Sauna do włosów – dlaczego warto ją mieć w salonie fryzjerskim

Skomentuj jako pierwszy!

Sauna do włosów – dlaczego warto ją mieć w salonie fryzjerskim

Kompleksowe usługi w salonie fryzjerskim to nie tylko modne cięcia czy koloryzacja, ale również zabiegi pielęgnacyjne. Sauna do włosów staje się zatem świetnym sposobem na wzbogacenie oferty o intensywne kuracje nawilżające i ozonowanie. Urządzenie to nie jest nowością, jednak ostatnimi czasy wyraźnie zyskuje na popularności. Dlaczego warto zainwestować w saunę do włosów?

Działanie sauny do włosów

Zalety sauny do włosów są nieprawdopodobne, a wszystko dzięki jej działaniu nawilżającemu. Urządzenie specjalistyczne, wytwarzając temperaturę około 40⁰C, tworzy parę wodną. Dzięki jej zastosowaniu, kondycja włosów może się wyraźnie poprawić. Kosmyki będą lepiej wchłaniać składniki aktywne zawarte w preparatach, które nakładamy podczas zabiegu. Para wodna delikatnie rozchyla łuski włosa, przez co może on lepiej absorbować substancje odżywcze, czyniąc regenerację wyjątkowo intensywną i ekspresową.

Nawilżacz – sauna do włosów

Jest to urządzenie zbudowane ze specjalnej kopuły połączonej z pojemnikiem na wodę destylowaną. Głowę klientki z upiętymi włosami wkłada się do komory, a parująca woda zmienia się w niej w mgiełkę otulającą włosy. Ciepło wzmacnia zapach kosmetyków, dzięki czemu zabieg w saunie staje się przyjemną i relaksującą aromaterapią.

Przed rozpoczęciem zabiegu, należy ustawić timer na odpowiedni okres czasu – w zależności od tego jaki dobrałaś/eś zabieg dla klientki. Najczęściej jest to 20 minut.

Zabieg w saunie do włosów krok po kroku

Kuracja parowa obejmuje trzy etapy – zastosowanie indywidualnie dobranych preparatów pielęgnacyjnych, działanie pary oraz spłukanie kosmetyków. W pierwszej kolejności należy włosy dokładnie umyć – najlepiej dwukrotnie. Po nałożeniu preparatów dopasowanych do rodzaju włosów, można rozpocząć „nawilżanie”. Finalne spłukanie włosów chłodną wodą pozwala oczyścić je z pozostałości kosmetyków, a także domknąć łuski włosów. Cały zabieg jest niebywale przyjemny, a jego rezultaty zachwycające.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg w saunie do włosów?

Sauna do włosów zalecana jest do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, jednak szczególnie pomocna jest w przypadku włosów zniszczonych, osłabionych, przesuszonych, matowych i puszących się, a także po koloryzacji czy trwałej ondulacji.

Dzięki zabiegom w saunie do włosów można nawilżyć, zregenerować i uelastycznić kosmyki. Para wodna zwiększa wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków, a co za tym idzie - włosy stają się pięknie odżywione i wygładzone. Zakup sprzętu renomowanych marek jak Fox, Wella, Ayala, Ceriotti nie należy do najtańszych, jednak stanowi inwestycję na długi czas.

Daj znać, czy masz w swojej ofercie zabieg sauny na włosy.

Najnowsze posty na forum

 • Wikula123 Avatar /spalone wlosy

  Witam chciałam się dowiedzieć czy po spaleniu sobie włosów rozjaśniaczem mogę zafarbować...

  Ostatni post przez Wikula123

 • asia76 Avatar Prezenty dla klientek

  Gadżety z logo salonu ( długopis, mini kalendarz ) oraz oliwkę Indigo. Zastanawiałam sie jeszcze...

  Ostatni post przez asia76

 • militaria Avatar Zniszczone włosy!! co robić!!

  Kikla moich porad: używajcie prostownicy i suszarki jak najrzadziej. Niestety ale oba urządzenia...

  Ostatni post przez militaria