Bold roots – trendy w koloryzacji włosów 2020

Skomentuj jako pierwszy!

Bold roots – trendy w koloryzacji włosów 2020

Trend bold roots to niewątpliwy hit w koloryzacji włosów w 2020 roku. Ten nieco ekstrawagancki, ale i świeży sposób na fryzurę, zyskał ogromną popularność ze względu na swoją oryginalność i różnorodność. Gwiazdy takie jak Billie Eilish czy Dua Lipa są żywym dowodem na to, że bold roots to genialny sposób na wyrażenie siebie i wyróżnienie się z tłumu. Ponadto to modny i efektowny element wyglądu.

Czym tak właściwie jest koloryzacja bold roots?

Bold roots jest, najprościej rzecz ujmując, kolorowym przedziałkiem, który intensywnie kontrastuje z pozostałą częścią fryzury. Wariacji tej koloryzacji jest wiele – może być to ciemny przedziałek w połączeniu z włosami blond, bądź intensywnie kolorowy, a nawet tęczowy pas od nasady włosów w połączeniu z ciemnymi lub jasnymi kosmykami. Granicą w kreacji kolorystycznych połączeń w tym trendzie jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia.

Dlaczego bold roots tak urzeka?

Sekretem bold roots jest prostota wykonania. Nawet jeżeli nie przepadasz za skomplikowanymi koloryzacjami z tym trendem z pewnością nie będziesz mieć problemu. Wystarczy, że nałożysz konstatujący kolor u nasady głowy. W zależności od odwagi i chęci Twoich klientek do wyróżnienia się z tłumu, możesz nadać fryzurze bardziej lub mniej szalony charakter, dobierając intensywne i niebanalne kolory.

Co więcej, bold roots to fajny sposób na pokrycie dużego odrostu. Nakładając ciekawy, mocno kontrastujący odcień, możemy szybko odświeżyć image naszej klientki. Ten trend w koloryzacji nie jest niczym nowym, jednak w nowoczesnej wersji, przybiera wyjątkowo intrygujące formy.

Bold roots to sposób na nudę w koloryzacji. Królują w nim pastele – w tym róże i lawenda, szczególnie na włosach platynowych. Nie brakuje również odważnych połączeń kolorystycznych na włosach ciemnych, które rewelacyjnie wyglądają z nonowymi odcieniami. Uwaga! Ten kolorowy sposób na wyrażenie siebie nie jest zarezerwowany wyłącznie dla posiadaczek długich kosmyków, bowiem genialnie prezentuje się także na krótkich fryzurach typu bob i long bob.

Rainbow roots – coś dla zakręconych na punkcie kolorów

Szczególnie barwną wersją bold roots jest rainbow roots, która kreuje na naszym przedziałku cudowną tęczę barw. Idealnie sprawdzi się u optymistycznych osobowości. Koloryzację można wykonać także na grzywce. Taki efekt sprawi, że klientka wyróżni się z tłumu i zamanifestuje swoją oryginalność. Kolorowe odrosty to genialna alternatywa na szarą jesień i zimę, kiedy to zastrzyk pozytywnej energii zawsze jest mile widziany.

Katarzyna Grzech

Najnowsze posty na forum