Poradnik dla początkujących: jak stosować piankę do włosów?

Skomentuj jako pierwszy!

Poradnik dla początkujących: jak stosować piankę do włosów?
Pianka do włosów to jedno z podstawowych narzędzi stylizacji, ale dla początkujących może być trudna do opanowania. Jak wybrać odpowiedni rodzaj pianki, jak ją stosować i jak osiągnąć pożądany efekt? W tym poradniku krok po kroku omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o stosowaniu pianki do włosów, aby cieszyć się piękną fryzurą. Sprawdź!

Czym jest pianka do włosów?

Zanim przejdziemy do instrukcji stosowania pianki do włosów, musimy w pierwszej kolejności wyjaśnić, czym tak naprawdę ona jest. Otóż pianka do włosów to produkt stylizacyjny, który pomaga uzyskać pożądany efekt fryzury poprzez nadanie kosmykom objętości i sprężystości. W jego składzie znajdziemy wodę, alkohol i specjalne polimery, których zadaniem jest nadanie włosom elastyczności i ułatwienie ich ułożenia. Oprócz tego wiele pianek zawiera również wzmacniające składniki pielęgnacyjne, takie jak witaminy i proteiny.

Pianki do włosów są bardzo wszechstronne i mogą być stosowane do stylizacji prostych, codziennych fryzur, jak i do bardziej złożonych i wymyślnych uczesań.

Ważne jest, aby wybrać piankę odpowiednią dla swojego typu włosów i potrzeb stylizacyjnych oraz stosować ją zgodnie z instrukcjami producenta, aby osiągnąć najlepsze efekty.

whi230223

Rodzaje pianek do włosów

Przed zakupem pianki do włosów zastanów się, jakiego efektu oczekujesz i jaki rodzaj pianki będzie najlepiej pasował nie tylko do Twoich potrzeb, ale również do typu włosów. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów:

  • - lekka pianka do włosów – odpowiednia dla posiadaczek cienkich i delikatnych włosów, chcących trochę nad nimi zapanować i nadać objętości. Lekkie pianki do włosów są zazwyczaj bezalkoholowe, co oznacza, że nie będą przesuszać ani obciążać fryzury;
  • - mocna pianka do włosów – to najlepszy wybór dla osób, które chcą uzyskać trwały efekt. Mocne pianki do włosów często zawierają alkohol i silne polimery, co pozwala na utrzymanie fryzury w ryzach przez wiele godzin;
  • - termoochronna pianka do włosów – chroni przed uszkodzeniem spowodowanym wysokimi temperaturami podczas stylizacji, takimi jak suszenie suszarką czy układanie lokówką, a jednocześnie utrwala fryzurę;
  • - pianka do loków – pomaga w utrzymaniu kształtu i objętości skrętów. Pianka do włosów kręconych zawiera specjalne polimery, chroniące włosy przed wilgocią i zapobiegające skręcaniu się pasemek w różne kierunki, oraz składniki nawilżające, pomagające utrzymać włosy w dobrej kondycji i nadające im piękny, zdrowy wygląd;
  • - koloryzująca pianka do włosów – bez amoniaku i utleniaczy, ale z pigmentami nadającymi włosom tymczasowy kolor, zmywający się stopniowo po kilku myciach. Największy efekt daje na włosach rozjaśnionych. Do wyboru jest między innymi czerwona pianka do włosów, różowa, niebieska oraz purpurowa.

Jak stosować piankę do włosów – kilka wskazówek

Przed nałożeniem pianki umyj włosy i delikatnie je osusz. Pamiętaj, że kosmetyk najlepiej działa na lekko wilgotnych włosach. Następnie wstrząśnij opakowaniem, aby dokładnie wymieszać składniki i wyciśnij porcję pianki na dłonie. Co ważne, nie przesadzaj z ilością – jeśli będzie jej zbyt dużo, niepotrzebnie obciążysz fryzurę i skleisz pasma.

W kolejnym kroku zacznij nakładać piankę na włosy, zaczynając od nasady i równomiernie rozprowadzając ją na całej długości. Możesz pomóc sobie szczotką do stylizacji lub grzebieniem. Potem sięgnij po suszarkę, by odbić je od nasady. Jeśli marzą Ci się pięknie loki, wysusz włosy głową w dół i użyj suszarki z dyfuzorem. Możesz też zaaplikować niewielką ilość pianki na koniec, w celu utrwalenia stylizacji oraz nadania jej ostatecznego kształtu.

Zaopatrz się w piankę do włosów i wykorzystaj jej potencjał!

Najnowsze posty na forum