Twilighting, Tweed Hair, Warm Amber, Chunky Highlights, czyli trendy w koloryzacji włosów w 2020 roku

Skomentuj jako pierwszy!

Twilighting, Tweed Hair, Warm Amber, Chunky Highlights, czyli trendy w koloryzacji włosów w 2020 roku

Śledzisz na bieżąco najnowsze trendy w koloryzacji włosów? Chcesz wiedzieć, co będzie hitem w najbliższych sezonach? Zastanawiasz się, na czym polegają te wszystkie tajemniczo brzmiące nazwy typu twilighting, tweed hair, warm amber, czy chunky highlights? Fryzjerzy.com śpieszą z wyjaśnieniem. Większość tych odcieni, okrzykniętych jako hity roku 2020, to nic innego, jak trendy, które zataczają koło. Ciepłe wariacje na temat balayage'u czy pasemek, co jakiś czas powracają do mody, odświeżając oferty fryzjerskie.

Trendy w koloryzacji włosów 2020

Trendy w koloryzacji 2020 to przede wszystkim powrót ciepłych, naturalnych odcieni oraz charakterystycznych kontrastów w postaci pasemek nakładanych od samej nasady włosów oraz baleyage'u, który w ostatnich latach był wypierany przez ombré i sombre.

Twilighting, czyli kolor inspirowany złotymi kolorami na niebie, które można ujrzeć o zachodzie słońca, w wielu kręgach stylistów został okrzyknięty kolorem roku 2020. Autorką trendu jest stylistka fryzur z Maxine Salon w Chicago - Karissa Schaudt. Według niej odcień ma wiele w sobie z baleyage'u, jednak jest o wiele bardziej subtelny i naturalny. Jak wykonać taką koloryzację? Jest to fryzura stworzona z myślą o szatynkach i brunetkach. Wystarczy, że wykonasz ciepłe pasemka o 2-3 tony jaśniejsze od obecnego koloru włosów Klientki.  Inspiracją może być obecna koloryzacja Beyonce lub Mirandy Kerr.

Tweed hair to bardzo naturalna koloryzacja, która polega na delikatnym przenikaniu się kilku podobnych odcieni. Kolory nakładane są od samej nasady włosów i bardzo subtelnie kontrastują ze sobą. Refleksy powinny nawiązywać do naturalnych odbarwień, które są efektem  ekspozycji włosów na słońce. Koloryzacja pasuje zarówno blondynkom, brunetkom, jak i właścicielkom rudych włosów.

Warm Amber to ciepły, bursztynowy odcień, który wygląda niezwykle naturalnie. Pasuje zarówno kobietom o jasnej, jak i ciemniejszej karnacji. Jest łatwy w utrzymaniu. Najczęściej łączy w sobie ciepłe odcienie rudości, blondów oraz brązów.

Chunky highlights, czyli wielki powrót pasemek z lat 90. Chodzi przede wszystkim o uzyskanie kontrastu pomiędzy jaśniejszymi i ciemniejszymi pasmami. Pamiętaj jednak, żeby efekt nie był dokładnym odwzorowaniem tego, co pamiętamy sprzed dwóch dekad. Dzisiejsze pasemka są wyraźne, jednak nieprzytłaczające. Pasma nie muszą być aplikowane od samej nasady, a kontrast powinien być odrobinę subtelniejszy.

Katarzyna Grzech

Najnowsze posty na forum