Fryzura do spania, która zadba o twoje włosy

Skomentuj jako pierwszy!

Fryzura do spania, która zadba o twoje włosy

Sen to bardzo ważny element cyklu biologicznego każdego z nas. W tym czasie warto zadbać o swoje włosy, aby były odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami. Przekonaj się jaka fryzura do spania jest najlepsza. Poznaj konsekwencje spania w mokrych włosach oraz dobre praktyki pomagające zadbać o włosy w czasie snu. Jak zadbać o włosy na co dzień?

Włosy podczas snu - co się z nimi dzieje?

Włosy podczas snu powinny być dobrze zabezpieczone, inaczej mogą ulec uszkodzeniu. Najczęściej obserwowane problemy po nocnym wypoczynku to: łamanie włosów, spuszone i pogniecione włosy, kruchość i suchość, rozdwojone końcówki, wyrwane kosmyki. Szereg cennych informacji, jak dbać o włosy w trakcie snu można znaleźć także na stronie internetowej https://www.biotynox.pl/porady/3-sposoby-na-to-jak-chronic-wlosy-w-czasie-snu/. Dlatego też warto poznać kilka zasad ułatwiających dbanie o włosy.

W trakcie pielęgnacji włosów należy pamiętać o kilku zasadach, ponieważ to one wpływają na dobrą kondycję skóry głowy oraz dostarczają składniki odżywcze. Dobrym sposobem na odżywienie jest olejowanie włosów, stosowanie odżywek oraz korzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych, oferowanych przez salony fryzjerskie. Dobre dobrana i wykonana pielęgnacja pozytywnie wpływa na strukturę i kondycję włosów. Dzięki temu wyglądają pięknie i zdrowo w każdej fryzurze.

Jak spać - z mokrymi włosami czy może z rozpuszczonymi włosami?

Suche czy pogniecione włosy to jeden z objawów źle zabezpieczonych włosów na czas snu. Dobrą praktyką jest delikatne związanie włosów przed snem. Najlepszą propozycją w tym przypadku będzie delikatne upięcie, mianowicie luźny warkocz lub kok. Fryzura tego typu chroni włosy przed splątaniem, jednocześnie struktura włosa jest wciąż gładka po nocnym wypoczynku. Należy take unikać spania w rozpuszczonych włosach, ponieważ wpływa to niekorzystnie na ich kondycję. Powinno się również unikać gumek z metalowymi elementami, które mogą uszkodzić strukturę włosów. Najlepiej sprawdzą się satynowe i miękkie frotki.

Spanie z mokrymi włosami to nienajlepszy pomysł. Mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenie, splątanie oraz zniszczenie w trakcie snu. Zatem jak spać w mokrych włosach? Najlepiej nigdy tego nie robić! Jeśli musisz umyć włosy wieczorem, zadbaj o ich dokładne wysuszenie. Natomiast suche włosy należy dodatkowo rozczesać, dzięki czemu zostaną pobudzone cebulki włosów znajdujące się na czubku głowy. Dodatkowo tak wypielęgnowane włosy będą mniej podatne na splątanie w czasie snu.

 

Najnowsze posty na forum