Olej rycynowy na włosy - Jak działa i jak stosować?

Skomentuj jako pierwszy!

Olej rycynowy na włosy - Jak działa i jak stosować?
Olejek rycynowy na włosy stosowany jest praktycznie od niepamiętnych czasów. Obecnie jednak, na fali mody na zdrowy styl życia, zainteresowanie nim znacznie wzrosło. Z tego powodu, coraz więcej kobiet na całym świecie decyduje się na jego zakup oraz regularną pielęgnację włosów i skóry głowy. Sprawdźmy zatem na czym polega jego działanie i w jaki sposób warto go stosować.

Olejek rycynowy wytwarzany jest z tropikalnego drzewa rącznika pospolitego, a dokładnie z jego nasion. Ma postać oleistej cieczy i często znajduje zastosowanie w rozmaitych kosmetykach pielęgnacyjnych. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości ochronne i regeneracyjne, olejek ten jest wykorzystywany m.in. w maseczkach i odżywkach do włosów. Szaro-brązowe nasiona zawierają silnie trującą rycynę, która jednak po obróbce traci toksyczne właściwości, by w rezultacie zawierać jedynie glicerydy kwasowe.

Działanie olejku rycynowego

Olejek rycynowy stosowany na włosy, rzęsy, a także paznokcie, może zdziałać prawdziwe cuda, a przy tym jego cena nie jest zbyt wysoka. Jest znacznie niższa w porównaniu do innych podobnych olejków. Dużo osób poleca stosowanie olejku rycynowego na włosy, gdyż jest bardzo wydajny, naturalny i bezpieczny. Najbardziej uniwersalny i popularny jest nierafinowany olej rycynowy. Produkt tego rodzaju zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych, dzięki czemu świetnie odżywia włosy, nabłyszcza je, nadaje im jedwabistą miękkość oraz reperuje rozdwajające się końcówki. Również problem przesuszenia i łamliwości włosów może z pomocą olejku rycynowego zostać łatwo wyeliminowany.

Stosowanie olejku rycynowego ogranicza także stany zapalne skóry głowy, ponieważ posiada on właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybiczne. Działa także przeciwłupieżowo, a wcieranie olejku w skórę głowy pobudza także mikrokrążenie. Jego działanie sprawia, że w mieszkach włosowych cyrkulacja krwi się zwiększa, co powoduje docieranie większej ilości składników odżywczych z krwioobiegu. Regularnie stosowany na włosy i skórę głowy olejek rycynowy powoduje wzmocnienie cebulek, zapewniając, że włosy rosną szybciej i nie wypadają. Dzięki temu naturalnemu produktowi możemy skutecznie zahamować nadmierne wypadanie włosów. Jeśli chcemy, aby nasze włosy szybciej rosły i stały się gęstsze, na pewno również warto o nim pomyśleć. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule "Dlaczego warto stosować olejek rycynowy na włosy" - LINK.

Jak stosować olejek rycynowy na włosy?

Ponieważ olejek rycynowy posiada dosyć gęstą konsystencję i rozprowadzenie go może być trudne, powinno się go przed zastosowaniem lekko podgrzać. Zamiast podgrzewania można go również zmieszać z innym olejkiem, np. olejkiem kokosowym lub migdałowym, i w ten sposób go rozcieńczyć. Jeśli chodzi o ilość nakładanego olejku rycynowego obowiązuje tutaj zasada – im mniej tym lepiej. Jeśli użyjemy go za dużo to ciężko będzie nam go potem zmyć.

Olejek rycynowy przede wszystkim należy dobrze wmasować we włosy oraz skórę głowy. Warto również potem owinąć głowę ręcznikiem, a powstały turban podgrzać ciepłym powietrzem z suszarki, dzięki czemu wzmocnimy działanie olejku. To jak długo powinniśmy trzymać olejek na włosach zależy od naszych preferencji i predyspozycji. Może to oznaczać czas od kilku godzin do całej nocy. Każdy powinien wypróbować różne metody i dzięki temu określić tą najbardziej dla siebie optymalną.

Efekty stosowania olejku rycynowego na włosach i skórze głowy z reguły widać po ok. 3 miesiącach. Jest to minimalny czas kuracji naszych włosów. Aby go nie przedawkować, zaleca się stosowanie olejku raz w tygodniu. Warto również wspomnieć o tym, że olejek rycynowy powinien być ostrożnie stosowany przez blondynki, gdyż może on nieco przyciemnić włosy. Kobiety, które rozjaśniały włosy, również powinny zrobić próbę i sprawdzić czy olejek nie ściemnił ich koloru.

Podsumowanie

Podsumowując, olejek rycynowy jest świetnym i w pełni naturalnym lekarstwem na nasze włosy. Codziennie są one przecież narażone na działanie szkodliwych czynników, jak np. farbowanie, działanie suszarek, prostownic, lokówek czy szamponów naszpikowanych chemią. Kosmetyków do pielęgnacji włosów jest mnóstwo, a zazwyczaj im więcej w nich naturalnych składników, tym drożej. Dlatego jeśli nie chcemy posiadać mnóstwa różnych preparatów, a przy tym nie wydać zbyt dużej kwoty, rozważmy zakup olejku rycynowego. Ponieważ zarówno ceną, jak i działaniem, przebija on wiele innych preparatów do pielęgnacji włosów.

Najnowsze posty na forum

 • alexseen Avatar Pokazy

  After my friends and I couldn't find anything interesting to do for the weekend, we decided to look...

  Ostatni post przez alexseen

 • pavloviktor Avatar royalvegas

  Hello dear friends, I would like to tell you about , a place where I always find great games and...

  Ostatni post przez pavloviktor

 • militaria Avatar Zabieg botoksu na włosy

  Ja olejuję skórę głowy i zostawiam na godzinę do trzech godzin przed myciem, a potem zawsze...

  Ostatni post przez militaria