprzednika.

2) Przeszczep włosów metodą DHI - NAJLEPSZA TECHNIKA PRZESZCZEPU WŁOSÓW.

Metoda DHI czyli Direct Hair Implantation jest najbardziej zaawansowaną techniką przeszczepu włosów. Wykonywana jest za pomocą narzędzia zwanego piórem Choi (DHI CHOI IMPLANTEREM). W odróżnieniu od metody FUE, która składa się z 3 etapów - pobierania mieszków włosowych, otwierania kanałów włosowych i ich przeszczepiania, metoda przeszczepu włosów DHI pozwala na jednoczesne otwieranie kanału i przeszczepianie graftu w tym samym momencie. Jest to metoda która pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów zabiegu oraz lepszą gęstość włosów. Zasługą bardziej oczekiwanych efektów zabiegu jest końcówka narzędzia wykorzystywanego podczas operacji. Ma ona średnicę mieszka włosowego (ok.0,5 mm), co pozwala na maksymalnie gęstą implantację graftów na cm 2 skóry głowy. Technikę DHI może przeprowadzać bez konieczności zgolenia włosów. Idealnie sprawdza się w przypadku uzupełnienia przerzedzonych włosów na skórze głowy.

* W klinice Esthetic Trip najnowsza technika DHI przeprowadza jest w ponad 90% przypadków. 
Dodatkowo możemy pochwalić się najlepszą ceną za przeprowadzenie wyżej wspomnianej techniki wśród oferty innych polskich klinik. 

przeszczep

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów z Esthetic Trip?

Esthetic Trip oferuje wyłącznie najnowocześniejsze metody przeszczepu włosów, które nie pozostawiają trwałych śladów na skórze głowy po wykonaniu zabiegu. Czujemy się odpowiedzialni za rezultat każdego z przeszczepu włosów. W celu uzyskania jak najlepszych efektów, do każdego z naszych pacjentów podchodzimy w sposób indywidualny. W trakcie trwania konsultacji, wraz z lekarzami dobierzemy odpowiednią technikę przeszczepu włosów, tak aby osiągnąć maksymalnie najlepszy efekt. Będąc naszym pacjentem, nie musisz się martwić wyborem najskuteczniejszej techniki - nasi eksperci zrobią to za Ciebie.

Posiadasz więcej pytań? Skonsultuj się z nami za pomocą preferowanej przez Ciebie formy kontaktu bądź
dokonaj analizy swojego przypadku przechodząc do usługi DARMOWEJ KONSULTACJI. 

Najnowsze posty na forum

 • militaria Avatar Jaka dieta na schudnięcie

  Zrób sobie regularny spis twojego ciśnienia ze 3 razy dziennie i do lekarza bo nie żartów serio....

  Ostatni post przez militaria

 • DanaFox Avatar Jaka fryzura męska

  Należy niezwłocznie skontaktować się z zaufanym miejscem, takim jak UNLMTD...

  Ostatni post przez DanaFox

 • Doromogl Avatar sss

  Rzeczywiście, to zależy od preferencji i oczekiwań. Jeśli zależy nam na prostych włosach, to...

  Ostatni post przez Doromogl