Sezon na wypadanie włosów

Skomentuj jako pierwszy!

Sezon na wypadanie włosów

Czy czesząc włosy, szczególnie jesienią, dostrzegasz, że na szczotce zostaje ich coraz więcej? Sezon na utratę włosów właśnie rozpoczął się na dobre. Jak z nim walczyć? Podpowiada fryzjerka Paulina Charkiewicz.

1. Jak zmieniające się pory roku oddziałują na nasze włosy?
– Każda pora roku, a wraz z nią zmieniające się warunki atmosferyczne, mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu i doskonale widać to również po jakości i kondycji włosów. Zimą – ze względu na duże różnice temperatur i wilgotności powietrza między chłodnym i wilgotnym na zewnątrz oraz ciepłym i suchym w pomieszczeniach – borykamy się z suchością i odwodnieniem włosów, a co za tym idzie z problemem częstego ich puszenia się. Wiosną, za sprawą zwiększonej ilości promieni słonecznych i lepszego samopoczucia, nasza dobra kondycja odbija się także na włosach. Latem natomiast zażywanie kąpieli słonecznych, jak i tych w słonym morzu sprawia, że włosy stają się suche, szorstkie, a ich kolor może płowieć.

2. Dlaczego jesienią nasila się problem wypadania włosów?
– Wynika to z faktu, że organizm produkuje mniej estrogenu, który jest odpowiedzialny za wydłużenie fazy wzrostu włosa. Jego niedobory, związane ze stopniowym zmniejszeniem ilości promieniowania UV, skutkują właśnie utratą włosów. Nie bez wpływu jest również zła kondycja włosów po lecie – podkreśla fryzjerka Paulina Charkiewicz, trenerka marki Davines.

3. Jak dbać o włosy z tendencją do wypadania?
– Włosy z tendencja do wypadania, w tym z przyczyn sezonowych, wymagają szczególnego traktowania poprzez odpowiednio dobrane w tym celu kosmetyki. Sprawdzą się produkty, które stymulują mikrocyrkulację w skórze głowy, np. lotion Davines Energizing Seasional Superactive. Należy również zwrócić uwagę na codzienną pielęgnacje włosów. Warto w czasie ich osłabienia ograniczyć stosowanie narzędzi termicznych. O włosy zadbamy także, minimalizując uszkodzenia mechaniczne (zbyt mocne spinanie, stosowanie metalowych spinek, niedelikatne rozczesywanie wilgotnych włosów, intensywne pocieranie ręcznikiem mokrych włosów po myciu celem ich osuszenia).

Davines Energizing Seasonal Superactive
Stymulujący lotion do skóry głowy i delikatnych włosów ze skłonnością do wypadania w wyniku stresu i czynników sezonowych
• Pobudza mikrokrążenie w skórze głowy
• Zawiera kompleks Microbiotic Booster, który równoważy naturalną florę bakteryjną skóry głowy i nadaje włosom pełniejszą strukturę

 

Najnowsze posty na forum