5 porad, które przedłużą trwałość Twojego koloru

Skomentuj jako pierwszy!

5 porad, które przedłużą trwałość Twojego koloru

Twoje farbowane włosy szybko tracą blask, a ich kolor płowieje? To z pewnością wina nieodpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, jak dbać o włosy po koloryzacji, aby na dłużej zachowały one połysk i intensywny odcień.

1. Uważaj na światło słoneczne

Blask farbowanych włosów może również osłabić nadmierna ekspozycja na pełnym słońcu – to właśnie dlatego z wakacji spędzonych na plaży wracasz z wypłowiałą i matową fryzurą. Co możesz zrobić, aby temu zapobiec? Pomogą Ci w tym różne nakrycia głowy, które zakryją włosy przed słońcem – możesz skorzystać z modnego kapelusza z szerokim rondem, z czapki z daszkiem lub nawet z ciekawie zawiązanej na głowie chusty.

2. Chlorowana woda Twoim wrogiem

Spędzasz sporo czasu na basenie? Niestety chlorowana woda negatywnie wpływa na kondycję farbowanych włosów. Aby skutecznie zabezpieczyć kosmyki przed jej działaniem, przed zanurzeniem się w basenie przepłucz je pod bieżącą wodą. Zabieg ten powtórz również od razu po wyjściu z niego – dzięki temu kolor nie straci na intensywności pod wpływem chloru.

whi1711281

3. Ogranicz stylizację na gorąco

Gorące powietrze z suszarki czy też ciepło prostownicy i lokówki – to także może negatywnie wpłynąć na trwałość farby do włosów. Najlepiej więc ograniczyć stylizację na gorąco i pozwolić kosmykom wyschnąć naturalnie. Jeśli jednak nie możesz zupełnie zrezygnować z suszenia włosów suszarką, przynajmniej nieco zmień sposób, w jaki to robisz – zamiast kierować powietrze ku górze, skieruj dyszę w dół. W ten sposób zamkniesz łuski włosów i sprawisz, że będą one lepiej odbijać światło, ciesząc Twoje oczy piękny blaskiem.

4. Jak myć włosy po koloryzacji?

Mycie włosów może powoli wypłukiwać kolor – szczególnie, jeśli robisz to codziennie. Jeśli Twoje włosy nie przetłuszczają się, możesz zrezygnować z codziennego mycia i stosować szampon co 2-3 dni. Nie chcesz, aby Twoje włosy wyglądały nieświeżo? Sięgnij po suchy szampon, który szybko usunie z nich nadmiar sebum i przywróci im świeży wygląd. Ważne jest również, aby nie myć włosów przez 24 godziny od koloryzacji. To właśnie wtedy farba jest najbardziej podatna na wypłukiwanie i podczas mycia kosmyków możesz usunąć z nich nawet połowę pigmentu.

whi1711282

5. Używaj specjalnych preparatów do włosów farbowanych

Włosy farbowane wymagają szczególnej troski podczas wybierania kosmetyków do ich pielęgnacji. Przede wszystkim należy unikać szamponów, które w swoim składzie mają hydrolizaty protein. Choć składnik ten wpływa korzystnie na stan normalnych włosów, odbudowując ubytki i zamykając ich łuski, nie jest on zalecany w przypadku włosów po zabiegu koloryzacji – może się on przyczynić do szybszego wypłukiwania pigmentu i płowienia fryzury. Szeroką gamę produktów pozbawionych tego składnika znajdziesz np. w ofercie marki Wella.

Stosuj również maski i odżywki do włosów farbowanych, najlepiej z tej samej serii co szampon. Preparaty te skutecznie domkną łuski włosów, zapobiegając tym samym wypłukiwaniu koloru. Kosmyki po koloryzacji zachowają zatem swój piękny blask na dłużej.

Najnowsze posty na forum