5 nowych trendów fryzjerskich na jesień / zimę 2019–2020

Skomentuj jako pierwszy!

5 nowych trendów fryzjerskich na jesień / zimę 2019–2020

Nadchodzi nowy sezon a wraz z nim nowe trendy fryzjerskie. Sporo zmian zaobserwujmy w koloryzacji. Do łask wracają gładkie, niskie kucyki oraz dawno zapomniany żel. Ważnym elementem nadal pozostają dodatkowe ozdoby, które warto wykorzystać podczas uroczystych upięć. Zapraszamy, na krótkie zestawienie najważniejszych trendów, które będą modne w nadchodzącym sezonie.

Naturalna koloryzacja

Przełom roku 2019/2020 to wielki powrót do naturalności. Kobiety coraz częściej będą rozważać powrót do swojego naturalnego koloru włosów. Trend jest już widoczny na ulicach największych metropolii na świecie. Podobnie sytuacjach wygląda na większości wybiegów. Możesz go zaobserwować m.in. podczas pokazów Louis Vuitton, Chanel lub Stelli McCartney.

Głównym celem koloryzacji będzie umiejętne podkreślenie naturalnej barwy, na co warto przygotować swój salon, dobierając odpowiednią paletę produktów.

Niski kucyk

Niski, klasyczny i gładki kucyk to jedna z fryzur okrzykniętych największym hitem sezonu jesień/zima 2019-2020. Proste rozwiązanie może być wykorzystywane zarówno w stylizacjach codziennych, jak i eleganckich. Dobrze wygląda w połączeniu z dodatkowymi ozdobami i akcesoriami.

Kucyk pojawił się m.in. na pokazach takich marek jak Oscar de la Renta, Balmain, Paco Rabanne, Jacquemus, Stella McCartney lub Prada. Co tu dużo mówić, nie możemy obok tego trendu przejść obojętnie.

Wielki powrót żelu

Kolejnym zaskakującym trendem w sezonie jesień/zima 2019-2020 jest powrót do nażelowanych fryzur. Ciężko powiedzieć czy  rozwiązanie przyjmie się od razu na polskich ulicach, jednak należy mieć na uwadze, że lata 90 są ostatnio dość mocno na topie.

Wet Look pojawił się na wielu pokazach, chętnie sięgają po niego znani styliści, a więc - kto wie, może i powróci niebawem do naszych salonów.

Akcesoria do włosów

Akcesoria do włosów nadal święcą triumfy. Opaski, spinki i inne elementy ozdobne można dostać praktycznie w każdej sieciówce. Akcesoria w bardzo ciekawy sposób mogą urozmaicić odświętne upięcia. Warto proponować je klientom podczas czesania próbnego np. na wesele lub inną uroczystość.  

Miękkie fale i styl Old Hollywood

Romantyczne, falowane włosy nigdy nie wychodzą z mody. Styl Old Hollywood sprawdza się zarówno w zestawieniu z luźną stylizacją, jak i wieczorową suknią. Dużo zależy od sposobu ułożenia naszych fal. Możemy zdecydować się na wygładzoną wersję z przedziałkiem po prawej stronie lub bardziej nonszalancką, z zaciągniętą grzywką do tyłu. Inspiracji poszukujcie u takich ikon jak Ingrid Bergman, Elisabeth Taylor czy Grace Kelly.

Dajcie znać, które z trendów są dla Was najbardziej intrygujące i jakie zmiany zauważyliście w ostatnim czasie wśród swoich Klientek. Jesteśmy bardzo ciekawi, co przyjmie się na dłuższy okres czasu na naszym rodzimym rynku.

Katarzyna Grzech

Najnowsze posty na forum