Golarka do brody i włosów. Jak wybrać najlepszą?

Skomentuj jako pierwszy!

Golarka do brody i włosów. Jak wybrać najlepszą?

Zakup golarki do brody i włosów to duży problem, szczególnie dla panów, którzy nie golą się na gładko. Odpowiednia golarka do brody powinna być dopasowana do zarostu i zapewniać precyzyjne golenie, również w trudno dostępnych miejscach.

  1. Golarki elektryczne do golenia brody - rodzaje
  2. Funkcjonalna i tania golarka

Nie istnieje jedna, uniwersalna, elektryczna maszynka do brody i włosów. Każdy mężczyzna powinien wybrać golarkę dopasowaną do własnych potrzeb i rodzaju zarostu.

Golarki elektryczne do golenia brody - rodzaje

Profesjonalny sprzęt fryzjerski bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w salonie barberskim, ale również w warunkach domowych. Zapewnia wysoką precyzyjność golenia, jednak jego cena często przekracza możliwości finansowe przeciętnego mężczyzny. Chcąc zadbać o brodę i włosy samodzielnie, warto skupić się na wyborze golarki dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Dostępne na rynku urządzenia dzieli się na golarki rotacyjne i foliowe. Pierwsze to głównie golarki do brody na zero. Perfekcyjnie usuwają włoski, które rosną w różne strony i radzą sobie z zarostem twardym i gęstym. Z kolei foliowa golarka będzie lepsza dla panów o wrażliwej i delikatnej skórze, skłonnej do podrażnień. Jest prosta w obsłudze i umożliwia stylizację brody i włosów. O tym, jaka golarka do brody będzie lepsza, decydują więc indywidualne potrzeby użytkownika. Można również wybrać urządzenie, które posłuży do golenia tylko brody, bez opcji przycinania włosów.

Funkcjonalna i tania golarka

Golarka męska to urządzenie, które można kupić już niemal wszędzie. Aby móc się nią swobodnie posługiwać i stylizować brodę i włosy, warto sięgnąć po praktyczny model, który ma funkcję szybkiego ładowania i możliwość mycia pod bieżącą wodą. Szybkie ładowanie przydaje się szczególnie, jeśli golarka będzie używana często, natomiast mycie pod wodą zapewnia utrzymanie golarki w dobrym i higienicznym stanie na długi czas. Ważne są także dodatkowe akcesoria, takie jak trymery czy nakładki pozwalające na przycinanie zarostu lub włosów na pożądaną długość. Chcąc uniknąć podrażnień skóry, warto sprawdzić, czy golarka ma możliwość pracy na mokro - wówczas lepiej zainwestować w model działający w trybie bezprzewodowym lub urządzenie akumulatorowo-sieciowe. Liczą się także parametry techniczne - nie tylko rodzaj zasilania, ale również waga, głośność pracy, kształt, ilość głowic i moc. Zazwyczaj przydatna jest także szczoteczka do czyszczenia głowic oraz etui, w którym można bezpiecznie przechowywać golarkę.

Najnowsze posty na forum