Olejek arganowy do włosów - jak stosować i dlaczego?

Skomentuj jako pierwszy!

Olejek arganowy do włosów - jak stosować i dlaczego?
Marokański olej arganowy to wysoce ceniony kosmetyk naturalny, który sprawdza się nie tylko w pielęgnacji skóry, ale także włosów. Głównym powodem jest jego działanie regenerujące i wysoka zawartość witaminy E. Oryginalny olej arganowy tłoczony jest na zimno ze świeżych jagód arganii, dlatego zachowuje wszystkie cenne wartości odżywcze. Coraz więcej firm stosuje go w swoich kosmetykach do pielęgnacji włosów.

Jak działa olejek arganowy na włosy?

Naturalny olej arganowy dzięki zawartości nienasyconych kwasów NNKT przede wszystkim odżywia i regeneruje pasma włosów. Dzięki temu włosy są mniej podatne na przesuszenie i uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą, słońcem czy wiatrem. Zawarta w oleju naturalna witamina E działa ochronnie, dlatego mimo stylizacji włosów przy pomocy suszarki czy prostownicy pasma włosów pozostają w dobrej kondycji. Naturalne oleje takie jak olejek arganowy mają zdolność penetracji łuski włosa, stąd wynika jego skuteczność działania. Włosy stają się elastyczne i wygładzone, odzyskują zdrowy wygląd.

Olej arganowy stymuluje wzrost włosów.

Regularne wcieranie olejku w skórę głowy odżywia cebulki włosów, dzięki temu włosy szybciej rosną. Olej arganowy świetnie też pielęgnuje przesuszoną i podrażnioną skórę głowy. Pamiętaj, że zdrowa skóra głowy to prosta droga do pięknych włosów.

Olejek arganowy na końcówki.

Olejek arganowy wcierany w końcówki zabezpieczy je przed uszkodzeniem i rozdwajaniem. Odrobinę olejku do włosów wystarczy wetrzeć w końcówki po każdym umyciu włosów.

Jak nakładać olejek arganowy na włosy?

W przypadku włosów nisko i średnioporowatych olej arganowy możesz aplikować bezpośrednio na włosy metodą tzw. olejowania włosów. 1-2 łyżki (w zależności od długości włosów) olejku wetrzyj we włosy przed myciem i pozostaw do wchłonięcia na minimum pół godziny. Olejek arganowy warto najpierw rozetrzeć i rozgrzać w dłoniach, a następnie wcierać w pasma włosów. Ciepło aktywuje działanie oleju i otwiera łuski włosów, dlatego owiń głowę ręcznikiem, aby wzmocnić działanie regenerujące olejku do włosów. Po zabiegu umyj włosy delikatnym szamponem na bazie składników roślinnych.

W przypadku włosów wysokoporowatych możesz olejować włosy tzw. metodą “na mokro”. Zaaplikuj olej arganowy na umyte, wilgotne włosy i pozostaw na około 20-30 minut lub nawet na całą noc. Mokre włosy mają większą chłonność. Pamiętaj, że resztki oleju należy wymyć z włosów.

Posiadaczki włosów kręconych mogą wykorzystać olej arganowy do dyscyplinowania pasm. Wystarczy odrobinę oleju wetrzeć w loki. Zapobiegnie to puszeniu się włosów. Olejkiem arganowym możesz także “wzbogacić” ulubioną odżywkę lub maskę do włosów. Obecnie na rynku znajdziesz wiele firm oferujących olejek arganowy do włosów. Przed decyzją o zakupie zwróć uwagę czy skład tego produktu to 100% naturalnego oleju arganowego (INGREDIENTS: Argania Spinosa Kernel Oil) czy jest to może mieszanina udająca oryginał.

Najnowsze posty na forum