Przeszczep włosów

Skomentuj jako pierwszy!

Przeszczep włosów

Wiele osób boryka się z problemem wypadających włosów. Łysienie spowodowane jest uwarunkowaniami genetycznymi, chorobami czy uszkodzeniami mechanicznymi. Dla niektórych osób świetnym rozwiązaniem tego problemu może okazać się zabieg transplantacji włosów. Gdzie wykonać i na czym polega przeszczep włosów?

Co to jest przeszczep włosów?

Transplantacja włosów (redystrybucja włosów) to zabieg chirurgiczny, w którym włosy są przeszczepiane z jednej części skóry głowy do innej. Zazwyczaj miejsce pobrania mieszków włosowych znajduje się z tyłu głowy, między uszami. Miejscem biorczym jest ta część, w której skóra głowy jest łysa lub gdzie linia włosów jest cofnięta. Włosy w miejscu pobrania z tyłu głowy są odporne na hormon DHT, który powoduje wypadanie włosów, dlatego mieszki przeszczepione z tego miejsca w przyszłości nie wypadają.

W przypadku najpopularniejszej formy transplantacji włosów metodą FUE każdy mieszek włosowy przeszczepiany jest osobno, jeden po drugim, dzięki czemu po zabiegu nie zostaje trwała, liniowa blizna psująca estetykę.

Na czym polega przeszczep włosów?

Transplantacja włosów polega na przeszczepianiu włosów w miejsce łysiny lub znacznie przerzedzonych włosów. Zdrowe mieszki włosowe są pobierane z obszaru dawczego i przeszczepiane do obszarów biorczych, gdzie włosów brakuje. Transplantacja to najtrwalsze rozwiązanie problemu wypadania włosów.

Jaki rodzaj przeszczepu włosów jest najlepszy?

Najlepszy rodzaj przeszczepu włosów w przypadku każdego pacjenta może być inny, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stanu skóry głowy oraz włosów.  Najczęściej polecaną i stosowaną na świecie metodą przeszczepu włosów jest metoda FUE, ktora oferuje bezbolesny i przeszczep włosów bez pozostawiania blizn.

Jak długo trwa przeszczep włosów?

Czas trwania zabiegu oraz okres rekonwalescencji po nim zależy od stanu pacjenta, ilości sesji oraz metody przeszczepu włosów. Sam zabieg transplantacji  trwa zazwyczaj od 6 do 8 godzin.

Po kilku tygodniach od zabiegu przeszczepione włosy wypadną, a potem odrosną, co jest naturalnym etapem cyklu życia włosów po transplantacji. Około 6 miesięcy po przeszczepie włosów mozna zaobserwować nowe włosy, a ostateczny rezultat jest widoczny 12 do 18 miesięcy po zabiegu.

Czy przeszczep włosów ma skutki uboczne?

Przeszczep włosów jest bezpiecznym zabiegiem, o ile jest wykonywany przez wykwalifikowany zespół w specjalistycznej klinice. Należy jednak pamiętać, że transplantacja włosów to poważna operacja po której wykonaniu zawsze istnieje ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Najczęściej po zabiegu na głowie pojawia się tymczasowy obrzęk i towarzyszacy mu ból skóry głowy. Po przeszczepie włosów pacjent otrzymuje leki na wypadek wystąpienia tych niewielkich skutków ubocznych.

Jak długo trwa proces gojenia?

Przeszczep włosów jest zabiegiem stosunkowo mało inwazyjnym. Nie wymaga znieczulenia ogólnego, a jedynie miejscowego, dlatego też okres rekonwalescencji nie jest długi. Większość ludzi wraca do pracy i normalnego życia do 3 dni po przeszczepie włosów. Aby jednak uzyskać jak najtrwalszy i najlepszy efekt transplantacji praca nad włosami i skórą głowy nie kończy sie na samym zabiegu. Pacjent musi zadbać o odpowiednią, profesjonalną pielęgnację. Tureckie kliniki bardzo często zaopatrują swoich pacjentów w zestawy kosmetyków i instrukcje ich stosowania. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się długotrwałym efektem i pielęgnacją pod okiem specjalistów.

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

Zabieg jest do pewnego stopnia bezbolesny, jedynie podczas wstrzykiwania środka znieczulającego pacjent może poczuć niewielki ból. Po przyjęciu znieczulenia możnapoczuć się komfortowo;pacjenci mogą się od czasu do czasu poruszyć, słuchać muzyki, oglądać filmy, a nawet zasypiać podczas operacji.

Dla pacjentów, którzy preferują znieczulenie bez użycia igieł, istnieje opcja bezigłowa z uspokajającym środkiem nakładanym na skórę głowy za pomocą powietrza pod wysokim ciśnieniem.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Średni koszt przeszczepu włosów w Turcji to 2400 euro, natomiast zabieg można wykonać już od 1400 euro. Operacja wraz ze wszystkimi dodatkowymi usługami nie powinna kosztować więcej niż 3300 euro. Koszty zależą od różnych czynników – zaawansowania zabiegu czy miasta w którym zlokalizowana jest klinika. W przypadku Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych ceny zaczynają się od 10 000 euro, a do tego należy liczyć się z dość długim okresem oczekiwania. Wykonanie zabiegu w Turcji jest więc opłacalne nawet w przypadku, gdy pacjent nie mieszka na terenie Turcji. Zsumowane koszty podróży oraz zabiegu nadal będą niższe niż w przypadku wykonywania tego zabiegu w innym kraju europejskim.

W Turcji cena zabiegu przeszczepu włosów zazwyczaj obejmuje również szeroki pakiet dodatkowych usług.  W cenę wliczone są konsultacje, leczenie, leki, zakwaterowanie w hotelu na czas zabiegu, transfer z lotniska oraz zestaw profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów po zabiegu.

Rozważając zabieg transplantacji włosów warto zapoznać się z ofertą kliniki Heva Clinic. Zespół wyspecjalizowanych lekarzy zajmuje się w szczególności przeszczepem włosów metodą FUE zachowując najwyższą jakość względem atrakcyjnych cen zabiegu. Więcej informacji oraz kontakt można znaleźć pod adresem dentalhairclinicturkey.com/pl/

Najnowsze posty na forum