Blask i siła – dbamy o kręcone włosy!

Skomentuj jako pierwszy!

Blask i siła – dbamy o kręcone włosy!

Co do jednego jesteśmy zgodne – burza kręconych włosów to marzenie wielu kobiet. Ale aby prezentowały się pięknie, muszą być zdrowe. Jak zadbać o pukle, by nie skończyło się na ujarzmianiu spuszonych kosmyków za pomocą mocno ściągniętego kucyka? Zdradzamy 3 tricki, które pomogą Ci uzyskać fryzurę, jakie pozazdrościłaby sama Andie MacDowell!

Krok 1 – mycie

Mogłoby się wydawać, że mycie włosów to żadna filozofia. Zmoczyć, nałożyć szampon i odżywkę, spłukać. Jednak cały ten proces oraz kosmetyki, jakich używasz mają znaczący wpływ na późniejszy wygląd Twojej fryzury. Jeśli jesteś posiadaczką ciężkich włosów, które łatwo się puszą i częściej przypominają siano niż piękne pukle rodem z reklamy telewizyjnej, koniecznie zainwestuj w specjalistyczne preparaty do pielęgnacji włosów kręconych. Znajdziesz je między innymi w ofercie Kerastase. Pomogą Ci one okiełznać nawet najbardziej niesforne kosmyki dociążając je, co przydaje się szczególnie zimą – okresie, gdy najbardziej się elektryzują.

whi1901301

Włosy kręcone najlepiej jest myć tak zwaną metodą OMO. Jest to skrót od słów odżywka – mycie – odżywka. Polega ona na tym, że pierwszą czynnością, którą wykonujesz jest nie nałożenie szamponu, lecz odżywki. Ma to na celu osłonienie powierzchni włosa przed silnym i drażniącym działaniem szamponu. Ten z kolei nakładaj tylko na samą głowę – na końcówki włosów rozprowadź go tylko podczas spłukiwania. Ten sposób znacznie zmniejszy tendencję kosmyków do późniejszego przesuszania się.

Krok 2 – suszenie

Przy mocno kręconych włosach lepiej jest zupełnie zrezygnować z suszarki. Najlepszą metodą, by uzyskać piękne, sprężyste loki bez wysiłku, jest zawinięcie włosów w ręcznik metodą plopowania (w Internecie znajdziesz sporo filmików instruktażowych, z których dowiesz się, jak to zrobić) i w ten sposób pozostawić je do wyschnięcia. Jeśli jednak musisz wysuszyć je na szybko, pamiętaj, by używać do tego celu powietrza o średniej temperaturze. Warto także wcześniej spryskać kosmyki ochronnym sprayem, który zadba o ich późniejszą sprężystość i blask.

whi1901302

Włosy falowane możesz zapleść w luźny warkocz, który podkreśli Twoje naturalne fale. Najlepszym rozwiązaniem jest położenie się w nim spać – rano wystarczy rozpuścić włosy, przeczesać je palcami i voila! - idealna fryzura gotowa.

Krok 3 – czesanie

Istnieje przekonanie, że kręconych włosów nie należy rozczesywać. I faktycznie, jest w tym odrobina prawdy. Loki potraktowane szczotką tracą sprężystość, natychmiast się puszą i wyglądają po prostu źle. Dlatego przed wyjściem lepiej zrezygnować z tego zabiegu, a poszczególne pukle rozdzielić palcami. Ważne jest jednak, aby rozczesać włosy przed ich umyciem. Dzięki temu pozbędziesz się z kosmyków części zanieczyszczeń, a kosmetyki pielęgnacyjne będą miały lepszy dostęp do pojedynczych włosów. Przed suszeniem również warto jest je przeczesać. Najlepiej robić to za pomocą rzadkiego grzebienia wykonanego z drewna. Pomoże to rozplątać powstałe podczas mycia kołtuny i domknąć łuski, co sprawi, że Twoja fryzura nabierze blasku.