Przyszłość w pielęgnacji włosów - trendy 2018.

Skomentuj jako pierwszy!

Przyszłość w pielęgnacji włosów - trendy 2018.

Według WGSN – międzynarodowej organizacji prognozującej trendy, w 2018 roku możemy spodziewać się prawdziwego wstrząsu na rynku pielęgnacji włosów. Szacuje się, iż koszty inwestycji w tym zakresie przewyższą 74 miliardy dolarów.

Jaki będzie to miało wpływ na nasze salony fryzjerskie? Możemy spodziewać się samych pozytywnych zmian. Innowacyjność w pielęgnacji to hasło, które będzie przyświecać wszystkim pasjonatom branży. Światowe marki postawią na indywidualne potrzeby odbiorców oraz wysoko rozwinięte technologie.

WGSN Beauty, w opublikowanym na początku roku raporcie, wskazało trzy kluczowe tendencje, na które powinniśmy mieć oko.

Po pierwsze, nowe technologie.

Marki związane z pielęgnacją włosów będą wykorzystywać bardziej zaawansowaną technologię cyfrową. Chodzi zarówno o działania online, jak i szersze wykorzystanie technologii w salonach stacjonarnych.
Hair-bots, technologie koloryzacji 3D i VR to nowe sposoby kontaktowania się konsumentami, w celu dobrania odpowiedniego produktu i usługi.
Przykładem może być aplikacja: YouCam Makeup by Redken (dostępna na platformach App Store i Google Play). Jest to narzędzie konsultacyjne, które przy pomocy selfie, pozwala na eksperymenty praktycznie z każdym dostępnym odcieniem farby. Aplikacja posiada również funkcje podświetlenia, ombré lub balayage. Klient może udać się z wybranym wizerunkiem do salonu i odtworzyć wirtualne efekty w rzeczywistości.

Po drugie, pielęgnacja skóry głowy.

Koreańskie trendy w zakresie urody wywarły ogromny wpływ na całą branże kosmetyczną. Podobna sytuacja szykuje się na rynku branży fryzjerskiej. Tendencje w wieloetapowej pielęgnacji włosów podbiją serca klientów na całym świecie.  
Największe marki fryzjerskie do swojej oferty wprowadzają produkty, które zadbają nie tylko o nasze fryzury, ale także skórę głowy.
Wieloetapowej pielęgnacji będziemy poświęcać znacznie więcej czasu. W zakresie nawilżania będzie mniej miejsca na dowolność. Reżim poszczególnych rytuałów opanuje nie tylko salony fryzjerskie, ale także zacisza naszych łazienek.

Po trzecie, walka z wypadaniem włosów.

Uwaga! Szykuje się rewolucja w zakresie niechirurgicznych metod pobudzania porostu włosów. Coraz większą popularnością cieszą się innowacyjne produkty do symulacji mieszków za pomocą fal świetlnych (fotobiostymulacja).
Metoda ma bardzo dużą skuteczność. Po jej zastosowaniu ponad 93% badanych mężczyzn i 95% badanych kobiet doświadczyło ponownego wzrostu włosów. Czyżby nadchodził koniec wszędobylskich łysin? W tym zakresie, zdecydowanie możemy bardziej optymistycznie zerknąć w przyszłość.
--------
Koniecznie dajcie znać, co myślicie o nadchodzących tendencjach w branży. Co Waszym zdaniem powinno zmienić się w najbliższych latach? Czekamy na Wasze komentarze!

Katarzyna Majewska

Najnowsze posty na forum