Regeneracja włosów po lecie

Skomentuj jako pierwszy!

Regeneracja włosów po lecie

Lato to wyjątkowo przyjemny czas, gdy promienie słońca pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Niestety nie jest to najlepszy okres dla naszych włosów, które pod wpływem intensywnego działania promieniowania UV stają się suche, pozbawione blasku i pięknego koloru. Bardzo niekorzystnie wpływa na nie również wiatr, chlorowana woda w basenie, słona woda morska czy klimatyzacja.

Jesienią klientki bardzo często narzekają na problemy ze zniszczonymi, puszącymi się i wypadającymi włosami. Nie ma sensu czekać aż te dolegliwości miną. Dlatego w salonach fryzjerskich warto teraz rozpocząć akcję regenerację. Podczas strzyżeń, koloryzacji i upięć warto informować klientki o stanie ich włosów. Przygotuj specjalną ofertę jesiennej pielęgnacji, o której poinformujesz klientki podczas zabiegów, czy w mediach społecznościowych.

Jak powstają zniszczenia włosów?

Jak zapewne wiesz, włosy naturalnie pokryte są filmem hydrolipidowym, który stanowi tarczę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także poprawia ich kondycję. Intensywne działanie słońca, wiatru, temperatury czy chloru może skutecznie osłabić i niszczyć nasze kosmyki, czego rezultatem są suche, zniszczone i pozbawione blasku włosy, nad którymi trudno zapanować. Działanie promieni UV i innych czynników zewnętrznych powodować może również naruszenie wewnętrznej kory włosa, która traci niezbędną wilgoć, przez co włosy stają się on kruche, łamliwe i rozdwajają się. Aby odzyskać utraconą witalność i blask kosmyków, niezbędne jest intensywne nawilżenie i lepsza pielęgnacja włosów.

Zabiegi regenerujące

Aby zadbać o zniszczone po lecie kosmyki, należy działać wielowymiarowo, proponując klientkom nie tylko ostre cięcia, ale rewelacyjne zabiegi regenerujące. Keratynowe prostowanie włosów, botoks na włosy lub rekonstrukcja włosów będą świetnym sposobem na wydobycie ich utraconego piękna i intensywną odbudowę.

Keratynowe prostowanie włosów, choć ma swoich fanów i przeciwników, jest wyjątkowo skuteczną pielęgnacją bardzo zniszczonych kosmyków. Zabieg intensywnie odżywia włosy keratyną, która stanowi ich budulec. Pięknie zregenerowane i wzmocnione zabiegiem włosy odzyskują gładkość i elastyczność, a efekt wyprostowania trwa nawet kilka tygodni.

Botoks na włosy jest profesjonalną kuracją wzmacniającą, która genialnie sprawdzi się w przypadku włosów osłabionych po lecie. Podczas kilku etapów zabiegu, włosy są dokładnie oczyszczane, odżywiane i na końcu wygładzane. Aplikacja serum odżywczego odbywa się z pomocą strzykawki, stąd wzięła się nazwa zabiegu.

Zabieg rekonstrukcji włosów poprzez kompleksowe oczyszczenie włosów z zanieczyszczeń, ich dogłębne odżywienie i nawilżenie, pozwala na odbudowanie uszkodzeń. Jest idealnym rozwiązaniem dla włosów suchych, matowych i łamliwych.

Poza zabiegami, warto jesienią zadbać o włosy także poprzez odpowiednią suplementację. Zdrowa dieta wzbogacona o biotynę, cynk, witaminy A, C, E, żelazo, miedź oraz kwasy tłuszczowe omega-3, pomoże wzmocnić i zregenerować włosy od wewnątrz. Warto przypominać o tym klientkom.

Katarzyna Grzech

Najnowsze posty na forum