Jak dobrać fryzurę dla panny młodej? 5 pytań, które musisz zadać.

Skomentuj jako pierwszy!

Jak dobrać fryzurę dla panny młodej? 5 pytań, które musisz zadać.

Czesanie panny młodej to bez wątpienia bardzo wyjątkowa usługa. Po pierwsze, działamy pod presją. Po drugie, oczekiwania są bardzo wysokie. Twoje dzieło zostanie uwiecznione na zdjęciach. Będzie komentowane przez wiele osób latami. Musi być ponadczasowe i TRWAŁE. W końcu jakość upięcia powinna być doskonała nawet po kilku godzinach tańca i zabawy. Każdy, kto miał okazję czesać pannę młodą wie, o czym teraz piszemy. Jest stres, są duże oczekiwania, ale na szczęście są też plusy w postaci ogromnej satysfakcji, gdy wszystko pójdzie dobrze. Znasz ten błysk w oczach zadowolonej panny młodej? Lubisz takie współprace? Czy wręcz przeciwnie – unikasz ich jak ognia?

Jeżeli wybierasz opcję drugą – stworzyliśmy dla Ciebie krótki przewodnik z pytaniami, które warto zadać pannie młodej, zanim dobierzesz dla niej idealną fryzurę. To wiele ułatwi.

Ślubne upięcia - 5 pytań do panny młodej

Przede wszystkim zacznij od szczerej rozmowy. Musisz zdobyć jak najwięcej informacji.

1.   W jakim stylu jest suknia?

Fryzura jest dopełnieniem całej stylizacji. Aby dobrać idealne upięcie ślubne najpierw dopytaj o fason sukni. Dowiedz się, czy ramiona będą odkryte. Czy będą zapięcia w okolicach szyi? Czy suknia jest ozdobna z licznymi zdobieniami, czy raczej skromna, sielska w stylu boho?

2.   Czy do włosów będzie dopinany wianek lub welon?

Jedno z najważniejszych pytań. Fryzura musi współgrać z dodatkami. Dobieramy ją w chwili, gdy panna młoda zdecyduje się na konkretne rozwiązanie. Do wyboru ma: welon, wianek, blusher, biżuterię na włosy i fascynatory. Każdy z tych elementów determinuje układ fryzury ślubnej. Dodatki powinny być ruchome, tak aby można było się ich pozbyć, bez szkody dla upięcia.

3.   W jakim stylu jest wesele?

Dobierając fryzurę dla panny młodej warto podpytać ją o styl wesela. Czy planuje ślub elegancki – w stylu glamour, czy może rustykalny, boho, albo vintage. W ostatnich miesiącach bardzo popularne są wesela w stylu włoskim. Warto zainspirować się wybranym stylem i dopasować fryzurę do całej oprawy.

4.   W jakim miesiącu jest ślub?

Panny młode umawiają się na czesanie nawet 8-10 miesięcy przed ślubem. Dla pewności dopytaj, w jakim miesiącu będzie uroczystość. Przeanalizuj różne opcje. Rozpuszczone włosy w upalny dzień? To nie jest dobry pomysł. Sielski warkocz na tle śniegu – to chyba także nie do końca ze sobą współgra. Pamiętaj, że włosy mogą różnie reagować na zmiany temperatur, czy wilgotność. Uwzględnij te kwestie i wytłumacz je klientce.

5.   Jakie są indywidualne preferencje panny młodej?

Nawet jeżeli panna młoda nie ma pomysłu na fryzurę, podpytaj ją o to, co podoba jej się najbardziej. Warto mieć zebranych kilka lub nawet kilkadziesiąt inspiracji ślubnych fryzur, które możecie razem przejrzeć. Czasem trudno słowami opisać pewne cechy fryzury. Gdy przeprowadzisz z panną młodą pogłębiony wywiad z łatwością trafisz w jej gust i osiągniesz najwyższy poziom zadowolenia.

Fryzura próbna – dlaczego jest ważna?

Pamiętaj, że przed każdą fryzurą ślubną warto wykonać czesanie próbne. Uwaga! Panna młoda może o tym nie wiedzieć. Ma do tego prawo. Dlatego ustalając pierwsze szczegóły opowiedz jej o prawidłowym procesie realizacji upięć ślubnych. Fryzura próbna to bardzo ważny element przygotowań, od którego warto zacząć właściwie każde ślubne spotkanie. Zdarza się, że podczas pierwszego czesania zupełnie zmienia się koncept. Niestety to, co widzimy na zdjęciach w sieci nie zawsze idealnie odzwierciedla rzeczywistość. Żeby zapewnić najwyższą jakość upięcia – fryzjer musi poznać wcześniej włosy swojej klientki. To tylko kilka argumentów, które warto wymienić już na starcie.

Jakie dodatkowe informacje przekazać pannie młodej przed czesaniem?

Pamiętaj, że panna młoda jest w zupełnie nowej sytuacji. Dlatego to Ty musisz zadbać o podstawowe kwestie, które ułatwią Ci pracę. Po pierwsze poinformuj pannę młodą, kiedy i jak należy umyć włosy przed czesaniem. Po drugie poinstruuj w co najlepiej na siebie ubrać – zarówno na czesanie próbne, jak i czesanie przed samym ślubem. Panna młoda w chwili, gdy rezerwuje Twoje usługi z pewnością rozgląda się także za osobą odpowiedzialną za makijaż. Poinformuj ją, ile czasu jest potrzebne oraz w jakiej kolejności wykonuje się poszczególne etapy stylizacji.

Daj znać w komentarzu czy lubisz czesać panny młode. Masz w tej kwestii jakieś ciekawe przygody? Jeżeli tak, koniecznie się nimi podziel.

Autor: Katarzyna Grzech

Najnowsze posty na forum