Maszynka do włosów i brody - jaką wybrać?

Skomentuj jako pierwszy!

Maszynka do włosów i brody - jaką wybrać?

Strzyżenie włosów i brody w domu jest powszechnym rozwiązaniem. Trudno się temu dziwić. Wielu mężczyzn nie chce tracić czasu i pieniędzy na częste wizyty u fryzjera. Samodzielne skrócenie włosów czy brody nie należy do bardzo trudnych zadań. Niezbędny jest jednak odpowiedni sprzęt, czyli maszynka. Jaki model wybrać? Czym się kierować przy zakupie? Czytaj dalej i sprawdź!

Golarki do włosów - co warto wiedzieć?

W sklepach z drobnymi sprzętami AGD, bez trudu można znaleźć maszynki do włosów i brody przeznaczone do użytku domowego. Które z nich są naprawdę godne uwagi? Okazuje się, że cena nie gra aż tak wielkiej roli, jak mogłoby się wydawać. Dobra maszynka do włosów i brody może kosztować raptem kilkadziesiąt złotych. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że nie będzie to sprzęt równy tym, których używają profesjonalni barberzy. Jednak do użytku domowego w zupełności wystarczy tańsza, ale solidna maszynka. Większość budżetowych modeli nie odbiega wyglądem od profesjonalnych sprzętów. Co więcej, jakość ich strzyżenia także pozostaje jak najbardziej zadowalająca. Jak wybrać odpowiedni model maszynki do strzyżenia do domu i na co zwracać szczególną uwagę?

Na jakie parametry warto zwracać uwagę?

Należy przede wszystkim wystrzegać się bardzo tanich sprzętów, które nie zdadzą egzaminu. Strzyżenie z ich pomocą może być uciążliwe, mało precyzyjne i przede wszystkim prowadzić do uszkodzeń struktury włosa. Na co wobec tego warto zwracać uwagę? Najważniejsze parametry dobrych maszynek do włosów to m.in.:

  • wysoka jakość ostrzy wykonanych z ceramiki, tytanu lub stali;
  • możliwość regulacji długości strzyżenia;
  • solidna, dobrze spasowana obudowa;
  • optymalny czas pracy bez ładowania;
  • czas ładowania akumulatora;
  • odpowiednia waga;
  • ergonomiczny kształt;
  • mocny i odporny na przegrzanie silnik.

Oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem okaże się kupno golarki bezprzewodowej. Nie jest to żadną regułą, jednak żyjący własnym życiem kabel może znacząco utrudniać skracanie włosów. Maszynkę warto zakupić w komplecie z nasadkami, które umożliwiają tworzenie bardziej skomplikowanych fryzur i pozostawiają większą swobodę wyboru w kwestii długości strzyżenia. Jednak to nie wszystko. Kupując golarkę warto zwrócić uwagę na to, czy w komplecie do niej dołączone zostały odpowiednie akcesoria do czyszczenia. Odpowiednio zadbana maszynka będzie dobrze służyć przez wiele lat. Należy pamiętać nie tylko o jej regularnym czyszczeniu - warto raz na jakiś czas posmarować ostrza specjalnym olejkiem, dzięki którym zostaną one zachowane w nienagannym stanie.

Czy cena maszynki ma znaczenie?

Nie warto wydawać fortuny na maszynkę przeznaczoną jedynie do użytku domowego. Modele, których cena waha się w granicach 50-150 złotych z reguły okazują się całkowicie wystarczające. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaopatrzyć się w droższy sprzęt. Warto mieć jednak na uwadze, że często tańsza maszynka nie będzie odbiegać jakością i precyzją strzyżenia od droższych modeli. Zauważalną różnicę pomiędzy takimi sprzętami mógłby zauważyć jedynie profesjonalny barber. Co za tym idzie, kupno drogiej maszynki do włosów i brody mija się z celem, zwłaszcza w przypadku tych osób, które chcą zaoszczędzić na wizytach u fryzjera.

Gdzie można kupić domową maszynkę do włosów?

Czy dobrą golarkę można kupić tylko w profesjonalnym sklepie fryzjerskim? Okazuje się, że nie! Niektóre sklepy ze sprzętem AGD oferują również szeroki wachlarz różnorodnych maszynek do włosów i brody. Można kupić je stacjonarnie lub zamówić online, sprawdzając opinię na temat danego modelu w internecie. Przede wszystkim jednak warto zapoznać się z różnymi egzemplarzami i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom i preferencjom. Nie bez znaczenia okaże się także wygląd konkretnego modelu. Estetyczna obudowa w ulubionym kolorze zdecydowanie zachęca do zakupu. Maszynka do włosów to urządzenie, które może służyć nawet przez wiele lat. Z tego względu nad jej zakupem należy dobrze się zastanowić.

Najnowsze posty na forum