Mikropigmentacja skóry głowy nadzieją dla łysiejących

Skomentuj jako pierwszy!

Mikropigmentacja skóry głowy nadzieją dla łysiejących
Mikropigmentacja skóry głowy to stosunkowa metoda z zakresu medycyny estetycznej, którą stosuje się w celu zakamuflowania łysienia. Problem ten jest powszechny w społeczeństwie powodując wiele kompleksów oraz obniża jakość zycia. Obecnie najczęściej z tej metody korzystają mężczyźni, jednak grono klientów stale powiększa się. Stanowi korzystną alternatywę dla innych metod kamuflowania łysienia, takich jak stosowanie przeszczepu włosów oraz nie jest procedurą wysokiego ryzyka

Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg polegający na stworzeniu imtacji krótko ostrzyżonych włosów poprzez wprowadzenie pigmentu w błonę podstawną naskórka głowy. Barwnik dobierany jest tak, by nie odbiegał znacząco od koloru włosów występujących u osoby poddającej się procedurze. By uzyskać idealny efekt używa się specjalnej cienkiej igły, którą dokonuje się wielu blisko sąsiadujących siebie mikronakłuć. Taka metoda pozwala na uzyskanie idealnej fryzury. Taki efekt nie jest utrzymany na stałe - po czasie pigment blaknie, wymagając uzupelnienia, co sprawia, ze pacjent może na bieżąco oceniać swój wybór i zrezygnować z wykonywania dalszych zabiegów.

Do kogo jest skierowany zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Istnieje kilka grup osób, które za pomocą zabigu mikropigmentacji chcą zamaskować nieestetyczne łysienie. Taką procedurę mogą wykonać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jedną z grup osób są ludzie po nieudanych przeszczepach włosów, którzy chcą zakamuflować niedoskonałości powstałe w ich wyników. Kolejnym wskazaniem jest łysienie androgenowe oraz plackowate, które są problemem typowo medycznym. Mikropigmemtację skóry głowy przeprowadza się również u dzieci. Z zabiegu mogą skorzystać osoby z przebarwieniami oraz bliznami po wypadkach czy też zdjętych szwach. Tak naprawdę metodę tę mogą stosować wszyscy, którzy chcą poprawić swój wygląd i zyskać większą pewność siebie.

Efekty mkropigmentacji skóry głowy

Dzięki mikropigmentacji skóry głowy osoby cierpiące na łysienie lub przerzedzenie włosów z roznych przyczyn mogą pozbyć się kompleksów z tym związanych. Zabieg trzeba powtarzać co 2-5 lat, niewątpliwą zaletą jest jego koszt, który prezentuje się korzystnie na tle innych metod. Mikropigmentacja skóry głowy nie powoduje efektow niepożądanych, nie szkodzi rosnącym włosom, wręcz przeciwnie - nakluwanie stymuluje wzrost nowych włosów poprzez zwiększenie ukrwienia skóry. Zaobserwowano, że metoda ta znacznie poprawia komfort życia osób cierpiących na łysienie.

Najnowsze posty na forum