Jak dobrać właściwą odżywkę?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak dobrać właściwą odżywkę?

Szampon i odżywka to niezbędne produkty do pielęgnacji włosów. Szampon oczyszcza, odżywia  i zmiękcza.  Zadaniem odżywki jest kondycjonowanie, czyli wygładzenie górnej warstwy włosa, nawilżenie, nadanie połysku, ułatwienie rozczesywania i zmniejszenie elektryzowania. Mechanizm kondycjonowania polega na sorpcji danego środka na powierzchni włosa. Ilość wiązanej substancji aktywnej zależy od jego charakteru, jak i od stanu osłonki – dlatego w przypadku włosów zniszczonych następuje znaczne zwiększenie powierzchni włosa.

Podstawowym kryterium doboru odżywki jest rodzaj włosów. Jeśli masz suche włosy użyj odżywki nawilżającej, do włosów farbowanych – wybierz odżywkę stabilizującą kolor, do puszących –  dyscyplinującą włosy (np. Intensis Anti-frizz). Prócz tego  rozróżniamy odżywki bez spłukiwania oraz te, które należy spłukać.

- Odżywki bez spłukiwania - to różnorodne produkty, których działanie ma na celu powierzchniowe wzbogacenie włosów środkami kondycjonującymi. Często takie produkty zawierają dodatkowe kompleksy termoochronne, cząsteczki rozpraszające lub odbijające światło, które tworzą efekt lustrzanej powierzchni, kompleksy antystatyczne lub kompleksy przeciw puszeniu. Produkty te często występują w postaci dwufazowego sprayu, kremu lub serum. Różnią się konsystencją i stężeniem substancji aktywnych. Spraye dwufazowe to najbardziej płynne produkty zawierające uwodnione oleje. Są idealne dla kobiet, które mają cienkie, lekko porowate włosy bez objętości. Odżywki w postaci kremów bez spłukiwania nadają się zarówno do włosów cienkich, jak i grubych, w zależności od kierunku działania. W przypadku włosów cienkich taki krem ​​powinien być intensywnie nawilżający, dla grubych - natłuszczający i odżywiający. Serum to odżywka bez spłukiwania o największej zawartości oleju i bardziej nadaje się do włosów porowatych, puszących się, grubych lub azjatyckich.


- Odżywki do spłukiwania - są to kremowe odżywki, które nakłada się na mokre włosy po umyciu szamponem i spłukuje po 3-5 minutach dużą ilością wody. Głównym zadaniem  odżywki do spłukiwania jest uzupełnienie i ustabilizowanie efektów mycia włosów. Szampon ma odczyn zasadowy  i otwiera łuskę włosa. Odżywka ma kwaśny odczyn i  neutralizuje nadmierną zasadowość szamponu, przywracając właściwe pH włosom. Dzięki temu łuska włosa zamyka się i utrwala w strukturze wszystkie dobroczynne składniki zawarte w szamponie i odżywce. Takie odżywki występują w szerokim asortymencie i oprócz funkcji zakwaszania posiadają również dodatkowe funkcje takie  jak nawilżanie, odżywianie czy wygładzanie.  Składniki aktywne działają w wewnętrznej strukturze włosa, pod jego łuską.

Rekomendujemy używanie dwóch rodzajów odżywek:  do spłukiwania oraz bez, ponieważ używanie dwóch produktów uzupełnia się, a działanie na włosy zostaje wzmocnione bez ich obciążania. Należy dobrać odpowiednią kombinację produktów. Na przykład do włosów  pozbawionych objętości (i dodatkowo rozjaśnianych) korzystnie jest użyć  odżywki Intensis Volume bez spłukiwania i dodatkowo zastosować odżywkę dwufazową Intensis Color dla ochrony koloru.  Do włosów farbowanych  rekomendujemy odżywkę  Intensis Color do spłukiwania, aby ustabilizować kolor, a następnie użyć płynu termoochronnego Intensis  Intensive Care bez spłukiwania dla ochrony termicznej. Do włosów puszących i farbowanych: odżywkę Intensis Moisture do spłukiwania i odżywkę dwufazową Intensis Color, która długotrwale chroni blask i kolor włosów. W ten sposób łącząc produkty, możesz jednocześnie rozwiązać wszystkie  problemy z włosami.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 500 278 324

www.sklep.chantal.com.pl

www.chantal.com.pl   

Najnowsze posty na forum