Pierwsza wizyta u kosmetyczki - poradnik

Skomentuj jako pierwszy!

Pierwsza wizyta u kosmetyczki - poradnik
Wybierasz się do salonu kosmetycznego? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed pierwszą wizytą!

W życiu każdej kobiety prędzej czy później przychodzi czas na pierwszą wizytę w salonie kosmetycznym. Coraz częściej można tam spotkać naprawdę młode dziewczyny, ale czasem ten moment przypada nieco później, na przykład przed ważnym życiowym wydarzeniem, jakim jest ślub lub inna uroczystość. Zanim oddamy nasze ciało w ręce nieznanej nam osoby, warto starannie wybrać kosmetyczkę, a także przygotować się do planowanego zabiegu. Jeśli właśnie wybierasz się do kosmetyczki w Gdańsku koniecznie przeczytaj nasz poradnik.

Wybór salonu kosmetycznego

Najczęściej młode dziewczyny potrzebują pomocy profesjonalnej kosmetyczki przy nieestetycznych problemach skórnych, czyli trądziku. Wizyta w salonie urody Joliesse jest na pewno dużo lepszym rozwiązaniem, niż samodzielne eksperymentowanie w domu. Aby jednak przyniosła oczekiwane efekty, a przede wszystkim, aby nie zaszkodziła, należy starannie wybrać osobę, która będzie wykonywała zabieg. Musi to być wykształcona, profesjonalna kosmetyczka z doświadczeniem, pracująca w przestrzegającym zasad higieny salonie. Przy wyborze odpowiedniego miejsca warto sugerować się opiniami innych klientów. Wiele salonów posiada profile w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza zdjęcia ukazujące efekty swojej pracy, które komentowane są przez odwiedzające je panie. Warto tam zajrzeć i poczytać spostrzeżenia innych kobiet.

Pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym

Na pierwszy zabieg warto zabrać osobę, która ma już w tym zakresie doświadczenie, na przykład mamę lub przyjaciółkę. Niezależnie od wieku klientki, kosmetyczka, spotykając się z nią po raz pierwszy, ma obowiązek przyjrzeć się jej twarzy i określić, z jakim typem cery ma do czynienia. Dopiero wówczas może zaproponować konkretne zabiegi pielęgnacyjne. Brak analizy skóry jest pierwszym niepokojącym sygnałem świadczącym o tym, że być może nie mamy do czynienia z profesjonalistką. Następnie powinien zostać przeprowadzony wywiad z klientką. Możesz spodziewać się pytań o alergie, przebyte choroby, przyjmowane leki, ciążę oraz karmienie piersią, posiadanie implantów oraz rozrusznika serca, a także ostatnio wykonywane zabiegi i aktualnie stosowane kosmetyki. Ponadto kosmetyczka przed każdym zabiegiem powinna wyjaśnić, na czym będzie on polegał, jakie będą kolejno wykonywane przez nią czynności, ile będzie trwał, jakie efekty przyniesie oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

Spotkanie z kosmetyczką - porady

Dla wielu nastolatek i kobiet pierwsza wizyta u kosmetyczki jest powodem do niewielkiego stresu. Poniżej kilka porad, jak odpowiednio się przygotować:

  • starannie wybierz profesjonalny salon kosmetyczny,
  • na pierwszą wizytę najlepiej udaj się w towarzystwie doświadczonej osoby,
  • jeśli nie pamiętasz, przygotuj listę maści i kosmetyków, które aktualnie stosujesz,
  • jeśli nie musisz, nie rób pełnego makijażu,
  • nie zakładaj najpiękniejszych ubrań z szafy, ponieważ mimo stosowanej ochronki mogą pobrudzić się podczas zabiegu,
  • uważnie słuchaj kosmetyczki i rzetelnie odpowiadaj na pytania - nie zatajaj żadnych szczegółów, które mogą okazać się przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu,
  • zadawaj pytania, jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości.

Najnowsze posty na forum