10 sprawdzonych sposobów na długie włosy - jak je zdrowo zapuścić?

Skomentuj jako pierwszy!

10 sprawdzonych sposobów na długie włosy - jak je zdrowo zapuścić?

Jak szybko zapuścić włosy? Jak szybko poprawić kondycję włosów? Zapuszczanie włosów zwykle wymaga dużej cierpliwości, ale można ten proces znacznie przyspieszyć, a pomoże w tym odpowiednia pielęgnacja włosów. W tym artykule znajdziesz 10 sposobów stymulujących wzrost włosów.

 1. Przy zapuszczaniu włosów pamiętaj, aby związywać je przed pójściem spać w kucyk lub warkoczyki. Zabieg ten ma na celu pobudzenie cebulek włosowych, ponadto luźno związane włosy rzadziej się łamią podczas snu. Do związania włosów najlepiej będzie się nadawała delikatna gumka pokryta materiałem.
 2. Czy przykładasz większą uwagę do samego czesania włosów? Jeśli nie - koniecznie to zmień i więcej nie niszcz włosów nieuważnym i szybkim ich czesaniem. Świadoma pielęgnacja włosów to także uważne ich czesanie odpowiednią szczotką, która powinna być często myta, a co parę miesięcy wymieniana na nową.
 3. Dla zapuszczania włosów ważna jest także zdrowa dieta. Co jeść, żeby włosy rosły szybciej? Koniecznie do swojej diety wprowadź rośliny strączkowe, nasiona, płatki owsiane, pestki dyni, orzechy i kasze. Pamiętaj też oczywiście o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Jednym słowem - nie zapominaj o piciu wody. O tym, by unikać jedzenia typu fast-food mówić chyba nie trzeba.
 4. W czasie zapuszczania włosów koniecznie raz w miesiącu wykonaj peeling skóry głowy. Dzięki niemu nie tylko przyspieszysz regenerację naskórka, ale także przygotujesz go na przyjęcie składników odżywczych zawartych w odżywkach, wcierkach, szamponach, o których przeczytasz w kolejnym punkcie.
 5. Odżywiona skóra głowy to zdrowe włosy, a odżywione włosy rosną szybciej - jak dobrze je odżywić? Bogatymi w naturalne składniki odżywkami i wcierkami. Na porost włosów świetnie działa także olejowanie włosów, które nie tylko odżywia skórę głowy, ale od razu poprawia wygląd włosów i sprawia, że włosy stają się gładkie i lśniące. Doskonałej jakości, naturalne kosmetyki na porost włosów znajdziesz w sklepie Ekodrogeria.
 6. Jeśli chcesz zapuścić długie włosy - zrezygnuj z wszelkich używek. Może będzie to doskonałą motywacją do porzucenia ich na stałe. Zyskają na tym nie tylko włosy, ale również skóra i kondycja całego organizmu.
 7. Masaż skóry głowy to kolejny sposób sprawiający, że włosy rosną szybciej. Jeśli nie masz czasu lub pieniędzy na masaże profesjonalne, pomasuj sobie głowę sama lub poproś bliską Ci osobę o to. Masaż skóry głowy wbrew pozorom nie jest trudny i możesz go robić przy okazji mycia włosów lub wcierania w skalp wcierek na porost włosów.
 8. Używaj szamponów i odżywek przystosowanych do porowatości twoich włosów. Jak określić ich porowatość? Najprościej jest zrobić test włosa wrzuconego do szklanki z wodą. Po 5 minutach sprawdź co się z nim stało. jeśli masz włosy wysokoporowate, włos powinien zatonąć. Jeśli masz włosy niskoporowate - włos powinien unosić się nadal na powierzchni. Wizualnie również łatwo jest odróżnić od siebie włosy nisko i wysokoporowate. Te pierwsze są zwykle gładkie i lśniące. Ten drugi typ włosów charakteryzuje się tym, że są suche, łamliwe, szorstkie i często mają rozdwajające się końcówki.
 9. Jak już jesteśmy przy końcówkach włosów... koniecznie regularnie podcinaj końcówki włosów, szczególnie gdy się rozdwajają. W tym przypadku nie tylko chodzi o to, żeby szybko poprawić ich wygląd. Podcinanie końcówek włosów zapobiega dalszemu niszczeniu zdrowej części włosa.
 10. Zrezygnuj z suszenia włosów za pomocą suszarki. Jej częste używanie po prostu niszczy włosy. Po ich delikatnych osuszeniu ręcznikiem po prostu pozwól im swobodnie wyschnąć. Jeśli jednak bardzo się spieszysz, a suszarka to zło koniecznie - nie susz włosów gorącym powietrzem tylko ciepłym, a najlepiej zimnym. oczywiście to samo dotyczy prostownicy czy lokówki - wszystkie zabiegi silnie nagrzewające włosy są wielce niewskazane jeśli zależy Ci na przyspieszeniu procesu wzrostu włosa.

 

Jeśli będziesz stosować wszystkie podane powyżej rady - przyspieszenie porostu włosów będzie tylko kwestią czasu. Powodzenia!

 

Najnowsze posty na forum

 • elfelfff Avatar Szkolenia

  Niezależnie od tego, czy jest to fryzjerstwo, kosmetyka, czy inne rzemiosło, ciągłe uczenie się...

  Ostatni post przez elfelfff

 • Vertusis Avatar Zatrudnimy fryzjerów

  Wybór firmy, która stworzy nasze oprogramowanie był jedną z najlepszych decyzji. Ich zespół...

  Ostatni post przez Vertusis

 • eleonora Avatar Salon optyczny Brzesko

  Prawie codziennie siedze 8h przed komputerem w pracy. Odkąd zmieniłam okulary na te, które...

  Ostatni post przez eleonora