Szpecąca blizna – jak się z nią uporać?

Skomentuj jako pierwszy!

Szpecąca blizna – jak się z nią uporać?
Mało kto z nas lubi blizny. Ślady powstałe po zabiegach, w wyniku wypadków czy oparzeń, często bywają szpecące. W znaczący sposób wpływają na samopoczucie psychiczne, szczególnie znajdując się w miejscach widocznych. Istnieje wiele sposobów na zmniejszanie widoczności blizn – od specjalistycznych preparatów aż po zabiegi chirurgicznego wycięcia. Te pierwsze mogą przynosić małą skuteczność. Te drugie są inwazyjne i niosą ze sobą spore ryzyko. Alternatywą staje się mikropigmentacja blizn.

Zabieg mikropigmentacji głowy stosowany jest przede wszystkim do zatuszowania efektów wypadania włosów lub łysienia. Z zabiegu może skorzystać praktycznie każdy, dla którego liczy się estetyka, dobre samopoczucie, a inwazyjne metody chirurgiczne nie wchodzą w grę. Jednak mikropigmentacja pozwala nie tylko na uporanie się z problemem widocznie wypadających włosów. To sposób na zakamuflowanie różnego rodzaju blizn.

Przeszczep włosów wiąże się z powstaniem blizn. Oparzenia, wypadki, innego rodzaju zabiegi, w tym chirurgiczne, a nawet zwykłe skaleczenia, mogą skutkować nieprawidłowym gojeniem się rany, co powoduje pojawianie się wspomnianej blizny. Jej struktura, grubość, wypukłość i kolor, mogą być różne. Pielęgnacja naruszonego miejsca skóry, gdzie została przerwana ciągłość tkanki, pozwala zminimalizować ryzyko znacznego uwypuklenia blizny. To dlatego tak dużą uwagę przywiązuje się do zaleconego postępowania na etapie gojenia się rany. Jeśli jednak jakakolwiek blizna, nawet ta mało zauważalna, przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, powoduje powstawanie kompleksów i obniżenie poczucia własnej wartości, warto z nią powalczyć.

O podwyższenie estetyki miejsca zajętego blizną, są w stanie zadbać specjaliści z firmy, której ofertę można znaleźć na stronie https://www.mikrohair.pl/. Lata doświadczeń, naturalne efekty, bezpiecznie przeprowadzane zabiegi ze zminimalizowanym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Z takim podejściem można zapomnieć o szpecących, widocznych i nielubianych bliznach.

Najnowsze posty na forum