Szczotka – nie tylko do czesania

Skomentuj jako pierwszy!

Szczotka – nie tylko do czesania
W każdej drogerii znajdziemy przynajmniej jeden regał poświęcony akcesoriom do włosów. Wśród nich są też i szczotki. Wiele kształtów i typów może przyprawić o zawrót głowy. Czy wiesz jaka szczotka służy do modelowania włosów a jaka do ich rozczesywania? Do czego jeszcze można użyć szczotki? Opiszemy najpopularniejsze rodzaje szczotek do włosów i sposoby prawidłowego wykorzystania z nich.

Okrągła szczotka do modelowania włosów

Tradycyjna szczotka do modelowania włosów jest zazwyczaj okrągła. Używając jej razem z suszarką, możemy wygładzić pasma włosów i odpowiednio je ułożyć. W sklepach możemy spotkać różne średnice szczotek - im dłuższe mamy włosy tym większą powinnyśmy wybrać.

Decydując się na konkretną szczotkę do modelowania włosów warto zwrócić uwagę również na materiały z jakich jest ona wykonana. Ważne, aby dobrze przewodziły ciepło i równomiernie rozprowadzały je na naszych włosach, jednak nie mogą nagrzewać się zbyt mocno, aby nie zrobić nam krzywdy. Tu najlepiej sprawdzą się modele z ceramiczną powłoką.

whi190804Płaska szczotka do rozczesywania

Tradycyjna szczotka do rozczesywania może mieć różne kształty i wzory. Przy jej wyborze należy zwracać uwagę na surowce, z których ją stworzono – źle dobrane tworzywo może zwiększać elektryzowanie się włosów, a nawet je łamać. Unikaj tych z metalowymi ząbkami.

Jeżeli jesteś właścicielką gęstych włosów, koniecznie wypróbuj szczotki z naturalnego włosia np. dzika. Wymagają one nieco większej wprawy w czyszczeniu, jednak podczas czesania będą domykały łuski włosa co zapewni ich większy blask i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek. Dobrze wyszczotkowane włosy są również lepiej nawilżone. Dzieje się tak za sprawą naturalnego sebum, które jest rozprowadzane po całej długości włosa w trakcie szczotkowania.

Szczotki do zadań specjalnych

Szczotki do modelowania włosów to nie tylko najpopularniejsze, okrągłe modele. Na sklepowych półkach możesz też znaleźć te o specjalnym przeznaczeniu. Dużą popularnością cieszą się wąskie szczotki, które swoim kształtem przypominają grzebień. Służą one do tapirowania włosów.

Zazwyczaj mają szpiczastą końcówkę, która pomaga oddzielać pojedyncze pasma. Dobrze jeżeli w ich włosiu znajduje się domieszka naturalnego – zagwarantuje nam ono wygładzenie uniesionych włosów, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów podczas stylizacji.

Nie sposób w krótkim artykule wymienić wszystkich typów i rodzajów szczotek. Przedstawiliśmy tylko te najpopularniejsze. Masz swoich ulubieńców? A może używasz regularnie, któregoś z omawianych rodzajów?

Najnowsze posty na forum