Jak pielęgnować rozjaśniane włosy?

Skomentuj jako pierwszy!

Jak pielęgnować rozjaśniane włosy?

Wiele kobiet marzy o pięknych włosach w kolorze blond. Decydując się na rozjaśnianie włosów, trzeba jednak liczyć się z osłabieniem ich kondycji, ponieważ zmiana barwy na jaśniejszą zawsze jest zabiegiem inwazyjnym. Aby szybko się zregenerowały, a jednocześnie zachowały odpowiedni odcień, należy zadbać o właściwą pielęgnację. Pomogą Ci w tym profesjonalne kosmetyki do włosów rozjaśnianych.

Na czym polega rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnianie włosów to nic innego jak wydobywanie z włosów odpowiednich pigmentów, w celu uzyskania wymarzonego odcienia. W trakcie procesu rozjaśniania dochodzi do 3 przemian: najpierw mamy do czynienia z pigmentem niebieskim, potem czerwonym, i w końcu żółtym. Jest to proces złożony, więc mając dość ciemne włosy, musisz uzbroić się w cierpliwość, by uzyskać jasny blond. Aby rozjaśnić włosy, możesz użyć samego rozjaśniacza lub farby rozjaśniającej, która jednocześnie nada rozjaśnionym włosom nowy odcień. Jeżeli Twoje włosy były wcześniej pofarbowane na ciemny odcień, konieczna będzie dekoloryzacja.

whi1805251

Dlaczego włosy rozjaśniane potrzebują specjalnej pielęgnacji?

Rozjaśnianie włosów jest dość inwazyjnym procesem, chociaż sięgając po profesjonalne kosmetyki, możesz w znacznym stopniu ograniczyć wynikające z niego szkody. Zawsze jednak prowadzić będzie ono do osłabienia kondycji włosów.

Włosy rozjaśniane są porowate i bardzo kruche. Z łatwością się rozdwajają, bywają szorstkie i matowe. Problemem jest także nadmierne reagowanie na wilgoć — włosy szybko się puszą, plączą i są trudne do rozczesania czy ułożenia. Co więcej, pozostają bardzo delikatne wrażliwe na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, a więc łatwo je jeszcze bardziej uszkodzić.

Odpowiedni szampon to podstawa

Pierwszym krokiem, by zapewnić włosom rozjaśnianym odpowiednią pielęgnację, będzie wybór właściwego szamponu. To właśnie jego używasz przecież podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Powinien być dostosowany do Twojego rodzaju włosów, ale musi być to też kosmetyk stworzony z myślą o farbowanych włosach w kolorze blond. Taki produkt będzie wyjątkowo delikatny, pełen składników zapewniających skuteczną ochronę i regenerację zniszczonych kosmyków.

Po specjalne szampony do włosów rozjaśnianych warto sięgnąć również ze względów estetycznych — wiele z nich zawiera substancje pomagające utrzymać dłużej pożądany kolor. Takim kosmetykiem jest np. L’Oreal Colorista Silver szampon, który nie tylko neutralizuje żółtawy odcień, eliminuje przebarwienia i podkreśla jasne refleksy, ale także odżywa włosy i nadaje im blasku.

whi1805252

Czas na odżywianie i regenerację

Korzystanie z profesjonalnego szamponu oraz specjalnej odżywki przeznaczonej do włosów rozjaśnianych to podstawa. Co jakiś czas warto jednak sięgnąć po silniejsze kosmetyki o wysokiej zawartości substancji czynnych, które w sposób intensywny nawilżą, odżywią i zregenerują zniszczone włosy. Dobrym rozwiązaniem będą maski do włosów farbowanych, specjalne kapsułki, a także naturalne oleje roślinne, pełne cennych witamin i minerałów. Warto też zachować szczególną ostrożność podczas stylizacji włosów lub narażania ich na niekorzystne warunki np. przebywanie w pełnym słońcu czy na mrozie. W takich sytuacjach skorzystaj z profesjonalnych kosmetyków ochronnych.

Najnowsze posty na forum