Ile kosztuje przeszczep włosów?

Skomentuj jako pierwszy!

Ile kosztuje przeszczep włosów?
Łysienie jest problemem, z którym boryka się spora liczba osób. Utrata włosów w umiarkowanej ilości jest czymś zupełnie normalnym, ale problem nasila się, kiedy łysieniu częściowemu lub całkowitemu ulegają całe obszary skóry głowy. To już jest kwestia nie tylko estetyki, ale i komfortu psychicznego.

Łysienie może powodować utratę pewności siebie, problemy z samoakceptacją i kompleksy. Dlatego warto z tym walczyć. A dobra wiadomość jest taka, że można - i to skutecznie. Sprawdziliśmy ceny i techniki przeszczepu włosów w Klinice Włosa Medistica w Krakowie.

Przeszczep włosów metodą SAFER

Kiedy tradycyjne metody walki z łysieniem, takie jak szampony, odżywki lub nieinwazyjne zabiegi zawiodą, warto wytoczyć większe działa. Przeszczep włosów wykonywany w klinice włosa to zabieg chirurgiczny, dzięki któremu miejsca pozbawione włosów lub znacznie przerzedzone mogą odzyskać dawną świetność. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu SAFER, zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta, a ryzyko uszkodzenia pobranych i sąsiadujących z nimi mieszków włosowych jest bardzo zminimalizowane. Przeszczepione włosy nie podlegają łysieniu androgenowemu.

Jeśli chodzi o koszt zabiegu z wykorzystaniem urządzenia SAFER, to pod uwagę należy wziąć koszt konsultacji przed zabiegiem, jak i koszt zabiegu.

Koszt konsultacji wynosi 200 zł, specjalista w jej trakcie przeprowadzi wyczerpujący wywiad z pacjentem i odpowie na nurtujące go pytania, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Sam przeszczep włosów - który składa się z 300 graftów - to cena rzędu 3900 zł. Daje to cenę 13 zł za przeszczepiony graft, czyli 2-3 mieszki włosowe. Co ciekawe, klinika włosa oferuje pacjentom możliwość negocjacji ceny przy przeszczepach składających się z więcej niż 800 graftów.

Implanty NIDO

Kolejną z metod skutecznej walki z łysieniem jest zastosowanie implantów NIDO. Są to wykonane z politereftalanu butylenu implanty włosów o budowie polimerowej. Ich pokryte tlenkiem srebra i dwutlenkiem krzemu końcówki zapobiegają wystąpieniu stanów zapalnych w otaczających je tkankach.

Implanty NIDO są wykonane w sposób jak najbardziej zgodny z ludzką tkanką, przez co ich zastosowanie jest zupełnie bezpieczne. Co ważne, w dowolnym momencie można je usunąć. Ich pielęgnacja jest łatwa i prosta.

Jak kształtuje się cena wszczepiania implantów włosów?

Pierwsza konsultacja do zabiegów kosztuje 200 zł. Jest ona konieczna, be specjalista mógł przeprowadzić z pacjentem obszerny wywiad. Podczas konsultacji lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości, podpowiadając pacjentowi, czego może się spodziewać w trakcie i po zabiegu.

Zabieg próbny, które obejmuje wszczepienie 100 implantów, kosztuje 100 zł. Po jego pomyślnym przeprowadzeniu można przystąpić do zabiegu właściwego. Jego cena wynosi 8 zł za każdy wszczepiony implant, a więc koszt ostateczny będzie uzależniony od ich ilości - a co do tej, nie ma żadnych ograniczeń.

Ile kosztuje przeszczep włosów? Czy to zbyt wiele?

Gdyby odpowiedzieć na to pytanie bez zastanowienia, można by powiedzieć, że koszt przeszczepu włosów rzeczywiście jest dość wysoki. Ale trzeba popatrzyć na to z perspektywy pacjenta, któremu przeprowadzony zabieg znacznie poprawia komfort życia. Dla wielu tych ludzi swój nowy widok w lustrze będzie wystarczającą rekompensatą dla poniesionych kosztów.

Dla wielu ludzi przeszczep włosów jest jedyną szansą na posiadanie fryzury, o jakiej zawsze marzyli.Przeszczepione włosy, czy też ich implanty, niczym nie różnią się od normalnych włosów.

Śmiało można więc powiedzieć, że wydatek poniesiony na zabieg przeszczepu włosów to inwestycja pacjenta w siebie. W swój lepszy wygląd, w swoje samopoczucie, komfort psychiczny.

Osoby, które borykają się z łysieniem bez widocznych efektów, z pewnością powinny rozważyć możliwość przeszczepu włosów.

Najnowsze posty na forum

 • asia76 Avatar Forma opodatkowania

  Hej - zasady ogólne, czyli tzw. skala podatkowa. Do kwoty 85 528 płacisz 17% od dochodu, jeżeli...

  Ostatni post przez asia76

 • kijole216 Avatar Pomoc z fryzurą

  gives a lot of incredible emotions for all gambling enthusiasts from Australia who appreciate good...

  Ostatni post przez kijole216

 • alexseen Avatar Serbest zaman

  Bir akşam canım sıkıldı ve vakit geçirmek için farklı bir şeyler denemek istedim. Online...

  Ostatni post przez alexseen