Nanoplastia włosów - co to jest? Efekt, koszt, przebieg

Skomentuj jako pierwszy!

Nanoplastia włosów - co to jest? Efekt, koszt, przebieg

Piękne, gładkie i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że od lat prostowanie włosów z użyciem keratyny cieszy się ogromną popularnością. Tymczasem istnieje o wiele bardziej innowacyjna technologia, która nie tylko pozwala uzyskać bardziej spektakularne efekty. Nanoplastia, bo o niej mowa, to zabieg nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim w 100% bezpieczny dla Twoich włosów.

Co to jest nanoplastia?

Nanoplastia to zaawansowany zabieg oparty na nanotechnologii, do wykonania którego potrzebny jest dedykowany preparat, np. marki Floractive, oraz profesjonalna prostownica do włosów. Ciepło aktywuje bowiem zawarte w preparacie składniki aktywne, a te wnikają głęboko we włosy. Następnie kształtują strukturę włosa, czyli wypełniają wszelkie ubytki oraz wygładzają niedomknięte łuski. Składniki aktywne pochodzenia naturalnego to mi.in. kwas mlekowy, kwas askorbinowy, serycyna, olej arganowy, masło shea. Nanoplastia to zabieg nie tylko nowoczesny oparty na nowych technologiach, ale przede wszystkim prostujący włosy w 100%, nawet afro.

Jaki efekt daje zabieg nanoplastii?

Głównym celem zabiegu nanoplastii jest wyprostowanie oraz wygładzenie włosów. Dlatego zabieg ten jest dedykowany dla każdego, kto marzy o długich, idealnie gładkich pasmach o lustrzanym połysku. Włosy po zabiegu są nie tylko ekstremalnie gładkie, ale także pięknie odbijają światło. To sprawia, że świetnie prezentują się na żywo oraz na zdjęciach. Efekt utrzyma się także w niesprzyjających warunkach pogodowych, jak deszcz czy wysoka wilgotność powietrza. Z tego względu nanoplastia włosów jest idealnym zabiegiem na wakacje. Nie ma potrzeby prostowania czy układania włosów po zabiegu nanoplastii, wystarczy je tylko rozczesać i gotowe!

Czy nanoplastia jest bezpieczna dla włosów?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od dwóch czynników:

 • kondycji włosów przed zabiegiem;
 • sposobu przeprowadzenia nanoplastii włosów.

Na nanoplastię nie powinny decydować się osoby o bardzo rzadkich, kruchych i i łamliwych włosach. Włosy wielokrotnie mocno rozjaśniane mogą się do takich zaliczać, dlatego też w przypadku włosów bardziej uwrażliwionych dobrze przed zapisaniem się na zabieg udać się na konsultację w celu przeprowadzenia testu włosa i jego kwalifikacji. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu nanoplastii będą również wszystkie aktywne stany zapalne skóry głowy. Podczas zabiegu nanoplastia może rozjaśnić włosy farbowane nawet do 3 tonów.

Jak długo utrzymuje się efekt prostych włosów?

Efekt nanoplastii w zależności od pielęgnacji włosów po zabiegu utrzymuje się minimum pół roku, a bardzo często i dużo dłużej.

Na trwałość efektów zabiegu ma wpływ domowa pielęgnacja włosów po nanoplastii jak i ochrona przed chlorem, czy też słoną wodą.
Nie ma potrzeby prostowania czy układania włosów po zabiegu nanoplastii, wystarczy je tylko umyć, wysuszyć i gotowe! Nanoplastia daje nie tylko wygodę ale i oszczędność czasu.

Nanoplastia - koszt zabiegu i szkolenia

Koszt zabiegu zależy od długości i gęstości włosów, a także od miejsca, w których chcesz wykonać zabieg. W większych miastach koszt nanoplastii może być większy. Zazwyczaj jest to 600 - 1300 zł.
Z czego wynika taka cena? Przede wszystkim jest to stosunkowo długi zabieg, który wiąże się z wykonaniem konkretnej sekwencji czynności, jak aplikacja kosmetyków i ręczne prostowanie włosów małymi pasmami. Nie bez znaczenia jest też koszt profesjonalnych produktów do nanoplastii. Jakość surowców i odpowiedni skład ma tu ogromne znaczenie jeżeli włosy mają być nie tylko wyprostowane ale i odżywione.

Marka Floractive organizuje profesjonalne szkolenia dla fryzjerów, którzy chcą w fachowy sposób wykonywać zabiegi nanoplastii z użyciem profesjonalnych kosmetyków. Odbycie szkolenia jest konieczne, aby móc nabyć kosmetyki tej marki. Dzięki temu fryzjer pracujący z danym produktem pozna dokładnie możliwości oraz sposób zastosowania produktu. To z kolei przełoży się na efekty, jakie klienci zobaczą po fachowo wykonanej nanoplastii. Cena szkolenia zwróci się zatem bardzo szybko.

Nanoplastia a keratynowe prostowanie włosów - różnice

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nanoplastia i keratynowe prostowanie włosów, to tak naprawdę to samo. Tymczasem te dwa zabiegi więcej dzieli niż łączy!

 • Nanoplastia prostuje włosy w 100%, przy keratynie proste włosy to skutek uboczny który nie zawsze występuje.
 • Produkty do nanoplastii nie zawierają formaldehydu, który jest składnikiem większości keratyn. Co za tym idzie, zabiegowi nanoplastii nie towarzyszy charakterystyczny przykry i drażniący zapach.
 • Zabieg nanoplastii trwa dłużej niż keratynowe prostowanie włosów. Niemniej także sam efekt zabiegu utrzymuje się przez dłuższy czas.
 • Po nanoplastii włosy są myte jeszcze w salonie, dzięki czemu można je dowolnie spinać, np. przed pójściem na siłownię. Po prostowaniu keratynowym nie ma takiej możliwości. Włosy muszą być cały czas rozpuszczone przez 24-72h, co może być uciążliwe w niektórych przypadkach.
 • Włosy po nanoplastii mogą być farbowane już po 5 dniach od zabiegu. W przypadku keratyny dopiero po upływie 14 dni.
 • Po zabiegu nanoplastii włosy są naturalnie proste. Nie są tak obciążone jak po zabiegu keratynowego prostowania.

Nanoplastia w domu - dlaczego o tym nawet nie myśleć i unikać takich kosmetyków?

Czy nanoplastia ma wady? Tak, jeżeli zdecydujesz się przeprowadzić zabieg samodzielnie w domu lub u fryzjera, który nie odbył specjalnego szkolenia. Dlaczego? Po pierwsze nie będziesz w stanie samodzielnie prawidłowo zaaplikować produktu, a tym bardziej wyprostować w odpowiedni sposób włosów. Zabieg profesjonalny trwa od 3 do nawet 6 godzin, ponieważ składa się z kilku następujących po sobie etapów.

Konieczny jest także profesjonalny sprzęt. Do nanoplastii nie wystarczy typowa prostownica, jaką kupisz w markecie. Koszt takiego sprzętu jest znacznie wyższy od ceny nawet dobrej jakości prostownicy.

Możesz też zapomnieć o oczekiwanym efekcie w postaci gładkich i lśniących, jak tafla wody włosach. Tak naprawdę nie istnieje coś takiego, jak nanoplastia włosów w domu. Jest to po prostu zwykłe prostowanie włosów, gdzie efekt utrzyma się do kolejnego mycia lub innego kontaktu z wilgocią.

Jak dbać o włosy po zabiegu?

Aby cieszyć się jak najdłużej efektami zabiegu nanoplastii, konieczne jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji w domu. Fryzjer, który odbył szkolenie przekaże Ci także szczegółowe instrukcje oraz kosmetyki do domowej pielęgnacji. Dzięki temu nie musisz zastanawiać się, jakich produktów używać do pielęgnacji domowej. Dlaczego stosowanie dedykowanych kosmetyków jest tak ważne? Ponieważ mają one odpowiedni poziom pH (a jest kluczowy dla podtrzymywania efektu nanoplastii) i właściwy skład. Jeżeli będziesz przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji włosów po nanoplastii, nie tylko przedłużysz czas utrzymywania się efektu zabiegu. Poprawisz także ogólną kondycję Twoich włosów i zapobiegniesz ewentualnym uszkodzeniom.

Polecane kosmetyki po zabiegu nanoplastii

Floractive posiada w swojej ofercie nie tylko kosmetyki do wykonania zabiegu nanoplastii. Obok linii prostującej, znajdziesz tu także produkty dedykowane do domowej pielęgnacji włosów po zabiegu. Przykładowe kosmetyki marki Floractive do użytku w domu po nanoplastii to:

 • W.One Szampon wraz z W.One 3w1, czyli połączenie odżywki, maski oraz kremu stabilizującego;
 • Flora Vegan Szampon oraz Flora Vegan 3w1;
 • Nano Gel Szampon oraz Nano Gel 3w1

W przypadku włosów blond do stosowania naprzemiennie z kosmetykami dedykowanymi po nanoplastii, znajdziemy linię Perfect Blonder.

Wszystkie produkty firmy Floractive są stworzone z najwyższych jakości surowców przy użyciu najnowszych technologii.

Podsumowując, nanoplastia jest idealnym rozwiązaniem, jeśli nie masz czasu na codzienną stylizację włosów, a mimo wszystko marzysz o pięknych włosach które będą robiły wrażenie na wszystkich dookoła każdego dnia.

Najnowsze posty na forum