Jak skutecznie leczyć łysienie? Jest na to sposób!

Skomentuj jako pierwszy!

Jak skutecznie leczyć łysienie? Jest na to sposób!

Utrata lub przerzedzenie włosów jest dla człowieka nie tylko problemem natury estetycznej, ale i psychologicznej.

Gęsta i zdrowa czupryna to największa największa ozdoba, dlatego dbamy o nią bez względu na wiek - gorzej, gdy nie ma o co dbać... Walkę z wypadaniem włosów rozpoczynamy zwykle od zakupu nowego drogeryjnego szamponu, a kiedy ten nie skutkuje, sięgamy po preparaty apteczne. Niestety, w wielu przypadkach także i ta kuracja nie przynosi efektów.

Jeśli uświadomimy sobie, że działanie takich preparatów jest znacznie odroczone w czasie, a włosy wciąż wypadają, łatwo wyobrazić sobie w jak niekomfortowej sytuacji znajduje się osoba łysiejąca. Narastająca frustracja powoduje dodatkowy stres, co jeszcze bardziej przyczynia się do osłabienia stanu i tak już słabiutkich włosów. Jak wybrnąć z tego zaklętego kręgu? Czy istnieją naprawdę dobre sposoby na łysienie?

Przyczyny utraty włosów

Po pierwsze, musimy zdać sobie sprawę, że łysienie dotyka wiele osób w różnych okresach życia. Często jest procesem zupełnie naturalnym i przemijającym, np. po ciąży czy w ramach odreagowana przez organizm silnego stresu. Po drugie, warto mieć na uwadze, że naturalnym wrogiem bujnej czupryny jest czas - im człowiek starszy, tym szybciej fryzura się przerzedza, a włosy zaczynają siwieć.

Ale łysienie może też być związane z chorobami skóry albo ogólnoustrojowymi toczącymi nasz organizm. Często właśnie nieprzemijająca utrata włosów jest jednym z symptomów schorzenia, które wymaga interwencji innej niż kosmetyczna. Tak dzieje w przypadku chorób tarczycy, wszelkich chorób autoagresywnych oraz związanych z zaburzeniami hormonalnymi.

Łysienie oraz osłabienie struktury włosów może być też skutkiem ubocznym zażywana niektórych leków na choroby przewlekłe. Warto pomyśleć wtedy o zabiegu mezoterapii igłowej, który nie tylko pomoże odbudować strukturę włosów już istniejących, ale i przyczyni się do wzrostu nowych.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na iniekcji czyli nakłuwaniu owłosionej skóry głowy bardzo cieniutkimi igłami i wstrzykiwaniu doń preparatów mineralnych, witamin oraz leków przeciwzapalnych. W leczeniu łysienia stosuje się m. in. dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionkę organiczną.

Śródskórne wstrzyknięcia dobroczynnych preparatów wykonuje się w równych odstępach, najczęściej co 5-15 mm. Przed zabiegiem skóra głowy może zostać potraktowana żelem przeciwbólowym Emla, co redukuje bodźce bólowe do zera.
W gabinetach bądź klinikach kosmetycznych stosuje się takie preparaty jak:

 • HAIRCARE - preparat nawilżający, odżywiający oraz stymulujący regenerację struktury włosów. Haicare pobudza wzrost włosów oraz spowalnia ich utratę. Działa korzystnie zarówno na włosy jak i na skórę głowy, pomaga w walce z łupieżem, odżywia włosy matowe, pozbawione blasku.
 • DERMAHEAL HR - 56 aktywnych składników: 13 witamin 24 aminokwasy 5 minerałów 4 koenzymy 4 kwasy nukleinowe 2 czynniki redukujące 4 peptydy biomimetyczne, preparat hamuje wypadanie włosów oraz regeneruje cebulki.

Leczenie łysienia przy wykorzystaniu mezoterapii igłowej powinno obejmować cykl zabiegów ponawianych raz w tygodniu przez dwa miesiące, a potem jeden raz w miesiącu przez 3 do 6 miesięcy. Konieczne mogą też być zabiegi przypominające wykonywane co 3 do 6 miesięcy.

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Wśród przeciwwskazań do poddania się mezoterapii wymienia się:

 • alergię na preparaty stosowane podczas zabiegów
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • cukrzycę
 • niektóre choroby dermatologiczne (skóra naczynkowa, infekcje)
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie niektórych leków (np. zmniejszających krzepliwość krwi).

Skutki uboczne czyli objawy niepożądane to między innymi:

 • rumień i delikatny obrzęk, drażliwość skóry utrzymująca się około tygodnia
 • siniaki, wybroczyny podskórne
 • plamy lub przebarwienia
 • zgrubienia podskórne

Oczywiście wymienione objawy niepożądane utrzymują się czasowo i ustępują samoistnie.

Jeśli podejmiemy już decyzję o leczeniu łysienia przy pomocy mezoterapii igłowej, zawsze korzystajmy z usług renomowanych gabinetów medycyny estetycznej. Tylko tutaj znajdziemy fachową obsługę, rzetelnie informującą o przebiegu leczenia, o pojawiających się niedogodnościach oraz o ilości niezbędnych zabiegów. To także sterylności oraz zachowania najwyższych standardów higienicznych.

Placówki takie jak Beauty4ever.pl podejmują się mezoterapii igłowej nie tylko w przypadku leczenia łysienia, ale także innych problemów dermatologicznych. Doświadczenie personelu oraz nowoczesny sprzęt dają nadzieję ludziom, którzy podejmują walkę o odzyskanie dobrego wyglądu oraz samopoczucia.

Najnowsze posty na forum