Kwasy – zabieg, który warto zrobić jesienią

Skomentuj jako pierwszy!

Kwasy – zabieg, który warto zrobić jesienią

Kwasy mają bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii. Głęboko złuszczają skórę i nawilżają ją, dlatego sprawdzają się w walce z trądzikiem i pierwszymi oznakami starzenia. Ponadto znakomicie ożywiają i uelastyczniają skórę, a do tego dodają jej blasku, niwelują blizny słoneczne i trądzikowe oraz przebarwienia. Jesień to najlepszy czas na wykorzystanie pozytywnego działania kwasów.

Dlaczego kwasy stosuje się jesienią?

W miesiącach jesienno-zimowych słońca jest nieco mniej, a tym samym niższy jest poziom promieniowania UV. Większość kwasów ma działanie fotouczulające, dlatego słońce zdecydowanie nie jest ich przyjacielem. Ponadto w wyniku procesów złuszczających odsłaniany jest nowy naskórek, który jest podatny na przebarwienia. Stąd też po zabiegach, nawet jeśli wykonane były jesienią, zalecane jest stosowanie kosmetyków z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

Kuracje kwasami najczęściej przeprowadzane są w gabinetach kosmetycznych, w których można otrzymać dokładne informacje na temat postępowania po zabiegu. Kwasy można też stosować w domu, ale należy przy tym zachować dużą ostrożność.

Jakie są rodzaje kwasów?

Najbardziej popularne w kosmetologii są kwasy AHA, do których zalicza się m.in. kwas mlekowy, migdałowy i glikolowy. Czas ich działania wynosi 3-4 miesiące, a po tym okresie należy zrobić przerwę i powtórzyć kurację, gdy będzie taka konieczność. Kwasy AHA bardzo mocno złuszczają skórę, dlatego należy stosować je ostrożnie. Dzięki nim w skórze zwiększa się ilość kwasu hialuronowego, który ma wpływ na elastyczność skóry. Powoduje to spłycenie drobnych zmarszczek i zniwelowanie przebarwień różnego pochodzenia. Na zabiegi z wykorzystaniem takich kwasów możesz umówić się szybko poprzez portal moment.pl.

Kwasy BHA to przede wszystkim kwas salicylowy, który sprawdza się w walce z trądzikiem. Ma działanie keratolityczne, przeciwzapalne i przeciwzaskórnikowe. Skutecznie oczyszcza pory, ale jest łagodniejszy od kwasów AHA. Jeszcze łagodniejsze działanie wykazują kwasy PHA, których efekty działania można zaobserwować dopiero po upływie 1 miesiąca od zabiegu. Mogą być stosowane także na cerę wrażliwą i naczynkową. Powodują delikatne złuszczenie i doskonale nawilżają skórę. Neutralizują też wolne rodniki i co najważniejsze – nie są fotouczulające. Dobrym pomysłem na jesienny zabieg jest również depilacja laserowa. Jeśli jesteś z Wrocławia koniecznie zobacz także artykuł: Jak wybrać najlepszy gabinet do depilacji laserowej we Wrocławiu? Wiemy, jak go znaleźć!.

Najnowsze posty na forum