Nieudana koloryzacja – co zrobić?

Skomentuj jako pierwszy!

Nieudana koloryzacja – co zrobić?

Marzył Ci się głęboki kasztanowy brąz, a niekompetentny fryzjer zrobił z ciebie rudzielca? Nie panikuj! Przygotowaliśmy dla Ciebie plan działania na wypadek takiej sytuacji.

Krok 1: Przyspiesz wymywanie się koloru

Choć to niełatwe, dla dobra włosów warto wstrzymać się z kolejnym zabiegiem co najmniej 2 tygodnie. Farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie) bardzo niszczy włosy, więc nie zaleca się wykonywać tego typu zabiegów zbyt często. W tym czasie możesz myć włosy szamponem przeciwłupieżowym – to powinno nieco wypłukać farbę. Osobom, które chciałyby oziębić kolor, polecamy natomiast fioletowe płukanki do blondu.

Krok 2: Idź do lepszego fryzjera

Skutków nieudanej koloryzacji lepiej nie naprawiać w domu. Tym sposobem możesz bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc. Najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie więc dobry fryzjer. Jak go znaleźć? Zrób rozeznanie wśród znajomych, na pewno będą w stanie kogoś polecić. Bezpiecznym wyborem jest też Akademia Perfect Hair. Salon jest znany jest w środowisku jako pogotowie ratunkowe po nieudanych koloryzacjach.

miejsce na zdjęcie z załacznika

Krok 3: Wykonaj korektę koloru

Jeśli chcesz tylko nieznacznie poprawić dotychczasowy kolor, fryzjer może spróbować rozjaśnić włosy delikatnym rozjaśniaczem połączonym z odżywką. Salony z wyższej półki dysponują też specjalnymi produktami do korekty koloru – to również może pomóc uzyskać wymarzony odcień. W bardziej skomplikowanych przypadkach (zejście z ciemnego brązu do blondu) najprawdopodobniej konieczna będzie dekoloryzacja. To dość inwazyjny zabieg, ale jeśli fryzjer wykona go przy użyciu odpowiednich kosmetyków i zapewni włosom staranną pielęgnację, powinny wyjść one z niego w doskonałej kondycji.

Krok 4: Unikaj podobnych wpadek w przyszłości

Każda profesjonalna koloryzacja powinna być poprzedzona diagnozą włosów. Tylko na tej podstawie można przewidzieć, jaki kolor uzyskamy w efekcie zabiegu. Pamiętaj, że zawsze możesz też poprosić fryzjera o pasmo próbne – wtedy na własne oczy przekonasz się, jak kolor prezentuje się na włosach.

whi180124

Najnowsze posty na forum