Regeneracja włosów na miarę potrzeb

Skomentuj jako pierwszy!

Regeneracja włosów na miarę potrzeb

Zniszczone włosy to problem wielu osób. Ich pielęgnacja wymaga uważności oraz czasu. Poza tym należy dopasowywać odpowiednie preparaty. Intensywna regeneracja włosów wymaga również tego, by zrezygnować z zabiegów, które działają niekorzystnie. Z czasem można również zmienić technikę czesania czy stylizacji. Jest również szereg zabiegów oraz domowych sposobów na to, by odbudować strukturę włosa.

Jak dbać o zniszczone włosy?

[obraz_1] Zniszczone włosy są suche, matowe, łatwo się łamią i ciężko je ułożyć. Bardzo często pojawiają się także rozdwojone końcówki, a sama struktura sprawia, że pasemka wypadają i się plączą. Oczywiście warto zapobiegać problemowi i używać odpowiednich środków do pielęgnacji włosów oraz mycia skóry głowy. Gdy to się nie uda trzeba będzie sięgnąć po specjalistyczną pomoc. W sklepach dostępne są kosmetyki do włosów zniszczonych, ale też jest szereg domowych sposobów, które zapewniają skuteczną regenerację. Warto pamiętać o tym, by ograniczyć zabiegi, które negatywnie wpływają na wygląd i kondycję zniszczonych włosów. Nie służy im wysoka temperatura – czyli prostownica i suszarka, a także czynniki atmosferyczne – promienie słoneczne, wiatr, mróz. Źle będą działać kosmetyki o nieodpowiednim składzie, częste farbowanie i rozjaśnianie, a także dieta uboga w witaminy i tłuszcze. Szczególnej uwagi będzie wymagać technika czesania, a także rodzaj fryzury.

Konieczna intensywna regeneracja włosów

Przy regeneracji włosów warto zadbać o właściwe odżywianie. Zbilansowana dieta powinna być bogata w witaminy z grupy B, witaminę A, E, ale też w tłuszcze i minerały. Poza tym ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, które wzmacniają i odżywiają pasemka oraz przywrócą im blask. Można postawić na gotowe zestawy do pielęgnacji włosów. W nich często podstawę stanowić będzie wzmacniający szampon i odżywka. Suche włosy wymagają szeregu aktywnych składników, które będą odżywiać i nawilżać oraz chronić przed działaniem czynników niepożądanych. O właściwą regenerację włosów należy dbać bowiem cały czas, a nie wówczas, gdy problem jest bardzo duży. Przy wybieraniu preparatów warto zwraca uwagę, że zawarta w nich chemia także niszczy włosy, więc skład szamponu czy maski jest bardzo istotny. Można także postawić na produkty z domowej apteczki, które po otwarciu łuski włosa będą wnikać w jego głębsze warstwy. Od wieków sprawdzają się maseczki z żółtka jajka, droższy czy czarnej rzepy. Skutecznie wygładzają strukturę włosa i sprawiają, że fryzura układa się doskonale.

whi211119

Można odbudować strukturę włosa

Sprawdzają się również profesjonalne zabiegi wykonywane w salonach fryzjerskich. Często polecana jest także regeneracja włosów z Olaplex, która znacznie poprawia strukturę włosów i sprawia, że prezentują się one zdecydowanie lepiej. Oczywiście należy także zadbać o skórę głowy, bo to ona jest podstawą i jej kondycja odbija się w tym, jak wyglądają zniszczone włosy. Po użyciu szamponu oczyszczającego warto użyć specjalnej odżywki. Specjaliści mogą zalecić również zabiegi rekonstrukcji włosa, keratynowe, które fantastycznie odbudowują czy też botoks. Odpowiednia regeneracja to także zmiana nawyków. Inaczej powinno wyglądać mycie włosów oraz ich suszenie. Częściej można chodzić w rozpuszczonych włosach niż w ciasno związanych cienką gumką i zamiast sięgać po lokówkę można na przykład wykorzystać papiloty. To proste zmiany, które pozwalają wzmocnić włosy, a tym samym sprawiają, że wyglądają one świetnie na co dzień. Często rekonstrukcja włosów Joico jest także terapią ratunkową przed ważnym wyjściem czy uroczystością.

Najnowsze posty na forum