Z miłości do włosów

Skomentuj jako pierwszy!

Z miłości do włosów

Wiele jesteśmy w stanie zrobić aby mieć piękne i zadbane włosy. Niestety nie każdy z nas ma wystarczające informacje dotyczące włosów, oraz technik ich pielęgnacji. Warto dodać, że wiele zabiegów pielęgnacyjnych możemy wykonać samodzielnie, jak choćby olejowanie włosów.

 1. Dobry sklep dba o swoich klientów
 2. Klasyfikacja włosów?
 3. Olejowanie włosów

Dobry sklep dba o swoich klientów

Bardzo ważne aby planować zakupy w rzetelnych sklepach, które potrafią zadbać o swojego klienta. Zwracajmy uwagę na jakość towarów, ale również na cenę, dostępność oraz lubiane przez nas akcje promocyjne. Nie trzymajmy się kurczowo jednego sklepu skoro widzimy w innym większe zaangażowanie. Na przykład Drogeria Pięknolubni, która 1 czerwca ma „Wielkie Otwarcie”, już na pierwszy rzut oka wysyła do nas klientów pozytywne sygnały. W pierwszym dniu promocje do 50% - warto zobaczyć ich przeceny. Również pielęgnacja włosów została tu dostrzeżona, sklep skupił się na doborze odpowiednich kosmetyków. Żeby jednak zacząć dbać o włosy, musimy coś więcej się o nich dowiedzieć.

Klasyfikacja włosów?

Włosy to nie tylko atrybut kobiecości, coraz więcej panów z większą dbałością podchodzi do swoich włosów. Aby nasze włosy były lśniące i zdrowe musimy wiedzieć jak o nie dbać, czego musimy im dostarczać. Co wiemy o porowatości włosów? Przy pomocy porowatości włosa określa się stan włosa ze względu na stopień odchylenia łusek od kory. Im bardziej są włosy zniszczone, tym możemy je określić mianem wysokoporowatych. Jeśli łuski ściśle przylegają do kory możemy je nazwać niskoporowatymi.

Włosy niskoporowate charakteryzują się zdrowym wyglądem, są błyszczące, zadbane, łatwo się rozczesują, niemniej jednak trudno je ułożyć.

Włosy wysokoporowate przyczyniają się do ich matowego wyglądu. Takie włosy są bardzo podatne na uszkodzenia, wysuszanie się czy łamliwość. Włosy puszą się, szybko pochłaniają kosmetyki, równie szybko je oddając.

Włosy średnioporowate – te włosy najłatwiej ułożyć, również najłatwiej dobrać do nich kosmetyki pielęgnacyjne.

Jeśli mamy problem z określeniem porowatości włosa możemy wykonać proste doświadczenie, tzw. test szklanki – mianowicie do szklanki z ciepłą wodą trzeba wrzucić kosmyk włosów i odczekać około 8-10 minut. Jeśli kosmyk opadł na dno oznacza to, że jest wysokoporowaty, jeśli nadal unosi się na powierzchni jest niskoporowaty, a jeżeli zanurzył się mniej więcej w połowie oznacza, że jest średnioporowaty. Mając określoną już porowatość włosów, wybierzmy kosmetyki, jak choćby skuteczny olej do włosów.

Olejowanie włosów

Olejowanie to jeden z zabiegów znany od setek lat, który możemy u nas wykorzystać. W sklepie Pięknolubni dostępne są olejki do włosów do każdego rodzaju ich porowatości. Korzystając z tej możliwości włosy w krótkim czasie zrewanżują się nam zdrowym i pięknym wyglądem. Poznajmy korzyści płynące z olejowania włosów:

 • Dzięki olejowaniu zabezpieczymy włosy przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.
 • Zmniejszy się nam liczba wypadających włosów.
 • Olej będzie wsparciem w problemach z łupieżem oraz stanami zapalnymi skóry głowy.
 • Dzięki zabiegowi nasze włosy będą szybciej rosnąć oraz wydzielać mniej sebum.
 • Włosy staną się sprężyste, ładnie wyglądające, miękkie i posiadające blask.
 • Otrzymamy skuteczną regenerację, a włosy będą wzmocnione i nawilżone.
 • Jeśli rozdwajały nam się końcówki włosów, nastąpi zmniejszenie stopnia rozdwojenia.
 • Nasze włosy będą się łatwiej rozczesywały.

Z miłości do włosów, do pozytywnego ich wyglądu warto przejść przez zabieg olejowania. Nie od dziś wiadomo, że korzystny wygląd wpływa na dobre samopoczucie.

undefined

Najnowsze posty na forum