Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Skomentuj jako pierwszy!

Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna ma wielu zwolenników, ponieważ jej zabiegi są nieinwazyjne  (w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej), a pozwalają zlikwidować różne mankamenty urody.

1. Skleroterapia, czyli sposób na pajączki.

2. Lipoliza – łagodna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej.

Zabiegi medycyny estetycznej, poza tym, że są bardzo popularne i dostępne, to charakteryzują się trwałością efektów. Także nawet jeśli musimy wydać na nie więcej pieniędzy, to na pewno i tak jest to bardzo opłacalna inwestycja. Właśnie ze względu na to, że efekty cieszą przez długi czas, a w wielu przypadkach zabiegów nie trzeba powtarzać.

Skleroterapia, czyli sposób na pajączki

Pajączki, czyli pękające naczynka krwionośne, najczęściej na nogach, to nie tylko problem zdrowotny, ale i estetyczny. Dotyka kobiet i mężczyzn. Aby zmniejszyć ryzyko powstawania pajączków należy dużo się ruszać i dbać o dietę obfitującą w witaminy A, C i E oraz pierwiastki selen, cynk i miedź. Jednak jeśli pajączki już się pojawią, często są przyczyną niezadowolenia. A to dlatego, że kobiety czują się niekomfortowo, eksponując latem nogi z pękniętymi naczynkami. I tu z pomocą przychodzi zabieg skleroterapii https://cmeik.pl/portfolio-item/skleroterapia/. Polega on na tzw. ostrzykiwaniu żył. Dzięki niemu specjalna substancja zamyka naczynka, więc stają się one niewidoczne. Aby dobrze się przygotować do tego zabiegu, należy przeprowadzić badanie USG (będzie jasne, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania skleroterapii). Poza osiągnięciem nadrzędnego celu, jakim jest likwidacja pajączków, skleroterapia ma jeden bardzo przyjemny „efekt uboczny”. Mianowicie w miejscu ostrzyknięcia skóra staje się niesamowicie gładka.

Lipoliza – łagodna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej

Letnia pora wiąże się z większym eksponowaniem ciała. A dużo osób chce, aby wyglądało ono wtedy jak najlepiej. Stąd też popularność lipolizy. Ten zabieg to nic innego jak szybkie i mało inwazyjne modelowanie sylwetki https://cmeik.pl/portfolio-item/lipoliza/. Polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej w miejscach, w których trudno się jej pozbyć dzięki ćwiczeniom. Czasami modelowanie sylwetki przy zastosowaniu lipolizy wymaga więcej niż jednego zabiegu, jednak efekty są naprawdę zadowalające. W jakich miejscach można zredukować tkankę tłuszczową za pomocą lipolizy? Otóż są to:

· podbródek,

· kark,

· kolana,

· plecy.

To jednak nie wszystkie popularne zabiegi medycyny estetycznej, które szybko i skutecznie poprawią naszą urodę i pozwolą cieszyć się dobrze wyglądającym ciałem. Po więcej można zajrzeć na stronę profesjonalnego gabinetu https://cmeik.pl/.

 

Najnowsze posty na forum